NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY BLOG INŠPIRÁCIE MAGAZÍN

Vianočné tipy a triky, ktoré vám uľahčia život

REDAKCIA
Share

Pri vianočnom zhone vám možno veľmi dobre padne niekoľko tipov, ako si uľahčiť prípadný zhon a zbytočné stresy. Ak vám chýba baliaci papier na darčeky alebo potrebujete rýchlo vytvoriť vianočnú dekoráciu, pozrite si naše triky.

1. Záchrana stromčeka

Máte doma nepekný stromček, ktorému chýba zopár konárov k dokonalosti? Chceli by ste, aby pôsobil bohatšie? Využite na to zelenú reťaz!

2. Rýchla ozdoba

Chýbajú vám nejaké ozdoby? Ľahko si ich vytvoríte sami z kúska papiera.

3. Chýbajúci kúsok papiera

Najmä ak máte veľa darčekov na zabalenie, určite sa môžete niekedy dostať do situácie, že neodhadnete veľkosť papiera, alebo vám na zvyšnom kúsku rolku bude kúsok chýbať.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na SlovenskuPomôžete si tak, že darček zabalíte diagonálne. Musíte však dávať pozor na to, aby boli rohy zakryté.

4. Využitie rolky od toaletného papiera

Výborným spôsobom, ako zabaliť drobné darčeky, ako je napríklad bižutéria, je využitie toaletnej rolky. Kraje ohnete a dostanete pevnú krabičku. Oblepiť si ju môžete napríklad darčekovým papierom.

Ďalším spôsobom, ako využiť rolku, je použiť ju ako držiak na baliaci papier. Ak nechcete, aby sa vám darčekový papier odbaľoval, skúste ho vložiť do rolky. Pre ľahšiu manipuláciu môžete rolku aj pozdĺžne rozstrihnúť.

Prečítajte si aj 7 tipov ako zabaliť darčeky ekologicky

5. Horúca čokoláda s prekvapením

Ako ozvláštnite hrnček horúcej čokolády alebo kávy či kakaa? Skúste zmraziť šľahačku tak, že ju vložíte do formy, ktorú inak používate na vykrajovanie keksíkov.

6. Ako vyrobiť baliaci papier

Ak už nemáte žiaden baliaci papier, môžete si vytvoriť vlastný z obyčajného baliaceho papiera.

Prvá možnosť je vyrobiť si pečiatku z gumy na ceruzke. A tí zdatnejší i môžu do nej vyrezať napríklad srdiečko.

Druhá možnosť je vytvoriť si vlastné a originálne pečiatky zo zemiakov.

7. Ako zabaliť nepravidelný darček?

Veľakrát sa trápime s nepravidelným tvarom darčeka. Z baliaceho papiera si však rýchle môžete vytvoriť pekne pôsobiace vrecúško. Baliaci papier zložíte a zalepíte tak, aby ste vytvorili akýsi tunel. Potom vezmete kus spodného okraja a preložíte ho. Vytvoríte dno, zahnete konce a zalepíte.

Na záver stačí už len vložiť darček, preložiť vrch a zalepiť. A máte tak hotovú vlastnú darčekovú tašku.

8. Z tekvíc snehuliak

Ak vám ostali ešte zvyšné tekvice, dajú sa pekne využiť ako vonkajšia dekorácia. Namaľujete ich na bielo a máte krásnych snehuliakov!

Pekné Vianoce!

Zdroje: youtube.com – But first, Coffee, buzfeed.com, countryliving.com, lovethispic.com, pinterest.com

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X