Zarábate málo, aj keď tvrdo pracujete, aby ste uspeli?

0
Zarábate málo, aj keď tvrdo pracujete, aby ste uspeli?
freepik.com

Viete, kto sú underearners? Underearners sú ľudia, ktorí zarábajú málo, aj keď tvrdo pracujú, aby uspeli. Namiesto toho, aby zarábali to, čo si zaslúžia, žijú od výplaty k výplate a často sú prepracovaní. Súčasťou finančného zotavenia je preto prekonanie tohto nespravodlivého podhodnotenia.

Mnoho žien sa bojí priznať, že sú podhodnotené a trávia väčšinu svojho života na rovnakom mieste. Tolerujú nízku mzdu, podceňujú svoju hodnotu, pracujú zadarmo, nevedia vyjednávať a obetujú svoje pohodlie pre iných.

Sotva sa dostanete zo škatuľky „underearner“ tým, že budete len tvrdšie pracovať, len sa opotrebujete. Namiesto toho je dôležité, aby ste sa k problému postavili priamo a spýtali sa sami seba, ako sa cítite pri výške svojho príjmu. Ste v strese alebo ste s tým spokojná? Odpoveď na to je váš prvý signál o tom, či ste skutočne „underearner“.

Veľa žien, ktoré zarábajú šesťciferné sumy bolo kedysi „underearner“. Ale nevnímali to ako doživotný údel. Namiesto toho začali niečo robiť. A nastal u nich proces transformácie. Videli svoje slabosti, a pomenovali pravými slovami všetko, čo sa im nepáčilo. Bola to pre nich výzva, ktorej bolo treba čeliť.

Naše problémy nemožno vyriešiť na rovnakej úrovni myslenia, na akej sme boli, keď sme ich vytvorili. ~ Albert Einstein

Začnite v hlave

Zvyšovanie zárobkov je evolučný proces, ktorý začína vo vašom vnútri. Zmeňte svoje postoje a odstráňte vnútorné bariéry. V priebehu svojho života ste robili nezmyselné rozhodnutia založené na nevedomých presvedčeniach. Pochopte tieto presvedčenia a zistite, čo vám bráni zarobiť viac peňazí.

https://www.freepik.com

Mnohé ženy potvrdili, že keď sa jedny dvere zatvoria, druhé sa otvoria

Bez ohľadu na okolnosti zostanete „underearner“, kým nezistíte, že uspokojiť sa s menej už nie je možné. Prečo sa človek stáva underearnerom?

Nedostatočný príjem môže byť spôsobený rôznymi faktormi. Nemusí to byť niečo, čoho sa môžete dotknúť alebo to vidieť. Môže to byť jednoducho tým, že sa zbavíte chybného myslenia alebo mylných predstáv. Ak je vaša myseľ plná obmedzujúcich myšlienok, nie je priestor na rast.

Je to strach, ktorý vás drží v pasci. Najlepšie urobíte, ak sa zbavíte všetkých vecí, ktoré vás brzdia. Ženy sú tak udusené strachom a úzkosťou, že sa nevedia pohnúť. Ale bez odvahy sa peniaze nezarobia. To sa jednoducho nestane.

Strach je súčasťou procesu, ktorý vedie k úspechu, a mnohokrát všetci potrebujeme postrčenie predtým, ako začneme svoju cestu správnym smerom.

Prečítajte si: Ako vyjednávať o plate alebo ako ziskať výhodu pri rokovaní?

freepik.com

Môžete uspieť len vtedy, keď počúvate svoju intuíciu a postupujte podľa týchto krokov:

 • Majte svoj cieľ jasne pred sebou, pretože vytvára odhodlanie a práve to vám dáva odvahu.
 • Nežite štandardne podľa nalinkovaných predstáv a modelov, namiesto toho zistite, čo presne nechcete.
 • Nahraďte svoje negatívne myšlienky pozitívnymi afirmáciami.
 • Dobré veci si vyžadujú čas. Dajte si čas.
 • Buďte ochotná urobiť potrebné zmeny vo svojom živote aj napriek strachu, ktorý cítite.
 • Skutočná odmena je oveľa viac o osobnom obohatení ako o finančnom zisku. Keď sa túžite stať sa dobre zarábajúcou ženou, pripravte sa na to, že budete musieť nájsť oveľa hlbší zmysel života.
 • Každá hra má pravidlá. Ak chcete vyhrať, musíte sa ich naučiť a držať sa týchto pravidiel.
 • Nie je vždy ľahké vytvrvať, keď pracujete na svojom cieli. Ale ak pri ňom zotrváte, nakoniec v ňom uspejete.

7 pravidiel, podľa ktorých sa riadia bohatí ľudia

 • Rozhodnite sa, ktorú hru hrať: Niektorí ľudia hrajú vždy bezpečne bez ohľadu na to, ako veľmi chcú úspech. Robia tak zo strachu zo zlyhania alebo odmietnutia. Na druhej strane úspešní ľudia s vysokými príjmami hrajú, aby vyhrali. Aj vy by ste mali.
 • Naskočte, či ste pripravení alebo nie: Keď si stanovíte svoj cieľ, opustite veci, ktoré vás brzdia. Potom môžete začať kdekoľvek. Nezáleží na tom, kde začnete.
 • Pokračujte v pohybe: Vytrvalosť je predpokladom na to, aby ste sa stali dobre zarábajúcimi. Keď skočíte, musíte plávať ďalej. Tvrdá práca nakoniec prináša ovocie.

Pravdepodobne ešte nezarábate, pretože nehovoríte. Nie každý vie čítať myšlienky; vždy hovorte, čo chcete!

 • Chopte sa príležitostí: Hrajte s vytrvalosťou a zvíťazíte tým, že sa chopíte príležitostí. Každý má okolo seba príležitosti, no len málo ľudí je natoľko šikovných, aby ich získalo.
 • Nie sú povolené žiadne výhovorky: Výhovorky sú zakázané, ak chcete byť dobre zarábajúcou ženou. Len v nás udržujú strach. Sústreďte sa viac na to, čo musíte urobiť, namiesto toho, čo si myslíte, že nemôžete.
 • Ignorujte odporcov: Bez ohľadu na to, čo sa stane, nedovoľte, aby vás iní zastavili. Možno nie sú zlí, ale objavia sa, keď sa snažíte byť úspešnou. Sú len testom vášho záväzku a nemali by vás odradiť.
 • Nikdy neprispôsobujte kritiku: Kritike sa takmer nedá vyhnúť. Ale ak hráte, aby ste vyhrali, nemôžete brať negatívnu kritiku osobne. Namiesto toho použite kritiku ako prostriedok na zlepšenie toho, čo robíte.

Peniaze ovplyvňujú prakticky každú oblasť vášho života. Jeho nedostatok vedie k závislosti a ťažkostiam. Môže obmedziť váš prístup k zdravotnej starostlivosti a výberu životného štýlu. Uistite sa teda, že robíte správne finančné rozhodnutia. Ak ste sa rozhodli žiť svoj život bez plánu, môže to byť nebezpečné pre váš finančný rast.

žiadne príspevky na zobrazenie