Inšpiratívne vianočné filmy pre deti aj dospelých

0
Inšpiratívne vianočné filmy pre deti aj dospelých

Rozprávky, romantika, rodinné príbehy aj bláznivé zimné dobrodružstvá. Tohtoročný vianočný program v TV a na streamovacích službách sľubuje bohatú filmovú nádielku. V ponuke nebudú chýbať viaceré inšpiratívne filmy s vianočnou tematikou ukrývajúcou hlboké posolstvo, ktoré osloví deti aj dospelých.

Otec rodiny (2000) 

Z úspešného bohatého makléra sa môže razom stať „obyčajný“ otec. Nicolas Cage si časom na nový rodinný život zvykol natoľko, až sa začal báť, že nečakaná vianočná premena môže byť iba snom. Jednoduché flanelové košele namiesto drahých oblekov, lacné auto namiesto Ferrari a život na predmestí s milovanou ženou a dcérou namiesto samoty v manhattanskom byte si postupne obľúbil a o nájdení šťastia v rodinnom živote sa podelil aj s divákmi.

Kučeravá Sue (1991)

Drobné podvody takmer dostali osamelého otca do väzenia a jeho dcéru do detského domova. To by ale do života tuláka Billa nemohla vstúpiť bohatá právnička, ktorá sa chcela o malú Sue postarať. Rastúca náklonnosť k opustenej dvojici jej dodá odvahu zmeniť ich osud a vrátiť im teplo rodinného krbu.

Grinch (2000)

Známa komédia s prvkami fantasy bola inšpirovaná knižným príbehom Ako Grinch ukradol Vianoce od Dr. Seussa. Rolu lakomého a naštvaného Grincha si zahral Jim Carrey, ktorý sa rozhodol ukradnúť dedinčanom všetky vianočné darčeky a výzdobu. V snahe prekaziť ľuďom radosť z najkrajších sviatkov v roku však nečakane odhalí skutočné čaro Vianoc.Foto: unsplash.com

Vianočná koleda (2009)

Jim Carrey si zahral aj v ďalšom vianočnom filme natočenom podľa knižnej predlohy. Dej snímku Vianočná koleda, inšpirovaný rovnomennou knihou od Charlesa Dickensa, sa točí okolo skúpeho úžerníka, ktorý nemá nikoho rád. Ľad v jeho srdci sa začne roztápať po tom, čo ho v noci navštívia vianoční duchovia a ukážu mu predošlé, prítomné aj budúce Vianoce.  Pohľad na nich privedie Ebenezera k prehodnoteniu svojho života.

Prázdniny (2006)

Iris a Amanda si po nevydarených partnerských vzťahoch potrebujú oddýchnuť a načerpať nové sily. Na internete sa dohodnú, že si na niekoľko týždňov vymenia domy. Iris odchádza na vianočné prázdniny do Los Angeles, Amanda sa presťahuje do Irisinho domu neďaleko Londýna. Obe sa vďaka spleti „náhodných“ udalostí zoznámia s neznámymi mužmi. Príbeh lásky s pravou vianočnou romantikou sa môže začať. Stačí sa odhodlať k zmene a vyraziť.

Vianočný škriatok (2003)

Rodinná komédia pripomenie potrebu oslavovať Vianoce v pokoji a v dobrej nálade všetkým, ktorí žijú hekticky a prípravy na sviatky prežívajú v zhone. Najprv však musí Buddy, škriatok vychovaný na Severnom póle, nájsť v New Yorku svojho otca a popritom vrátiť svetu pravú vianočnú pohodu. Vďaka šarmantnej Santovej pomocníčke v newyorskom obchodnom dome bude jeho úloha o niečo ľahšia.

Jack Frost (1998)

Darček v podobe fúkacej harmoniky nedokáže nahradiť 11-ročnému Charliemu otca. Ten sa kvôli snahe uspieť ako hudobník venuje synovi príliš málo. Napriek možnosti získať vytúženú nahrávaciu zmluvu sa na Vianoce rozhodne byť doma s rodinou. Autonehoda ale prekazí jeho plány a Charlie ostane bez otca. Na prianie stretnúť sa s ním však nezanevrie ani po roku. Po tom, čo vytrvalo hrá na čarovnú harmoniku, ktorá dokáže splniť jeho želanie, sa Jack Frost vracia za synom ako snehuliak. Po niekoľkých dňoch sa vonku oteplieva a ich čas sa kráti.Foto: unsplash.com

Posolstvo Vianoc inšpirovalo autorov mnohých filmov, ktoré sa každý rok stávajú súčasťou bohatého vianočného programu. Nechýbajú medzi nimi drámy, komédie a skutočné príbehy s vianočnou tematikou a s posolstvom o láske, mieri a radosti. Ponuka je aj tento rok pestrá, stačí si vybrať filmy podľa chuti a nechať sa inšpirovať povzbudivými myšlienkami.

Prečítajte si aj: Pozrite si najlepšie životopisné filmy o inšpiratívnych ženách

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu