V jeseni rastie počet depresií. Nová štúdia odhalila, ako si jednoducho pomôcť

0
V jeseni rastie počet depresií. Nová štúdia odhalila, ako si jednoducho pomôcť
pixabay.com
Počas jesene sa úzkosti a depresie objavujú aj u ľudí, ktorí nimi obyčajne netrpia. Viete, ktorý minerál pomáh zatočiť s depresiou? Slovenský vedecký výskum potvrdil, že k lepšiemu zvládnutiu stresu a potlačeniu úzkosti pomáha dostatočný príjem magnézia. 
Výskum  ukazuje, že doplnkové magnézium, teda horčík, môže byť nápomocný pri stabilizácii nálady. Môže pomôcť pri znižovaní symptómov miernej až stredne ťažkej depresie alebo úzkosti. Štúdie naznačujú, že dostatočný príjem horčíka môže upokojiť stres, zlepšiť náladu a zlepšiť spánok. 

Ako prirodzene doplniť magnézium?

Najprirodzenejším spôsobom, ako dostať magnézium do tela, je dostatočný príjem minerálnej vody. Magnézium však musí byť v správnom pomere s ďalším minerálom – kalciom. Vápnik, čiže kalcium, je veľmi potrebný na vstrebávanie magnézia do tela. Okrem toho vápnik je tiež mimoriadne dôležitým prvkom pre zdravie ženy.

Gemerka obsahuje magnézium aj kalcium v optimálnom pomere, aby ich telo mohlo ľahko prijať.

Výskum, ktorý realizovala spoločnosť MEDIREX a.s. s Lekárskou fakultou Univerzity Komenského a Univerzitnou nemocnicou Bratislava, potvrdil, že magnézium prijaté v minerálnej vode Gemerka dokáže telo efektívne vstrebať a účinkuje priamo v bunkách.

„Magnézium najlepšie príjmeme pitím minerálnych vôd. Telo dokáže vstrebať cez minerálku až 60 % minerálov, ale cez výživové doplnky len 30 %“- doc. Ing. Pavel Blažíček

Hlavné zistenia z výskumu – pozitívny vplyv na psychiku

Mgr. Petra Brandoburová, PhD. z tímu psychológov hovorí: „Účastníci štúdie zhodne vyhodnotili, že pravidelné pitie magnéziovej vody Gemerka pozitívne ovplyvnilo kvalitu ich spánku. U ľudí, ktorí boli vystavení nejakej forme záťaže, prispelo pitie minerálky k tomu, že efektívnejšie a lepšie využili energiu na podávanie kognitívneho výkonu. To znamená, že sa im zlepšila pamäť, pozornosť a vedeli sa lepšie sústrediť. Zaujímavé je tiež, že čím bola na začiatku štúdie u ľudí hladina magnézia nižšia, tým viac depresívnych a úzkostných prejavov v úvode výskumu udávali.“

Výskum potvrdil, že Gemerka dodá nášmu organizmu potrebný ideálny pomer spomínaných minerálov váplika a magnézia, ktoré nám pomôžu nielen odolávať stresu, ale aj lepšie zvládať náročné životné situácie.

Prečo Gemerka?

  •  Magnézium prijaté v Gemerke dokáže telo efektívne vstrebať a účinkuje priamo v bunkách.
  • Účinky a benefity tejto minerálnej vody sú vedecky potvrdené ako u jedinej minerálnej vody na Slovensku.
  • Gemerka pomáha lepšie odolávať stresu.
  • Vplýva tiež pozitívne na kvalitu spánku.
  • Prispieva k zlepšeniu pamäti, sústredenia, pozornosti a rýchlejším reakciám.
  • Gemerka pomáha znižovať aj mieru depresií a úzkostí.

žiadne príspevky na zobrazenie