Vedenie ruskej armády sa chce na Ukrajine sústrediť na obranu, ale nemá odvahu ísť za Putinom

0
Vedenie ruskej armády sa chce na Ukrajine sústrediť na obranu, ale nemá odvahu ísť za Putinom

23.4.2023 (SITA.sk) – Velenie ruskej armády podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) sa pravdepodobne snaží presvedčiť ruského prezidenta Vladimira Putina, aby sa Moskva na Ukrajine vzdala ofenzívnych operácií a aby sa sústredila na obranu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút však predpokladá, že velenie armády nemá odvahu predložiť túto myšlienku Putinovi priamo. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu a náčelník generálneho štábu Valerij Gerasimov sú pravdepodobne citliví na hrozbu ukrajinskej protiofenzívy, ale na Putinovo naliehanie pravdepodobne pokračujú v posielaní profesionálnych vojakov na posilnenie nezmyselných ofenzívnych operácií,“ uviedol Inštitút pre štúdium vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

ISW poukazuje na to, že Putin uprednostňuje vernosť pred odbornosťou, čo pravdepodobne bráni Šojguovi a Gerasimovovi v sústreďovaní sa na vytvorenie optimálnych podmienok na účinnú obranu a namiesto toho mrhajú elitnými jednotkami vo vyčerpávajúcich bojoch za malé zisky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Vedenie ruskej armády sa chce na Ukrajine sústrediť na obranu, ale nemá odvahu ísť za Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu