Vytvorte si vlastné dekorácie – 8 tipov na pekné doplnky do bytu

0
Vytvorte si vlastné dekorácie – 8 tipov na pekné doplnky do bytu
Foto: pixabay.com

Existuje veľa spôsobov, ako si vyzdobiť byt prírodnými doplnkami – napríklad mušľami, kvetmi alebo kamienkami. Záleží len na tom, čo máte k dispozícii, a na vašej fantázii.

Dekorácie z mušlí

Ak ste si z dovolenky priniesli množstvo mušlí, využite ich! Spárujte ich s inými prirodzene tónovanými objektmi, aby ste zvýraznili ich sfarbenie.

1. Dózy naplnené morskými mušľami

Naplňte poháre mušľami a rozmiestnite ich po domácnosti. Dózy všetkých tvarov a veľkostí sú na to ideálne. Je to úplne jednoduchý spôsob zdobenia. Prípadne použite veľkú nádobu a dno naplňte mušľami. Do stredu položte sviečku. Určite tým vzbudíte zvedavosť aj u vašich hostí!

2. Obraz alebo zrkadlo z mušlí

Horúcim lepidlom prilepte škrupiny k zadnej časti rámu. Môže ísť o klasický rám na fotografie, ktorý má sklenený podklad. Pomocou neho zarámujte mušle, ktoré ste predtým spojili lepidlom. Zaveste ich podľa vlastného výberu na stenu a vytvorte tak prírodnú a krásnu stenu galérie.

 

Ďalšou možnosťou je využiť staré zrkadlo, ktoré sa vám už nepáči – mušle sú jednoduchým spôsobom, ako ho vylepšiť. Mušle nalepte okolo rámu zrkadla horúcim lepidlom z tavnej pištole alebo transparentným lepidlom. Takéto zrkadlo vnesie do vašej domácnosti čaro mora.

3. Zarážky do knižnice

Ak máte veľké škrupiny, zvážte ich použitie ako zarážky na policu alebo do knižnice. Aj keď nemáte dve škrupiny, ktoré by sa úplne zhodovali, pomôže vám to vytvoriť pobrežný a moderný vzhľadu vašej police za súčasného začlenenia prírody.

4. Záves z mušlí

Mušle vám ľahko umožnia vytvoriť závesy, ktorým môžete oddeliť dve miestnosti alebo vytvoriť stenu galérie.

Takýto efektívny vzhľad dosiahnete navlečením mušlí na lanká alebo tenší špagát ako korálky a ich následným zavesením na stenu alebo do zárubne dverí.

 

Foto: pixabay.com

Zdobenie kvetmi

Kvetiny sú ďalším pekným prírodným prvkom, ktorý je možné použiť pri zdobení domácnosti v rôznych variáciách.

5. Lisované kvetinové svietidlá

Táto dekorácia je elegantná a dá sa veľmi lacno vyrobiť. Na vytvorenie svietidiel použite voskový papier, ktorý zložíte do tvaru štvorca, a zlisované poľné kvety. Kvety pomocou transparentného lepidla alebo lepidla na puzzle (napr. Mod Podge) prilepte na voskový papier. Bude pekné, keď ich vložíte do okna, ktoré je ich osvetlí, alebo môžete do nich vložiť čajové sviečky alebo batériu. Doma vám to vytvorí skvelú atmosféru.

Prečítajte si aj: Päť tipov na kreatívnu tvorbu

 

6. Lisovaný kvetinový podnos

Vezmite starý, fádny podnos a premeňte ho na krásny kúsok dekoru, ktorý zvýrazní prvok prírody vo vašom dome. Podobne ako v prípade lámp, pomocou lepidla Mod Podge prilepte na podnos lisované kvety alebo jednotlivé okvetné lístky. Akonáhle uschne, budete mať farebný a zábavný podnos, ktorý môžete pridať na konferenčný stolík alebo pult.

 

Zdobenie zeleňou

Už aj obyčajné listy a akákoľvek zeleň môžu tiež fungovať ako pekná domáca dekorácia.

7. Listy vo vázach

Ak hľadáte jedinečný prvok stola, ktorá oslavuje prírodu, zhromaždite veľké zelené listy rôznych tvarov a textúr. Vezmite valcovité vázy v rôznych veľkostiach a na dno každej dajte asi centimeter vody. Do každej vázy vložte jeden list a vázy usporiadajte do stredu stola. Vďaka tomu vznikne zaujímavý dekor, ktorý prináša „zelenú farbu“ v úplne novom svetle.

 

rastlina
Foto: pixabay.com

8. Vysadené bylinky

Ak máte prázdnu stenu, kde prichádza dostatok slnečného žiarenia, mohlo by to byť ideálne miesto na prírodný prvok, ktorý bude mať dvojakú funkciu. Kvetináč, v ktorom sú bylinky, slúži ako funkčné miesto na rast a zber čerstvých bylín, ale aj ako dekorácia.

 

Nemusí ísť iba o kvetináč, ktorý položíte na stôl alebo parapet, či na kuchynskú linku, môže ísť aj o závesný prvok. Na stenu zaveste ozdobné škatule alebo maľované plechovky a do každej z nich vysaďte bylinky, ako je tymián, šalvia, rozmarín. Je to také jednoduché!

Pridávanie prírodných prvkov do bytovej výzdoby je určite veľkým trendom roku 2020, tak neváhajte a skúste nejaký z nich!

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu