Váš vzťah je odsúdený na zánik, ak váš partner robí tieto štyri veci, tvrdia odborníci

0
Váš vzťah je odsúdený na zánik, ak váš partner robí tieto štyri veci, tvrdia odborníci
unsplash.com

Žiadny vzťah nie je dokonalý. Ale dávajte si pozor na tieto štyri znaky, ktoré môžu znamenať, že váš vzťah sa dostáva na tenký ľad. Schopnosť úspešne zdolávať vzostupy a pády a prekonávať výzvy ako tím je veľkou súčasťou toho, čo robí zo vzťahu zmysluplný zážitok.

Napriek tomu, že nezhodám, frustrácii a sklamaniu sa nevyhnete ani v tých najsilnejších a najláskavejších vzťahoch, spôsob, akým sa v týchto ťažkých situáciách správate vy a váš partner, hovorí veľa o sile – alebo v tomto prípade slabosti – vášho vzťahu.

Keď si potom všimnete, že váš partner robí nasledujúce veci, váš vzťah je pravdepodobne odsúdený na neúspech.

1. Počas hádok sa stiahnu

Aj keď je konfrontácia často nepríjemná, príležitostné hádky s partnerom sú normálnou a zdravou súčasťou vzťahu. Ale ak sa váš partner odmietne komunikovať zakaždým, keď upozorníte na problém, ktorý vás trápi, je to znak väčších problémov.

Vo svojom výskume z roku 2015 publikovanom v časopise Psychological Assessment Keith Sanford, PhD, profesor psychológie na Baylorskej univerzite, zistil, že partneri, ktorí priznali, že sa často počas hádok stiahnu, uvádzajú, že sú nešťastnejší a celkovo vo vzťahu apatickejší.

„Stiahnutie sa je pre vzťahy najproblematickejšie,“ uviedol Sanford vo vyhlásení. „Je to obranná taktika, ktorú ľudia používajú, keď cítia, že sú napadnutí. Existuje priama súvislosť medzi uzavrením sa do seba a nižšou spokojnosťou so vzťahom.“

konflikt
Foto: canva.com

2. Nikdy sa neospravedlňujú

Ak sa váš partner jednoducho odmietne po konflikte ospravedlniť, bez ohľadu na to, čo urobil alebo povedal, ste v toxickom vzťahu. Nemali by byť potrebné veľké prosby alebo naliehanie, aby váš partner povedal jednoduché „prepáč“ za to, že urobil niečo, čo vás rozrušilo alebo zranilo.

„V zdravom vzťahu musia partneri obvykle prísť na do bodu po konflikte, aby sa ospravedlnili alebo si uvedomili problém,“ povedala nedávno pre Bustle licencovaná psychoterapeutka Michele M. Paiva.

Prečítajte si: 13 tipov ako riešiť konflikty vo vzťahu

3. Majú v sebe hnev

Žiaden vzťah nie je bez výziev alebo ťažkostí a obaja budete občas robiť chyby. Ale ak váš partner voči vám stále prechováva hnev kvôli niečomu, o čom ste si mysleli, že ste obaja vyriešili a posunuli sa dopredu, je to zlé znamenie.

„Zášť, pocit podráždenia voči svojmu partnerovi a pasívna agresivita sú často znakmi odporu,“ hovorí Cody Mitts, LPC, zakladateľ poradenskej kliniky v Denveri. „Zlosť vám bráni uzdraviť sa a posúvať sa vo svojom živote vpred. Bráni vám v zmierení s partnerom a udržiava konflikt živý.“

4. Neustále sa pozerajú na svoj telefón

Aby sme boli spravodliví, všetci sa veľa pozeráme na svoje telefóny, takže interpretácia tohto bodu môže byť zložitá. Ak však medzi vami dvoma dôjde súčasne aj k prerušeniu komunikácie alebo citeľnému napätiu, znamená to problémy. Váš partner môže používať svoj telefón ako pasívne agresívny spôsob, ako vám niečo „vrátiť“ alebo aby sa vyhol ťažšiemu rozhovoru, povedala Michele Paiva pre Bustle.

Zdroj: bestlifeonline.com, foto: unsplash.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu