Žena z Nemecka sa identifikuje ako čierna napriek tomu, že sa narodila ako biela

0
Žena z Nemecka sa identifikuje ako čierna napriek tomu, že sa narodila ako biela

Rasa je záležitosťou pocitu, myslí si žena, ktorá sa cíti byť černoškou. Začalo to zväčšovaním pŕs a melanínovými injekciami. Dnes Martina Big vyhlasuje, že sa lepšie cíti ako černoška, a vďaka tomu sa dostala aj do televízie.

Malaika Kubwa (meno si zmenila v roku 2018; narodená 17. mája 1988), profesionálne známa ako Martina Big, je nemecká modelka a herečka známa svojimi extrémne veľkými prsnými implantátmi a tým, že podstúpila procedúru trvalého opaľovania, aby získala tmavú farbu pleti.

Martina sa v súčasnosti identifikuje ako čierna. 3. decembra 2012 podstúpila zväčšenie pŕs veľkými expandovateľnými implantátmi. Odvtedy absolvovala 23 procedúr na dodanie objemu svojim prsiam, pričom dosiahla veľkosť podprsenky 32 S. Tvrdila, že chce mať najväčšie prsia na svete. V januári 2017 podstúpila Martina Big procedúru trvalého opaľovania, aby vyzerala ako černoška.

Vo februári 2018 odcestovala do Kene a žila tam s kmeňmi Masajov a Samburu. Miestny duchovný ju pokrstil na pravú Keňanku. Dostala krstné meno Malaika Kubwa; vo svahilčine „malaika“ znamená „anjel“ a „kubwa“ znamená „veľký“. V máji 2019 nechala svoje predchádzajúce prsné implantáty nahradiť novými, väčšími, expandovateľnými modelmi, ktoré sú najväčšími prsnými implantátmi na svete, každý s objemom 20 000 cm3.

Prečítajte si: Rodová klinika by mala viac informovať, čo obnáša zmena pohlavia

Martina Big during the flight, Michaelbig,commons.wikimedia.org

Martina Big sa objavila v relácii ITV This Morning

Moderátori relácie Holly Willoughby a Phillip Schofield sa snažili skryť svoje šokované výrazy, keď s ňou robili rozhovor.

Martina informovala Holly a Phila o tom, ako absolvovala tri kolá opaľovacích injekcií, po ktorých jej pokožka zostala natrvalo zafarbená.

Vo rozhovore ďalej Philovi prezradila, že sa cíti bližšie k černochom ako k belochom. Potom od nich táto 29-ročná žena dostala otázku, prečo sa rozhodla „vstúpiť do sveta kontroverzií“.

Odpoveď oboch moderátorov ochromila, a Phil si zdesene chytil tvár do dlaní, uvádza Mirror.

Martina povedala: „Moje pocity sa zmenili. O niečo neskôr po mojom poslednom rozhovore s vami som bola na kúpalisku s belochmi, ale keď som ich videla, bolo to zvláštne – všetci boki takí bledí.“

„Keď idem von, väčšinou sa rýchlejšie dostanem do kontaktu s černochmi. Ak porovnáte jedlo a hudbu, je to úplne odlišné.“
Phil povedal: „Po troch opaľovacích injekciách hovoríte, že rady jete rôzne jedlá a počúvate inú hudbu?“

Martina sa rýchlo bránila: „No nie, nemám rada hip-hop. Nechcem sa porovnávať s černochmi. Robím to pre seba, nie pre pozornosť médií.“
„Som naozaj hrdá, že tento liek mi tak dobre funguje, ale cítim, ako sa mením na černošku a idem do Afriky, aby som sa dozvedela viac o kultúrach.“ Tiež hrdo dodala, že nepociťuje „žiadne vedľajšie účinky“ a je spokojná so svojou novou farbou.

commons.wikimedia.org, Martina Big Hollywood Hills.jpg
Transformation of Martina Big,

Zmenila si aj obočie a vlasy

Zmenila sa však nielen farba jej pleti, pretože Martina podstúpila množstvo ďalších procedúr, ktoré jej úplne zmenili vzhľad. Vysvetlila: „Zmenila som obočie, farbu očí, vlasy. V minulosti som bola blondínka, ale teraz mám africké, naozaj kučeravé a husté čierne vlasy.“

Martina pokračovala: „Pre mňa sa zmenila nielen pleť a vzhľad, ale aj vnútorné pocity.“ Keď sa Martina zamyslela nad tým, čo podnietilo jej prvotnú túžbu zmeniť farbu pleti, hovorila o svojom detstve, ktoré podľa nej mohlo ovplyvniť jej rozhodnutie.

Vysvetlila: „Možno to bolo preto, že keď som bola dieťa, pozerala som veľa afrických videí. Africké filmy o krajine a tamojších ľuďoch. Mal som tiež veľa afrických priateľov a pravidelne som sa s nimi stretávala a veľa som sa od nich naučila… bolo to naozaj zaujímavé.“

Bývalá modelka tvrdí, že jej nová stmavená pokožka tiež získala pozitívnu odozvu od mnohých jej fanúšikov.

„Mnoho čiernych dievčat mi napísalo a povedalo: Mám ťa rada, pretože si mi ukázala, že čierni môžu byť silní aj bez toho, aby boli bieli. V Afrike a niektorých iných častiach (sveta) sa narodili ako čierni a snažili sa byť bledší, pretože im niekto povedal, že byť biely je úspešnejší a čierny je druhá trieda.

„Ale môžem im ukázať, že čierna nie je druhotriedna a snažím sa to vysvetliť v médiách.“ A trvá na tom, že jej premena nie je len reklamným ťahom.

Phillip ukončil rozhovor konštatovaním: „Rasa a farba je oveľa viac než len koža.

Zdroj: https://www.coventrytelegraph.net, wikipedia.org, www.dailystar.co.uk, MichaelbigOwn work, en.wikipedia.org

žiadne príspevky na zobrazenie