Ukrajinská amáda žiada o trpezlivosť v súvislosti so správami o východnom brehu Dnipra, zatiaľ nemôže nič potvrdiť

0
Ukrajinská amáda žiada o trpezlivosť v súvislosti so správami o východnom brehu Dnipra, zatiaľ nemôže nič potvrdiť

23.4.2023 (SITA.sk) – Hovorkyňa južného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková v nedeľu požiadala o trpezlivosť v súvislosti so správami o možnom ukrajinskom postupe na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vyjadrila sa tak deň po tom, ako americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedol, že Ukrajina získala nové pozície na východnom brehu Dnipra. Informuje o tom web Kyiv Independent. Humeňuková povedala, že nemôže potvrdiť ani vyvrátiť správu ISW, keďže „podmienky vojenskej operácie si vyžadujú mlčanlivosť, kým to nebude dostatočne bezpečné pre našu armádu„.

ISW v sobotu konštatoval, že prvýkrát má dôveryhodné geolokalizované zábery ukrajinských pozícií na východnom brehu Dnipra a zdá sa, že Ukrajina dosiahla určitý postup. Podľa ISW ruskí vojenskí blogeri tiež pripustili, že „ukrajinské sily si udržiavajú pozície na východnom brehu Dnipra v Chersonskej oblasti, zriadili si stabilné zásobovacie trasy k týmto pozíciám a pravidelne v oblasti podnikajú výpady„.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská amáda žiada o trpezlivosť v súvislosti so správami o východnom brehu Dnipra, zatiaľ nemôže nič potvrdiť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie