Zariaďte si inteligentnú domácnosť vďaka týmto štyrom vychytávkam

0
Zariaďte si inteligentnú domácnosť vďaka týmto štyrom vychytávkam

Inteligentný dom označuje pohodlné domáce nastavenie, kde je možné spotrebiče a zariadenia automaticky ovládať na diaľku odkiaľkoľvek. Je to vďaka internetovému pripojeniu pomocou mobilu alebo iného zariadenia.

Zariadenia v inteligentnej domácnosti sú prepojené cez internet, čo umožňuje užívateľovi na diaľku ovládať funkcie, ako je bezpečnostný prístup do domácnosti, teplota, osvetlenie a domáce kino. Táto technológia inteligentných domov poskytuje majiteľom domov pohodlie a úsporu nákladov.

Hlavné dôvody, prečo mať inteligentný dom, sú: pohodlie a efektívnosť – pomocou jedného tlačidla môžete ovládať viacero zariadení. Keď sa blížite domov, môžete zapnúť kúrenie, alebo keď ste niekte mimo a je búrka, môžete zdvihnúť vonkajšie žalúzie. Keď ste na dovolenke, môžete nastaviť automatické zažínanie a zhasínanie svetla ako prevenciu proti neželaným návštevníkom.

Inteligentné domy navyše umožňujú šetriť energiu, a to všetko pri automatizácii vecí, ako je nastavenie teploty, zapínanie a vypínanie svetiel, otváranie a zatváranie okien a úprava zavlažovania podľa počasia.

Foto: pixabay.com

Tu je výber našich 4 najlepších vychytávok na inteligentné bývanie.

1. Inteligentný LED PÁSIK

Vytvorte si príjemné farebné osvetlenie vo vašej domácnosti so šikovným LED pásikom TP-Link Tapo L920-5, ktorý môžete ovládať hlasom alebo mobilnou aplikáciou.

Ponorte sa do dynamických svetelných efektov

Bavte sa s nastavením viac ako 16 miliónov žiarivých farieb a ovládaním samostatných farebných zón. Vytvorte si tú správnu atmosféru pre párty s priateľmi, večerné kino alebo nočnú relaxáciu.

Svetelný pás Tapo L920-5 sa dokonca synchronizuje s frekvenciou a rytmom hudby. Vytvorte si svetelné scény, ktoré sa menia podľa vašej obľúbenej hudby. Môžete si nastaviť aj časovač, vytvorte si plány zapnutia a vypnutia svetelného pásika s jasom a farbou, aká vám vyhovuje.

2. Inteligentná žiarovka

Inteligentná LED žiarovka TP-Link Tapo L530E vám poskytne kvalitné osvetlenie s prispôsobením jasu, teploty svetla a farby s výberom až z 16 000 000 odtieňov. Žiarovku jednoducho pripojíte k vašej domácej Wi-Fi sieti a vďaka aplikácii Tapo máte ovládanie k dispozícii na jedno kliknutie.

Automatické režimy umožnia vytvoriť plán na zapnutie/vypnutie žiarovky so špeciálnym dovolenkovým módom, ktorý v neprítomnosti zapína/vypína svetlo v náhodných intervaloch. Žiarovka Tapo L530E podporuje ovládanie cez hlasového asistenta Amazon Alexa alebo Google Assistant v anglickom jazyku. Žiarovka poskytne svetelný výkon až 806 lumenov (ekvivalent 60W klasickej žiarovky) so spotrebou iba 8,7 W.

Vlastnosti

Svetelný výkon 806 lúmenov
Nastaviteľný jas, teplota svetla, farba svetla
Ovládanie cez aplikáciu Tapo na vašom telefóne alebo tablete
Pripojenie k domácej Wi-Fi sieti
Až 16 000 000 farebných odtieňov
Rozsah stmievania od 1 % do 100 %
Nastaviteľný časový plán, režim v neprítomnosti
Hlasové ovládanie cez Amazon Alexa/Google Assistant
Príkon 8,7 W – úspora energie až 80% oproti klasickým žiarovkám

3. Inteligentná kamera

TP-Link Tapo C210 je IP kamera s vysokým rozlíšením a nočným videním. Navyše oproti modelu C100 je vybavená horizontálnou a vertikálnou rotáciou. Okrem toho disponuje detekciou pohybu a je schopná odosielať notifikácie o udalostiach na vaše zariadenie. Tiež dokáže spustiť zvukový, svetelný alarm a nechýba ani obojsmerná komunikácia. Je možné vložiť až 128GB pamäťovú kartu na uchovanie až 16 dní záznamu. Nastavenie kamery pomocou jednoduchej aplikácie Tapo.

Hlavné výhody TP-Link Tapo C210

Horizontálne a vertikálne otáčanie
3 MPx s rozlíšením UHD
Obojsmerný zvuk
Nočné videnie
Detekcia pohybu
Režim súkromia

Detekcia pohybu s okamžitým odoslaním upozornenia

Vykradnutie do domu je presne tá udalosť, ktorej chceme zabrániť. Nainštalujte kameru smerom ku vchodu do domu, garáže alebo pivnice, aby ste zaistili bezpečie vašej rodiny a majetku. Akonáhle kamera detekuje u vás doma pohyb, obdržíte upozornenie. Môžete tak byť informovaní o doručení balíčka alebo tiež o podozrivom vniknutí. Aktivácia svetelných a zvukových efektov na odradenie nevítaných návštevníkov.

Pokročilé nočné videnie a video

Spite v noci pokojne a bezpečne. Nechajte kameru sledovať celý dom v čase, keď spíte. Infračervené nočné videnie na vlnovej dĺžke 850 nm podporuje automatický farebný filter pri slabom osvetlení s viditeľnosťou až 10 m.

Zachyťte každučký detail v 3Mpx rozlíšení UHD. Sledujte, čo sa deje pred vašou kamerou, kedykoľvek bude zapnutá. Buďte informovaní o tom, že vaše deti sú v bezpečí, je o ne dobre postarané, alebo že sa blíži problém.

Aj keď sa vydáte na výlet, stále môžete mať prehľad, či si vaše odrastené deti nekoledujú o problémy alebo či sa o ne opatrovateľka dobre stará. S funkciou obojsmerného zvuku im môžete povedať, že vám chýba (alebo nech prestanú rabovať chladničku).

4. Inteligentná zásuvka TP-Link Tapo P110

S pomocou tejto zásuvky môžete pripojiť a ovládať bežné zariadenie pohodlne na diaľku. Stiahnite si do telefónu aplikáciu Tapo alebo využite podporu hlasových asistentov a zapínajte / vypínajte prístroje iba hlasom. V aplikácii si môžete naprogramovať časový plán, alebo spustiť časovač. V dobe neprítomnosti je možné nastaviť automatický režim prevádzky.

Vlastnosti TP-Link Tapo P110

Diaľkové ovládanie – pomocou aplikácie Tapo môžete okamžite zapnúť alebo vypnúť pripojené zariadenia
Ovládanie hlasom
Plán – prednastavte si plán na automatickú správu zariadenia
Časovač – vytvorte zoznamy časovačov odpočítavania pre pripojenú elektroniku
Režim preč – automaticky zapína a vypína zariadenie v rôznom časovom rozmedzí, aby poskytoval dojem že je niekto doma
Kompaktný dizajn – malé rozmery bez blokovania susedných zásuviek
Jednoduché nastavenie a použitie – umožňuje rýchlo nastaviť a ľahko spravovať zariadenie prostredníctvom bezplatnej aplikácie Tapo.

Všetky tieto vychytávky nájdte na https://www.tp-link.com/cz/.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu