Vegánske masky, ktoré si ľahko pripravíte aj doma

0
Vegánske masky, ktoré si ľahko pripravíte aj doma

Skúšali ste si vyrobiť masku na tvár? Mám pre vás dva vegánske zázraky, z ktorých si jednoducho pripravíte výživné masky na tvár.

Dnes som si vybrala dve potraviny, ktoré si trošku rozoberieme. Poradím vám jednoduchú masku, ktorú si možete aplikovať aj sama doma. Med a banán určite všetci poznáte. Myslím, že u niektorých z vás patria tieto potraviny do hlavného pokrmu dňa. A máte pravdu, sú naozaj skvelé, a tým nemyslím len ich komzumáciu, ale majú aj veľmi blahodárne učinky na našu pleť.

Včelí med

Pôjdeme od našej tradičnej pochutiny ktorou je spomínaný včelí med. Med má zvláštnu chuť, pre ktorú mu ľudia dávajú prednosť pred cukrom a inými sladidlami. Staré mami dodnes používajú med ako náhradu cukru v pečení.

V starej medicíne bol vynikajúcim prostriedkom na hojenie rán. Obsahuje nespočetné množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov a liečivých látok. Má antibakteriálny, antioxidačný, imunostimulačný a revitalizačný učinok.

Banán

Banán patrí medzi ovocie, ktoré má mnoho prospešných účinkov. Pôvodne pochádza z ďalekého východu. Banánovník rastie jeden a pol roka, urodí sa na ňom približne 200 plodov. Banány sa zbierajú nezrelé a pri teplote 12-13 stupňov sa dovážajú do celého sveta. Obsahujú nespočetne veľa vitamínov a minerálov. Každý banán sa skladá výlučne z vody a sacharidov. Banány nemajú takmer žiaden tuk.

Prečítajte si aj: Pleťové masky – ako si vybrať tú správnu?

Obsahuje: draslík, horčík, železo, mangán, vitamín A, vitamín C, vitamíný B6, B9.

  • Dodáva výživu bunkám, chráni pred rakovinou hrubého čreva,
  • podporuje trávenie,
  • pomáha bojovať proti chudokrvnosti,
  • je výborný pre športovcov,
  • znižuje hladinu cholesterolu.

Tak, ako sa med a banán používa na vnútorné použitie, jeho vlastnosti oceníte aj na zovňajšku.

Banánovo medová maska

Pred nanesením masky si vždy treba dôkladne vyčistiť pleť, a to najlepšie čistou vodou a mydlom. Príprava masky je veľmi jednoduchá a nenáročná.

Najlepší je zrelší banán, ktorý roztlačíme a pridáme jednu čajovú lyžičku včelieho medu. Zmes dobre zamiešame. Ak máte problémy s pleťou, treba sa vždy poradit s odborníkom.

Po nanesení necháme pôsobit po dobu 15 minút. Po uplynutí času zmyjeme studenou vodou.
Maska má veľmi blahodárne účinky vďaka živinám a vitamínom B1, B2, C, E. Prítomnosť medu v pleťovej maske zosilňuje účinky a odstraňuje baktérie, ktoré mohlo spôsobiť napriklad akné.

Buďte šťastní,

Dominika Lisá

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu