Vyberáte PZP poistenie? História nehodovosti môže pri cene zamiešať karty

0
Vyberáte PZP poistenie? História nehodovosti môže pri cene zamiešať karty

Poistné udalosti, vrátane nehôd, sú súčasťou života každého vodiča. Vyskytnúť sa môžu takmer všade, kedykoľvek a bez ohľadu na mieru vašej opatrnosti a obozretnosti. Dobré PZP poistenie  našťastie mnohé nepríjemné kolízie vyrieši aj bez vážnejších následkov, každá jedna nehoda vo vašom zázname však sumu poistky už navyšuje.

Ak je preto pred vami výber PZP, zistite spolu s nami, ako môže história vašej nehodovosti ovplyvniť jeho výber a výslednú sumu.

Poistný Bonus a Malus nepustí

Na Slovensku sa systém bonus-malus používa na určenie cien poistenia na základe histórie vodiča. V praxi to teda znamená, že pri výbere poistenia a pri určovaní výšky poistného zohľadňuje vami zvolená poisťovňa predchádzajúci škodový priebeh vášho poistenia.

Ak máte teda čistý záznam bez nehôd, vaše poistenie môže byť pre vás oveľa výhodnejšie. Pokiaľ ste už nehodu naopak mali, váš bonus-malus (prirážka k poistnému) sa zvyšuje, na základe čoho môžete potom platiť vyššie poistné.

Ak je preto pred vami výber alebo obnova zo zákona povinného krytia, k najvýhodnejšiemu PZP poisteniu sa dopracujete kompletným porovnaním dostupných ponúk na trhu, medzi ktorými si tú najlepšiu môžete vybrať aj bez osobnej návštevy pobočky konkrétnej poisťovne.

Možnosti poistného trhu

Nehoda nemusí byť jediným dôvodom zvýšenia poistného. Každá poistná spoločnosť má svoju vlastnú politiku a kalkulačky pre určovanie cien. Stačí si dobre vybrať a zamerať sa pri hľadaní na čo najvýhodnejší systém konkrétnej spoločnosti.

Prínos poradenských služieb

Pri vyhľadávaní najvýhodnejšej ponuky PZP so záznamom o nehode môže byť pre vás užitočný nielen on-line porovnávač od mojePZP.sk, ale aj rôzne poradenské služby. Poskytujú ich viacerí odborníci, ktorí vás vedia pri riešení vášho problému nasmerovať na dostupné možnosti trhu. Výhodou je ich široký prehľad a vedomosť o najnovších informáciách a poistných produktoch, ktoré sú pri výbere vhodného PZP nápomocné.

Z vyššie spomenutého teda vyplýva, že aj keď môže prostredníctvom systému bonus-malus prípadná nehoda zvýšiť náklady na vami zvolené krytie, existujú viaceré možnosti, ako sa dajú minimalizovať. Pomoc vám ponúka inteligentný on-line porovnávač s kombináciou poradenských služieb poisťovní.

Zdroj obrázkov:

1.JC_STOCKER/Shutterstock.com

2.hedgehog94/Shutterstock.com

 

Ohodnoťte článok

5

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu