Užite si jedinečné Vianoce v Starej tržnici!

0
Užite si jedinečné Vianoce v Starej tržnici!

Stará tržnica sa v predvianočnom čase otvorí chutnému jedlu a originálnemu dizajnu! Návštevníkov čakajú od utorka 17. do piatka 20. decembra štyri dni.

Počas nich si môžu užiť špeciálnu zimnú edíciu Street Food Parku a trh handmade a dizajnovej tvorby. Priateľská atmosféra, sviatočná nálada a osobné stretnutia s lokálnymi výrobcami a poctivými kulinármi ich nabijú energiou na veľké vianočné finále!

“Podujatie Vianoce v Tržnici je špeciálne spojením všetkých prevádzok, ktoré v Tržnici
fungujú. Každá z nich si pre návštevníkov pripraví nejaký program alebo ponuku,” približuje Jana Vašáková z aliancie Stará tržnica.

Prečítajte si aj článok o zaujímavých tipoch na darčeky

Čajový ateliér pripraví keramický kurz pre deti aj dospelých, vianočný SWAP rastlín či knižnú dielňu. Lab.café zase chystá zaujímavé workshopy, ktoré podnietia zručnosť a pošteklia mozog. Vo Vieche bude pripravený klavírny večer s pani Martou a vo Výčape nájdu návštevníci špeciálnu sviatočnú ponuku.

Príjemným bonusom, najmä v chladnom počasí, je, že všetky prevádzky otvoria svoje dvere aj do vnútra Tržnice, takže si návštevníci môžu užiť všetky ponúkané akcie bez toho, aby museli vyjsť von.

“Festival pouličného jedla, ktorý v zväčša poznáme z námestia pred Tržnicou, sa v zimnom období presunie do vnútra Starej tržnice. Opäť nás čaká bohatá ponuka jedla, na ktorom si pochutia aj vegetariáni a vegáni. Chýbať nebudú obľúbené slovenské vychytávky ako napríklad legendárne buchty zo Zbojskej, ale aj lahodné pokrmy zo sveta,” pokračuje Vašáková.

Ponuku jedál doplnia aj stánky s tekutým občerstvením ako sóda, víno či prírodný cider. Decembrový Street Food Park oživí sprievodný hudobný program.

Popri chutnom jedle prinesú Vianoce v tržnici aj možnosť nakúpiť ako darčeky pod stromček originálne, lokálne a poctivé výrobky. Na podujatí budú desiatky predajcov ponúkať prírodnú kozmetiku, módu pre každého, bižutériu, kabelky a batohy, doplnky do domácnosti, vianočné ozdoby či jedlé maličkosti.

Vianoce v duchu udržateľnosti

“Celé podujatie sa navyše bude konať v duchu udržateľnosti. Pripravená bude zero waste výzdoba i balenie darčekov. Príďte si užiť príjemné predvianočné chvíle s rodinou a priateľmi“, pozýva za organizátorov Vašáková.

Súčasťou podujatia je aj eko balenie darčekov, na ktorom sa zúčastnia aj Akčné ženy. Návštevníci si budú môcť na mieste zakúpiť novú farebnú kolekciu Akčných tričiek, diárov a ďalších drobností, ktoré ich povzbudia v Novom roku stráviť akčný krok vpred.

Vianoce v Tržnici tiež podporia neziskovú organizáciu Úsmev ako dar zbierkou hygienických pomôcok a trvanlivých potravín, ktoré môžu záujemcovia priniesť počas podujatia do Starej tržnice.

OTVÁRACIE HODINY
17. 12. (utorok): 12:00 – 22:00
18. 12. (streda): 12:00 – 22:00

19. 12. (štvrtok): 12:00 – 22:00
20. 12. (piatok): 12:00 – 22:00

Foto na titulke, zdroj: Stará tržnica

Event na Facebooku: https://www.facebook.com/events/537158507099924/

žiadne príspevky na zobrazenie