Z čoho sú Slováci najviac frustrovaní pri prezeraní pracovných inzerátov?

0
Z čoho sú Slováci najviac frustrovaní pri prezeraní pracovných inzerátov?

Keď si Slováci prezerajú pracovné inzeráty, najviac ich zaujíma uvedený plat. Základná zložka mzdy je však zároveň informáciou, ktorá nás pri hľadaní práce najviac frustruje. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre spoločnosť Profesia realizovala agentúra Focus.

Drvivá väčšina ľudí považuje za najdôležitejšiu informáciu celého pracovného inzerátu výšku platu. Túto odpoveď v prieskume uviedlo až 83 percent respondentov.

Za platom uvádzali tiež miesto výkonu práce, pracovnú náplň, benefity či reputáciu zamestnávateľa.

Uvádzajú sa reálnejšie čísla

Porovnanie aktuálnych odpovedí Slovákov s minulými obdobiami ukázalo, že všímanie si platov v ponukách výrazne poskočilo v roku 2018.

Práve vtedy sa začal od 1. mája uplatňovať zákon, ktorý firmám ukladá povinnosť povinne zverejňovať platy v ponukách. Kým v roku 2017 sa o platy v inzerátoch zaujímalo 67 percent ľudí, o rok neskôr to bolo až 80 percent respondentov.

„Napriek tomu, že niektorí zamestnávatelia uverejňovali platy v inzerátoch aj pred májom 2018, išlo často o motivačné mzdy, ktoré firmy negarantovali ihneď po nástupe,“ uviedla spoločnosť Profesia.

Novela Zákonníka práce však priniesla firmám povinnosť uverejňovať plat tak, že si ho už na pohovore nemôžu dohodnúť nižší. Z tohto dôvodu sa v inzerátoch začali uvádzať reálnejšie mzdy ako predtým.

Prečítajte si: Ako vytvoriť skvelý motivačný list v 7 krokoch?

Frustrácia z platov narástla

Práve informácie o platoch sú však pre ľudí zároveň najfrustrujúcejšou vecou pri hľadaní práce cez internet. Nízke mzdy odrádzajú 38 percent opýtaných.

Na ďalších miestach skončilo málo príležitostí v regióne, žiadna nereagovanie firiem na poslanie životopisu či málo príležitostí v preferovanej oblasti. Frustrácia z nízkych platov pritom v pracovných ponukách za posledné dva roky narástla.

Prieskum sa uskutočnil od 2. do 8. novembra tohto roka a zapojilo sa do neho 1 017 respondentov na Slovensku.

Viac k témam: Platy, pracovné ponuky, Prieskum, Trh práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac než 80 percent Slovákov zaujíma v pracovných inzerátoch výška platu, zároveň sú z nej aj najviac frustrovaní © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu