Vzťah, či manželstvo po nevere. Takto to bude fungovať!

1
Vzťah, či manželstvo po nevere. Takto to bude fungovať!

Keď začínate nový vzťah, či vstupujete do manželstva s človekom, ktorého milujete, nevera vám príde ako vzdialená a nereálna vec. Vaša láska je jediné, čo vás v tom dokonalom čase oboch zamestnáva a zaujíma.

Avšak život prináša občas nepríjemné prekvapenia, ktoré by sme najradšej vymazali. Napriek tomu im musíme čeliť.

Čo robiť, ak vám je partner, či manžel neverný, alebo naopak, ak ste vy neverná jemu? Dá sa takýto vzťah vôbec zachrániť?

Aj ja sama som si v minulosti vždy myslela, že mne sa vo vzťahu nič podobné nemôže stať. Snažila som sa byť tou milujúcou, dobrou priateľkou a naspäť som väčšinou dostávala to isté. Práve preto by ma nikdy nenapadlo, že mi bude niekedy môj partner neverný.

Stalo sa to niekoľko rokov dozadu a nebudem klamať, keď poviem, že to našim vzťahom otriaslo. Nie len preto, že ma podviedol, ale hlavne preto, že mi klamal a ja sama som musela prísť na to, čo spravil.

O to je tá bolesť a sklamanie z človeka väčšie. Keď vám to on sám nepovie, ale vy sa to dozviete od niekoho iného. Práve preto je prvým a najdôležitejším pravidlom ÚPRIMNOSŤ. Za každých okolností a v každej situácii. Nech je pravda akokoľvek bolestivá, buďte úprimní ku svojej partnerke, ku svojmu partnerovi. Je to určite náročné, ale výčitky svedomia vám to aj tak neuľahčia.

Každý raz urobí chybu

Sme ľudia a hoci ja neveru neuznávam, občas každý z nás spraví nejakú chybu, či podľahne nejakému pokušeniu. Avšak všetko sa dá zachrániť, pokiaľ v nevere nepokračujeme a priznáme sa našim partnerom hneď, alebo krátko po tom, ako sa to stane. Neklameme, nezavádzame, nezhadzujeme na nich vinu, ale prijmeme celú zodpovednosť za to, čo sme spravili a snažíme sa to napraviť.

Avšak, je naozaj možné, aby vzťah po nevere fungoval? Čomu sa vyhnúť a čo spraviť preto, aby sme to celé zmenili a zachránili?

Rozprávajte sa o tom, čo vás k tomu viedlo, ako ste sa cítili, prečo ste to spravili. Lebo bez vetra sa ani lístok nepohne. Každý z vás nech úprimne a otvorene povie, čo mu vo vzťahu chýba/chýbalo, čo by chcel, aby sa zmenilo, čo potrebuje a čo mu naopak ubližuje. Buďte k sebe úplne otvorení a nedržte v sebe nič, čo by vám v budúcnosti mohlo znova ublížiť. Hlavne to už nikdy nespravte znova.

Pozrite si aj článok s videom: Ako nájsť lásku a muža na vzťah?

Ak je vám odpustené, poučte sa a pracujte na sebe. Snažte sa vyhýbať pokušeniu a keď nastane akýkoľvek problém, riešte ho doma a spoločne, nie s kolegyňami v práci, či na drinku s cudzími ženami/mužmi. Keď nedáte priestor pokušeniu, tak vás neovládne. Vzťah po nevere môže fungovať, ak ten, čo podviedol príjme zodpovednosť, prizná sa, ospravedlní a úprimne povie, čo mu chýbalo, či chýba. A ten, čo bol podvedený, dokáže toho druhého vypočuť, odpustiť a dať druhú šancu.

Na jedno však nezabudnite – v momente, keď neveru odpustíte, nevracajte sa ku nej znova. Nevyťahujte túto tému pri hádkach, jednoducho ju nechajte v minulosti. Za tým, čo vám ublížilo raz a navždy zatvorte dvere. Ak naozaj obaja milujete, spravíte všetko pre to, aby to fungovalo. Je to náročné, ale nie nemožné. Buďte obaja spoločne tou výnimkou, ktorá to v láske nevzdala.

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

 1. Ahoj.
  Ďakujem za zaujímavé čítanie…
  Myslíš si že človek ktorý podviedol partnera je schopný priznať sa a povedať pravdu??
  Z vlastnej skúsenosti viem že je to takmer nemožné,dôvod,…nevieme ako bude partner/ka reagovať na neveru.

  Ďakujem a želám ešte veľa pekných článkov
  Peter