Výber noviniek Akčných žien

0
Výber noviniek Akčných žien
Foto: travelguide.sk

August sa už pomaly chýli ku koncu, ale my vám prinášame ďalšie akčné tipy na to, ako môžete stráviť posledné pekné prázdninové dni. Výber podujatí, ktoré sa oplatí navštíviť, pikošky z domova ale aj zo sveta, či informácie o nových knižných bestselleroch alebo filmových novinkách.

1. Ak sa chcete presadiť v mužskom kolektíve, napríklad na poradách alebo meetingoch, skúste použiť hlbší hlas. Výskumy ukázali, že muži vnímajú vyšší ženský hlas skôr ako krik a lepšie sa im počúva nižší a hlbší mužský hlas. Ak sa pri poradách, konfliktoch a v rôznych vypätých situáciách naučíte posadiť svoj hlas nižšie, určite vám to pomôže.

2. Vedeli ste, kto sa ocitol v prvej trojici najvplyvnejších žien na svete za minulý rok podľa časopisu Forbes? Na prvom mieste je nemecká kancelárka Angela Merkel, na druhom mieste Theresa May, premiérka Veľkej Británie, a na treťom mieste je Melinda Gates, manželka Billa Gatesa a spoluzakladateľka ich spoločnej nadácie.

3. Na hrade Červený kameň sa 8. septembra odohrá predstavenie Príbeh o mŕtvej neveste. Je to adaptácia svetoznámeho príbehu Tima Burtona, kde dominuje láska, napätie a čierny humor. Červený kameň tak nadväzuje na sériu adaptácií pôvodných rozprávok, pri ktorých je predstavenie postavené na interaktívnej zábave. Dynamický dej je umocnený presúvaním sa po viacerých priestoroch hradných interiérov počas tajomnej atmosféry noci. Prehliadky sa budú konať každú hodinu a začínajú od 18 hodiny a trvajú do desiatej večer. Vstupné je len 8 EUR.

4. Slovenský ochranný zväz autorský (SOZA) 20. septembra odovzdá ocenenia za rok 2017. Cenu za celoživotné dielo za minulý rok získala speváčka Marika Gombitová. Táto cena sa udeľuje žijúcemu autorovi, ktorý sa svojou tvorbou významnou mierou pričinil o rozvoj slovenskej hudobnej kultúry. Marika Gombitová je prvou ženou, ktorá získa toto prestížne ocenenie v jeho doterajšej histórii.

5. Čas podlieha inflácii – tiež máte pocit, že čím ste starší, tým všetko plynie akosi rýchlejšie? Že Vianoce prichádzajú častejšie, že posledné narodeniny ste neoslavovali až tak dávno, a podobne? Je to preto, že napríklad také 5-ročné dieťa vníma čas úplne inak ako 50-ročný človek. Pre 5-ročného je rok jeho vlastného života až 20% času, ktoré vo svojom živote prežilo, ale u 50-ročného tvorí rok iba 2% života, ktoré už prežil, a u 100 ročného je to len 1%.

6. Filmový tip: V kine Lumiére si budete môcť počas celého pracovného týždňa okrem štvrtku pozrieť drámu Bistro Ramen. Japonský film je o mladom šéfkuchárovi Masato, ktorý je odborník na tradičné japonské jedlo – ramen. Keď mu osud pripraví nečakanú skúšku, rozhodne sa Masato vydať sa na ďalekú cestu do Singapuru. V tomto meste plnom chutí a vôní spozná viac ako len lahodné recepty a rodinné tajomstvá. Ukáže sa, že jedlo má zvláštnu moc zbližovať ľudí a naprávať staré krivdy. A či pri tom nájde aj lásku, to sa dozviete, keď si pozriete film.

7. Handmade tip: príjemné trická, tuniky a šaty z bavlny ponúka minimalistická značka Imani – móda s posolstvom. Keď si niečo zakúpite, v oblečení nájdete odkaz, jedno slovo, ktoré je určené iba vám a viditeľný iba pre vás. V tomto e-shope nájdete širšie spektrum výrobkov – tašky, šperky, hrnčeky a dokonca aj plagáty. V galérii sme napríklad objavili takýto krásny komplet s folklórnym motívom pre mamy a dcéry:

imani, moda s posolstvom
Foto: Imani

8. Knižný tip: po takmer dvoch desaťročiach vychádza v novom vydaní jedno z najvýznamnejších diel svetovej literatúry, zbeletrizovaný životopis Vincenta van Gogha – Smäd po živote. Je výsledkom fascinácie autora Irvinga Stona van Goghovými obrazmi a jeho literárne dielo odráža roky štúdia zachovanej korešpondencie, autentických dokumentov a spomienok žijúcich súčasníkov veľkého maliara. Smäd po živote rozpráva príbeh o živote geniálneho umelca, vyplnenom prácou a utrpením, ale zároveň odhaľuje zákulisie jednej z najkrajších ľudských činností – tvorbe.

9. Tip na výstavu: v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva bude 5. septembra sprístupnená výstava s názvom Obnovené reštaurovaním v Ponitrianskom múzeu v Nitre. Druhou výstavou bude Svet pod mojimi štetcami autorky Beáty Kabíčkovej-Vinceovej, ktorú môžete vidieť od 7. septembra. Pôjde o širokú paletu techník, akou je maľba, ručne tkaná tapiséria, sieťotlač, dekoratívne dezény, keramické artefakty, či čiernobiela fotografia z obdobia 80. rokov.

10. Tip na oufit od Stylist Alexandra:

stylistka, office outfit, biznis styl
Koláž vytvorená v bantoa.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu