Výber noviniek od Akčných žien

0
Výber noviniek od Akčných žien
chodnikkorunamistromov.sk

Čo sme si pre vás pripravili na tento týždeň? Našli sme inšpirácie pre vás na výlety, podujatia, čo sa oplatí teraz v lete podniknúť, čo si pozrieť alebo kam sa ísť kultúrne vyžiť.

1. Viete, že v Rwande je najvyšší podiel žien v parlamente a vo vláde? Je to dané historicky, kvôli konfliktu, ktorý tam bol. Nielenže pri ňom zahynuli mnohí muži, ale zmenilo to spoločnosť v tom, že ženy boli tými, ktoré nebojovali, ale starali sa o bežný chod ekonomiky. Preto sa aj po vojne starali o povojnovú obnovu krajiny. Chceli priaznivý podiel žien udržať a prijali kvóty na celoštátnej úrovni.

2. Tisíce žien pracujúcich vo Veľkej Británii v outletoch príde o prácu. Keďže za poslednú dekádu sa zatvorilo až 11 000 obchodov, vyše sto tisíc ľudí už bolo prepustených. Keďže ženy tvoria 70% personálu, týka sa to najmä ich. Táto hrozba stále trvá, lebo trend vytrácania sa obchodov z ulíc stále pokračuje. Veľa žien sa obáva, že taktiež stratia svoju prácu. Ohrozené sú nielen obchody s oblečením, ale aj kaviarne. Doteraz zaznamenávali nárast, ale už aj reštaurácie začali krachovať. Vytráca sa život z ulíc a presúva sa viac do obchodných centier.

3. Do konca augusta prebieha Česko-slovenská výstava na Bratislavskom hrade. Slovenské národné múzeum a Národní muzeum pripravili k 100. výročiu založenia Československa projekt mapujúci dejiny spoločného štátu, života jeho obyvateľov, vrátane osudových okamihov. Predstaví sa vám príbeh, ako sa na začiatku nereálny projekt Československa stal skutočnosťou, ktorá ovplyvnila životy miliónov obyvateľov nového štátu.

4. Chutné zrkadielka, ale aj keramické a smaltované hrnčeky a turistické fľaše z nerezu ponúka HEYA. Ponúkajú aj možnosť vlastného dizajnu na nich produktoch. Takže ak chcete pridať na výrobok svoje meno alebo text, alebo zmeniť farby, sú ochotní to pre vás spraviť tak, ako si želáte.

Prečítajte si aj výber minulotýždňových noviniek, ktoré su ešte aktuálne.

heya, sashe, zrkadlo
Foto: HEYA

5. Bratislavská mestská časť Karlova Ves si pripravila sériu podujatí v Botanickej záhrade – za zmienku stojí koncert vážnej hudby, ktorý sa bude konať 5. augusta o 17:30. Vystúpi trio Lento Ad Astra a zaznejú transkripcie skladieb J.S. Bacha, impresionistov Clauda Debussyho a Eugena Bozzu a potešiť sa môžete aj originálnymi kompozíciami. Vstup je voľný.

6. Ak plánujete výlet na Spiš, určite nevynechajte výlet do Bachledovej doliny a Chodník korunami stromov, ktorý má dĺžku 1 234 metrov. Prevedie vás korunami stromov až na vrchol vyhliadkovej veže. Do konca leta bude vraj spustená aj lanovka, ktorá vás dovezie priamo k chodníku, ale ak vám nevadí chôdza do kopca, môžete sa tam dostať peši po turistickom chodníku z Bachledovej doliny alebo Malej Frankovej, čo trvá cca 40 minút.

7. Poznáte cvik, ktorý sa volá plank? Tento cvik je preto populárny a výborný na vytvarovanie peknej posavy, lebo rovnomerne zapája všetky svaly na prednej časti vášho tela, rovnako ako aj na chrbte. A ako ho správne cvičiť? Ľahnete si na zem smerom nadol, opriete sa o pokrčené predlaktie a že telo má byť v jednej línii. Dávajte pozor na to, aby váš zadok nebol príliš blízko pri zemi alebo naopak, neprirodzene vysoko. Skúste to najprv na 15 sekúnd a každý deň si pridávajte 5 sekúnd navyše. Ak to vydržíte robiť mesiac, určite na sebe spozorujete zmeny.

8. Na Letnej filmovej škole v Uherskom Hradišti bude mať v utorok 31. júla svetovú premiéru slovenský film Ján Palach. Režisér Robert Sedláček v ňom rekonštruuje posledné mesiace a týždne života študenta Filozofickej fakulty Univerzity Karlovy, ktorý sa v roku 1969 na protest proti sovietskej okupácii Československa upálil. LFŠ patrí k neprehliadnuteľným filmovým prehliadkam v Českej republike a v bohatom programe uvádza každoročne súčasné slovenské filmy, rovnako aj diela zo zlatého fondu slovenskej kinematografie.

9. Viete, ktorá mužská emócia je pre ženy najpríťažlivejšia? Vedci sa na to pozreli empiricky – ženy mali obodovať fotografie, na ktorých muži mali výraz hrdosti, hanby, šťastia alebo sa tvárili neutrálne. Výskumom sa zistilo, že výraz hrdosti je zo všetkých emócií najpríťažlivejší. Už predošlé štúdie poukázali na to, že muži, ktorý dávali najavo hrdosť, mali u žien vyšší status ako ostatní. Práve preto sa ženám páčia úspešní muži s vysokým postavením. Samozrejme, dôležitý faktor je aj fyzický vzhľad. Muž s peknými črtami tváre môže očariť, aj keď sa tvári inak. Pri porovnateľne vyzerajúcich mužoch má však väčšiu šancu ten, kto dáva najavo hrdosť.

10. Outfit na pondelok od stylistky Alexandry:

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu