Výber noviniek akčných žien

0
Výber noviniek akčných žien

Sme v polovici septembra a prinášame vám naše tipy – počasie je stále krásne, a tak môžete využiť ešte posledné letné dni na prechádzku v prírode alebo na výlet.

1. Caroline Líšková, kandidátka KDH, nakoniec nebude kandidovať za primátorku Bratislavy – Ján Mrva v primárnych voľbách nad ňou zvíťazil. Stal sa tak stal jediným spoločným kandidátom opozičnej koalície SaS, OĽaNO, Sme rodina a teraz už aj KDH, ktoré doteraz podporovalo práve Caroline. Caroline Lišková z politiky podľa predsedu KDH Alojza Hlinu neodchádza, naopak zaraďuje sa do tímu Jána Mrvu a po historicky prvých primárkach sa stáva z nej „dobrá politička“.

2. Počas 22. a 23. septembra sa môžete ísť pozrieť na Záhorácky folklórny festival, ktorý roztancuje obec. Celý víkend bude patriť oslavám folklóru, ktorého rozmanitosť v regióne milo prekvapí aj vás. Podujatie prinesie desiatky folklórnych súborov, skupín a speváckych zborov. V nedeľu festival zavŕši prehliadka svadobných krojov a vystúpenie Radošinského naivného divadla. ÚĽUV pripraví pre deti tvorivé dielne a poteší ich aj bábkové divadlo, ktoré ich prenesie do sveta rozprávok.

3. V programe súťaže Miss Amerika 2018 po prvý raz chýbala promenáda v plavkách. Predzvesťou tohto počinu bola súťaž Miss World, kde taktiež vynechali túto disciplínu na základe protestov. Miss Amerika 2019 sa stala Miss štátu New York, 23-ročná Nia Imani Franklin. Dostane 50-tisíc dolárov na štipendium.

Prečítajte si aj naše minulotýždňové novinky.

4. Ak máte radi kubizmus, koncom septembra si môžete pozrieť výstavu Filla – Fulla | Osud umělce – Osud umelca. Obaja autori sa zaoberali architektúrou kubizmu – kubistická a rondokubistická architektúra pochádza z Prahy, no český kubizmus si po vzniku spoločného štátu v roku 1918 našiel prirodzene cestu aj do hlavného mesta slovenskej časti republiky. Na architektúru českého kubizmu v Bratislave sa môžete pozrieť 25. septembra v Slovenskej národnej galérii Bratislava.

5. Kino Film Europe bude 29.9. premietat maďarský film O tele a duši, prostredníctvom ktorého sa režisérka Ildikó Enyedi vrátila po dlhých osemnástich rokoch na medzinárodnú scénu, je nekonvenčná love story dvoch odlišne zmrzačených ľudí: starnúceho finančného riaditeľa bitúnku a mladej uzavretej kvalitárky mäsa. Obaja hrdinovia, postupne ohromení zistením, že majú rovnaké sny, sa ich postupne pokúšajú spoločne plniť. Ľahko excentrická, taktilná i odťažitá romanca s prvkami každodennej drámy a čiernej komédie sugestívne tematizuje dualitu bdelosti a snenia, beštiality a humanity, duše a tela.

6. Eva Polomská je jediná žena, ktorá sa dostala do rebríčka dvadsiatky najlepších kuchárov roka podľa odborných hodnotiteľov bedekra Gurmán na Slovensku. Vedie rodinnú reštauráciu Sotto Ristorante v Spišskej Novej Vsi a zameriava sa na kuchyňu južného Talianska. Foto reštaurácie je v titulke článku.

7. Tip na hand-made: krásne korálkové a sujtášové náušnice môžete nájsť u výtvarníčky, ktorá má pseudonym Nikuske. Srdiečkové náušnice v štýle folk sú šité technikou korálkovej výšivky. Na výrobu použila štras, Toho, perličky a kryštály.

nikuske nausnice
Foto: Nikuske

8. Bratislavské hudobné slávnosti začínajú 29. septembra a budú trvať do 14. októbra. Rezidenčným orchestrom“ Bratislavských hudobných slávností je už tradične Slovenská filharmónia, ktorá sa na 54. ročníku BHS predstaví na štyroch koncertoch. Pod taktovkou svojho šéfdirigenta, charizmatického Jamesa Judda, uvedie festival dielom Alexandra Moyzesa, zakladate ľskej osobnosti slovenskej symfonickej tvorby. Sólistom otváracieho koncertu je vynikajúci francúzsky huslista Renaud Capuçon.

9. Herečka a moderátorka Jameela Jamil ostro kritizuje Kim Kardashian za reklamu propagujúc lízatko, ktoré má pôsobiť na zastavenie chuti do jedla. Lízatko má iba 35 kalórií a obsahuje látku zvanú Satiereal, ktorá je extraktom zo šafránu. Kim  radila jesť tieto lízatká, ak pocítia hlad a do obeda alebo večere im ostávajú ešte 2 hodiny času. Jameela dala zdielať jej post na Instagrame s tým, že jej vplyv na mladé dievčatá je toxický. Známy nutričný odborník Rhiannon Lambert tiež varoval Kim pred takýmto negatívnym vplyvom, ktorý môže mať za následok nezdravé návyky žien, ktoré ju followujú.

10. Outfit do práce od stylistky Alexandry:

kolaz
Koláž vytvorená v bantoa.com

žiadne príspevky na zobrazenie