Za farebnú kultúru

0
Za farebnú kultúru
farebná kultúra, inakosť, slovenská sporitelňa
Občianske združenia Iniciatíva Inakosť, Dúhový PRIDE Bratislava a divadlo NOMANTINELS v nadväznosti na zamietnutie žiadostí o dotácie na podporu znevýhodnených skupín zverejňujú výzvu na finančnú podporu kultúrnych aktivít LGBT ľudí na Slovensku.

Iniciatíva Inakosť, Dúhový PRIDE Bratislava a divadlo NOMANTINELS už desaťročie realizujú množstvo aktivít, ktorými pomáhajú zlepšovať život LGBT komunite. Dôležitou súčasťou ich práce sú aj aktivity v oblasti kultúry s cieľom búrať bariéry a priblížiť LGBT menšinu slovenskej verejnosti. Realizovať tieto aktivity by nebolo možné bez finančnej podpory verejnosti, firiem a organizáciía, v neposlednom rade, ani bez dotácií a príspevkov štátu.

„Žiaľ, v aktuálnom roku sa nám napriek kladným odporúčaniam odbornej komisie nepodarilo získať dotácie v rámci programu na podporu znevýhodnených skupín. Preto sme, oveľa viac ako inokedy,odkázaní na podporu verejnosti a uchádzame sa o ňu práve touto výzvou,“ hovorí Martin Macko, výkonný riaditeľ Iniciatívy Inakosť.

Slovenská sporiteľňa zdvojnásobí vyzbieranú sumu

Dobrou správou je, že aj v tejto nepriaznivej situácii sa rýchlo podarilo nájsť partnera ochotného pomôcť. Slovenská sporiteľňa, signatár Charty diverzity, dlhodobo podporuje projekty, ktoré pomáhajú znevýhodneným skupinám obyvateľstva.

„Sme presvedčení, že všetci ľudia majú rovnaké práva a že pre modernú krajinu je rôznorodosť prospešná. Práve kultúra a umenie nám totiž dokážu sprostredkovať nový uhol pohľadu a pomôžu pochopiť problémy, s ktorými sa menšiny stretávajú,“ popisuje Alexandra Habeler-Drabek, členka predstavenstva Slovenskej sporiteľne, dôvody, pre ktoré sa rozhodli výzvu podporiť.

Najväčšia slovenská banka organizátorom daruje 3 000 eur a poskytne ďalších až 6 000 eur ako tzv.„matching“, v rámci ktorého zdvojnásobí vyzbieranú sumu. Každé euro, ktoré v rámci kampanepodporovatelia pošlú, bude mať vďaka Slovenskej sporiteľni dvojnásobnú hodnotu.

Detaily výzvy sú dostupné na stránke www.zafarebnukulturu.sk, kde je možné podporiť konkrétne projekty. Samotná výzva sa realizuje prostredníctvom darcovského portálu darujme.sk. Prispieť je možné platbou kartou, prevodom na účet či jednoducho cez platobné brány vybraných bánk alebo ajcez Paypal.

žiadne príspevky na zobrazenie