Pleťové masky – ako si vybrať tú správnu?

0
Pleťové masky – ako si vybrať tú správnu?
plet tvar pokozka

Mária Véghová je nezávislou kozmetickou poradkyňou Mary Kay. Kozmetike sa venuje už 12 rokov. Spýtali sme sa na jej skúsenosti v oblasti starostlivosti o pleť a používania pleťových masiek.

Kozmetickému poradenstvu sa venujete už niekoľko rokov, ako si spomínate na vaše začiatky?

Môj prvý kontakt so spoločnosťou Mary Kay prebehol v apríli 2005. V tom období som mala problematickú pleť. Potrebovala som ju najmä zlepšiť a naučiť sa o svoju pleť správne postarať aj doma. Svet kozmetiky ma doslova očaril. a to aj vďaka výraznému zlepšeniu stavu mojej pleti.Aj preto som sa rozhodla, že sa stanem nezávislou kozmetickou poradkyňou. Je to práca, ktorá ma napĺňa a robí šťastnou.

S akými problémami pleti sa v svojej praxi najčastejšie stretávate?

Zákazníčky trápi najmä mastná pleť, problematická T-zóna, akné, ale i jazvy po akné. Pomerne časté sú aj takzvané čierne bodky, rozšírené póry, vrásky či citlivosť a suchosť pleti s ktorou sa väčšinou vyskytujú drobné šupinky. Dámy, ale i pánov trápia tiež pigmentové škvrny, žilky či rôzne ekzémy.

Všetky uvedené nedostatky, s ktorými sa bežne v praxi stretávam, sa dajú používaním vhodných prípravkov a pravidelnou starostlivosťou zmierniť a častokrát i úplne odstrániť. Potreby pleti sa menia aj ročným obdobím, preto je vhodné poradiť sa ohľadom starostlivosti o pleť aj s odborníkom.

Prečítajte si aj článok o radách, ako sa líčiť a starať o pleť cez leto

Zdá sa, že nám leto nadobro skončilo. Ako sa prejavuje pokožka pred letom a po ňom?

V lete je produkcia potných a mazových žliaz zvýšená a pleť sa logicky viac potí a premasťuje. Póry sa rozširujú a aj preto je v tomto období vhodné používať napríklad pleťové masky, ktoré svojim zložením napomáhajú redukovať mastnotu a sťahovať póry.

Aké kroky je treba pred aplikáciu masky vykonať?

Pred samotným aplikovaním jednotlivých masiek je veľmi dôležité dôkladné vyčistenie pleti správnym čistiacim prípravkom, aby masky prenikli do druhej vrstvy kože, v ktorej sa ich účinky efektívne prejavia.

Aktuálne sú dnes v trende sonické čistiace kefky, ktoré sú výborným pomocníkom pri čistení pleti. Kefka odstráni značne viac nečistôt, mastnoty a makeupu než bežné čistenie. Vďaka sonickej technológií je pleť veľmi šetrne a hĺbkovo čistená, aj preto je kefka vhodná na každodenné použitie.

Pre aké druhy pleti sú kozmetické masky určené?

Ponuka pleťových masiek je dnes pomerne široká. Konkrétny výber, samozrejme, záleží na potrebách danej pleti podľa toho či sa potrebujeme zameriavať na T-zónu, suchšie miesta po okrajoch tváre, očné okolie, pery či krk a dekolt. Ideálnym riešením je multimasking.

Čo je to multimasking?

Multimasking je odvodený od anglického slova multitasking, teda zvládanie robiť viacero vecí naraz. Multimaskingom tak vieme aplikovať na tvár hneď viacero masiek a ušetriť tým čas.

S akými pleťovými maskami najčastejšie pracujete?

V aktuálnej ponuke Mary Kay môžete nájsť upokojujúcu očnú masku, hydratačnú gélovú masku s regeneračným účinkom, rozjasňujúcu masku, hĺbkovo čistiacu masku vďaka aktívnemu uhliu a v neposlednom rade liftingovú biocelulózovú masku, ktorú osobne nazývam spevňujúca wellness
maska.

Aké máte skúsenosti s liftingovou biocelulózovou maskou? Pre aký vek je určená?

Túto masku mám veľmi rada aj vďaka jej zloženiu. Maska obsahuje výťažok z orchidey, ovsených zŕn, ako i hyaluronát sodný, známy svojimi blahodarnými účinkami na pleť. Má okamžité zvláčňujúce účinky, vzhľad pleti je mladistvý, pleť sa spevní a pri jej aplikácií si aj celkovo oddýchnete a zrelaxujete.

Pre dosiahnutie maximálneho relaxačného účinku odporúčam zapáliť si pri aplikácii sviečku a pustiť relaxačnú hudbu. Použitie tejto masky nie je striktne vekovo ohraničené, pri zákazníčkach sa snažím riadiť najmä stavom pleti. Má pomerne rýchly účinok a svojím zákazníčkam ju odporúčam najmä pred
akoukoľvek významnou udalosťou či večierkom, keď sa potrebujú cítiť naozaj krásne.

Ženy obyčajne nechcú strácať čas s náročným aplikovaním a zlupovaním masiek. Ako sa nanášajú masky Mary Kay a ako dlho musia pôsobiť?

Práve pre šetrenie času rada odporúčam multimasking, kedy si nanesieme všetky potrebné masky naraz a za približne 20 minút máme starostlivosť o pleť takpovediac hotovú. Po dobe účinku masiek ich umyjeme vlažnou vodou. Nakoľko sa veľmi ľahko rozpúšťajú, sú veľmi šetrné voči pleti.

A rada na záver pre dámy, ktoré by si chceli dlho udržať mladistvý vzhľad pokožky.

Používať kvalitnú kozmetiku, dôkladne a disciplinovane každé ráno a večer čistiť, tonizovať, vyživovať a hydratovať pleť a v neposlednom rade dvakrát do týždňa regenerovať napríklad spomínanými pleťovými maskami.

Neoddeliteľnou súčasťou krásy a vonkajšej starostlivosti je vnútorná krása, ktorá spočíva vo vnútornej rovnováhe a to je spokojnosť, sebaláska, sebahodnota a zdravý životný štýl.

Foto na titulke: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie