Účinný a ekologický pomocník v boji s vodným kameňom

0
Účinný a ekologický pomocník v boji s vodným kameňom

Práčka patrí medzi drahšie a zároveň najvyužívanejšie spotrebiče v domácnosti. Pre jej výber je dôležitý dôkladný prieskum trhu a svedomité rozhodovanie. A určite sa chce každý vyhnúť jej predčasnej výmene. Neustály boj s vodným kameňom poznáme asi všetci. Nie a nie sa ho zbaviť.

90 % Slovákov perie aspoň raz týždenne

Podľa prieskumu realizovaného spoločnosťou SIKO KÚPEĽNE & KUCHYNE viac ako 90 percent opýtaných Slovákov perie aspoň raz týždenne. Obľúbené sú veľké ekonomické balenia pracích práškov, ktoré nakupujú tri štvrtiny respondentov a tiež tekuté pracie prostriedky. Tie kupuje viac ako polovica opýtaných. Najlacnejšie si kúpi 35 percent Slovákov. Oplatí sa to, pretože čím je voda tvrdšia, tým viac pracieho prášku spotrebujeme. V praní sme však skôr ekológovia ako držgroši. Takmer polovica nakupuje najmä ekologické pracie prášky a viac ako 80 percent respondentov na pranie používajú iba kvalitné značky. Ako byť však ekologický, šetrný k spotrebičom a zároveň neobetovať celú výplatu? Čo je tým hlavným problémom, ktorému čelíme?

Prečítajte si rozhovor so zakladateľkou SIKO, Jaroslavou Valovou: Odpočívanie nemám v génoch

Vodný kameň – hrozba pre spotrebiče

Vzhľadom na to, že práčkou pri jednom pracom cykle pretečie až 50 litrov vody, je dôležité sa o ňu pravidelne starať, aby sa predĺžila jej životnosť. Či už patríte medzi tých, ktorí to pre nedostatok času nezvládajú alebo tých, ktorí si čas aj na úkor iných aktivít vždy nájdu, môžete si prácu zásadne zjednodušiť. Zároveň nie je potreba používať zmäkčovače vody, tak ako to robí viac ako polovica respondentov, aby bubon práčky ochránila od vodného kameňa.

Jeho vznik je totiž spojený s problémom tvrdej vody, ktorú majú vo svojej domácnosti tri štvrtiny respondentov. 48 percent dokonca odpovedalo, že vodný kameň je v ich domácnosti veľký problém. Niektorí ľudia tento problém však vôbec neriešia, nie je sa teda čomu čudovať, že sa práčka kvôli vodnému kameňu pokazila takmer každému ôsmemu respondentovi. Vodný kameň obvykle vzniká na miestach, ktorými často preteká voda. Objavuje sa v kuchyni aj kúpeľni, je neestetický a ničí domáce spotrebiče tým, že znižuje ich životnosť a zvyšuje náklady na prevádzku i údržbu.

Stačí vhodiť do práčky

Riešením tohto problému je inovatívny produkt WashBall, ktorý je vhodný ako pre ekologické, tak ekonomické pranie bielizne. Chráni práčku, umývačku či rezervoár toaliet pred vodným kameňom, účinne rozpúšťa prací prášok a odstraňuje nečistoty a pachy. Funguje na základe patentovanej fyzikálnej technológie galvanickej úpravy vody. Výsledkom je jej zmäkčenie, odstránenie vodného kameňa a zabraňovanie jeho ďalšieho vzniku. Zmäkčením vody sa zvyšuje účinnosť prania, a znižuje sa tak spotreba pracieho prášku. WashBall sa tak stáva účinným pomocníkom pre domácnosti bojujúce s tvrdou vodou.

Prečítajte si viac o slovenskom nápade so šetrením vody

Tvar a vlastnosti

Je vyrobený zo špeciálneho plastu s vlastnosťami gumy, ktorá je ekologická a nevypúšťa do okolia žiadne chemikálie, takže je šetrný k bielizni aj k samotnému spotrebiču. Tvar je navrhnutý tak, aby čo najlepšie kĺzal a bol odolný voči nárazom a oteru. WashBall nevyžaduje žiadnu údržbu či dodatočný zdroj energie a jeho životnosť je až 10 tisíc cyklov.

Ako vy bojujete s vodným kameňom? Podeľte sa s nami.

Zdroj titulnej foto: www.pixabay.com

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie