Užite si sladké leto s novými sviežimi drinkami od Cinzano

0
Užite si sladké leto s novými sviežimi drinkami od Cinzano

Tradičný taliansky aperitív Cinzano zdobí naše stoly už viac ako 250 rokov. Spoločne s olivami či slanými tyčinkami nás prenáša do slnečného Talianska, odkiaľ sa nám nechce ísť späť. Teraz prichádza s jednoduchými receptami na svieže letné drinky, ktoré sú určené pre všetkých, čo svoj život oslavujú v celej jeho sladkosti aj horkosti! A to doslova.

Miešaný drink Cinzano Ginger je potešením pre všetkých, ktorí preferujú sladký život, ale horkú chuť. Keď ochutnáte miešaný drink Cinzano Ginger, určite nám dáte za pravdu. Do pohára s ľadom stačí pridať 1 diel Cinzano Rosso a 2 diely Kinley Ginger Ale. K dokonalému pôžitku z kokteilu potom chýba už len plátok čerstvého citrónu alebo kúsok zázvoru. Ak ste zástancami sladšej chute aj vône, tak si určite zamilujete Cinzano Rosé. Jeho príprava je navyše jednoduchá – do pohára s ľadom pridáte 1 diel Cinzano Bianco, 2 diely Kinley Bitter Rose a navrch vaše obľúbené lesné ovocie, aby ste mali drink sladký presne tak, ako sladký chcete mať celý život! Letné horúce dni ale väčšinou vyžadujú poriadne osvieženie! A čo sa pri tom dostať do dobrej nálady? Vyskúšajte Cinzano Tonic, ktorý sa skladá z 1 dielu božsky suchého Cinzano Extra Dry a 2 dielov Kinley Tonic Water. A ak si drink budete pripravovať spoločne s letnou večerou, nezabudnite do neho pridať kus uhorky. Teraz si už stačí iba ťuknúť. Na život!

Produktový tip – Cinzano Rosé

Predstavte si horúci podvečer v rozkvitnutej záhrade, kde s vaším drahým hľadáte posledný kúsok tieňa, kam slnko ešte nemôže. Chýba vám k dokonalosti ešte niečo na chuť? Cinzano Rosé je perfektný miešaný drink pre romantickú dušu, ako ste vy. Jeho príprava je navyše jednoduchá – do pohára s ľadom pridáte 1 diel Cinzano Bianco, 2 diely Kinley Bitter Rose a navrch vaše obľúbené lesné ovocie, aby ste mala drink sladký presne tak, ako sladký chcete mať celý život! CIN CIN!

Produktový tip – Cinzano Tonic

Že zelenina patrí len do šalátu? Ale kdeže! Rovnako tak, ako milujeme zdravé jedlá, tak zbožňujeme svieže miešané drinky! Cinzano Tonic si navyše zvládnete pripraviť úplne sami. Stačí v pohári s ľadom spojiť 1 diel božsky suchého Cinzano Extra Dry s 2 dielmi Kinley Tonic Water a nechať sa unášať ľahkou sviežou chuťou. A až si drink budete pripravovať spoločne s letnou večerou, pridajte do neho ešte kus uhorky a riaďte sa s nami heslom „stay fresh“!

Produktový tip – Cinzano Ginger

To, že zázvor pomáha na bolesť v krku, nám vraveli už naše babičky. Nie je preto čas prezradiť im, že môže podporovať aj dobrú náladu? Keď ochutnajú miešaný drink Cinzano Ginger, určite nám dajú za pravdu. Do pohára s ľadom stačí pridať 1 diel Cinzano Rosso a 2 diely Kinley Ginger Ale. Dokonalému pôžitku z kokteilu potom chýba už len plátok čerstvého citróna alebo kúsok zázvoru. Na zdravie!

Nebojte sa experimentovať

  • Môžete napríklad upraviť podiel ingrediencií. Ak máte drinky radšej sladšie, jednoducho pridajte viac Cinzana. Kreativite sa medze nekladú.
  • Môžete si skúsiť namiešať aj vlastný drink a vymyslieť unikátne kombinácie.
  • Drinky navyše môžete doplniť rôznymi druhmi čerstvého ovocia, ktoré vášmu mixu dodajú vždy jedinečný nádych chuti.

Prečítajte si aj: Ako sa osviežiť počas letných dní?

História Cinzana

Tradičná receptúra Cinzana, ktorá je datovaná viac ako 250 rokov do minulosti, aj naďalej zostáva tajomstvom. Príbeh značky začal v roku 1757 v Turíne, kde mali dvaja bratia, Giovanni Giacomo a Carlo Stefano Cinzano, obchod s bylinkami. Pracovali s cukrom a rôznym korením, aby vytvorili vlastnú receptúru vermútu. Najskôr vznikol nový „Vermut rosso“ – červený vermút s použitím aromatických rastlín z talianskych Álp. Recept je kombináciou tridsiatich piatichň rôznych ingrediencií, medzi ktoré patrí napríklad majorán, tymián a rebríček. Nasledovalo Cinzano Bianco, ktoré vzniklo na základe odlišnej kombinácie bylín, ktorá zahŕňala palinu, škoricu, klinčeky, citrusy a horec. Z tohto variantu neskôr vzniklo extra suché Cinzano Extra Dry.

Vyskúšajte aj výborný ovocný sorbert od nášho obľúbeného Muža v zástere:

https://svetzeny.sk/recept-podla-muza-v-zastere-ovocny-sorbet-dvakrat-inak/

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu