Ženská sila dokáže zázraky

0
Ženská sila dokáže zázraky

„Sila žien narastá v zdieľaní a spoločnej komunikácii, podpore a prajnosti. Náš úspech a naša spokojnosť závisia od podpory a viery ľudí v našom okolí.“

Ženy dokážu byť úžasne činorodé a kreatívne. Svoje nápady vedia uplatniť v každej oblasti života. Sú schopné citlivo vnímať akékoľvek malé odchýlky a pridávať k myšlienkam tie správne esencie. K realizácii svojich nápadov však potrebujú veľkú dávku úprimnej podpory.

Kde hľadať podporu pre svoje nápady? Niekto má podporu v rodine, iný v priateľoch či v rôznych spločenstvách. Podporovať sa vieme aj navzájom. „Ženská sila dokáže zázraky. Najmä, keď sa spojí.“ 

Zdroj: Pixabay

Ako vníma silu networkingu akčná mama Tami? „Vidím, ako sila žien narastá v zdieľaní a spoločnej komunikácii, podpore a prajnosti. Náš úspech a spokojnosť závisia od podpory a viery ľudí v našom okolí (ak ho teda nechceme dosahovať mužskými nástrojmi). Nie všetci máme šťastie na podporu u blízkych. Preto vytvárame spoločenstvá, kde sa cítime prijaté. Pre ženy sú tu rôzne občianske združenia, spolky, záujmové krúžky pre ženy, mamy, vdovy, tehuľky, dojčiace ženy, zdravo sa stravujúce, zerowateové, minimalistky, feministky, karieristky a zoznam kategórií môže byť nekonečný. Ja som však vždy mala potrebu byť niekde pomedzi, vo víre fúzie. Nechcem sa škatuľkovať, chcem kooperovať. Networking bola odpoveď. Tým, že som takmer neustále s dieťaťom, tak biznis networking nepripadal veľmi do úvahy, ale ten sebarealizačný áno. Rozdielnosť názorových a tematických rovín nebola prekážkou, spájala nás jedna spoločná hodnota- dieťa a rodina.“ 

Prečo je networking obzvlášť dôležitý pre mamy na materskej?

Tami: Každá jedna mama má iný príbeh odžitý pred príchodom dieťaťa, čelí iným výzvam po narodení dieťaťa a má plány, hobby, chuť sa realizovať alebo tvoriť niečo zmysluplné. Počas spoločných stretnutí si otvorene vymieňame skúsenosti v rôznych témach. Neporovnávame sa a nehodnotíme.

Mama, aby sa necítila tak osamelo a izolovane (napriek obrovskej informačnej bubline), potrebuje zdieľať, pýtať sa, zisťovať a mať priestor na vyrozprávanie svojich túžob. Tento priestor som sa snažila vytvoriť prostredníctvom otvorených a bezplatných piknikov raz do mesiaca v priebehu 7 mesiacov pod stromami v sade Janka Kráľa v Bratislave. Niesli názov „Brunch s TAMI pre mamy“ a boli motivačné pre mnohé maminy. Ja som tam bola vždy a maminy sa každý mesiac menili. Chodili sme tam s dekami, deťmi a mrkvovými muffinmi. Trvalo to 2 hodinky, ale vzájomne sme sa zoznámili a potom podľa záujmu pokračovali v debate (dvojice, skupiny alebo všetci spolu). Motivačné to nebolo v tom povrchnom zmysle: „To dáš, daj si cieľ, buď v strede, buď chceš alebo nechceš, ostatné sú výhovorky, sprav si time-mangement, režim alebo deleguj!“. Americké slogany na naše mamy neplatia. Navyše, motivácia pochádza z vnútra. Iba sme si veľmi úprimne povedali svoj príbeh, čo chceme a čím nám ostatné mamy môžu pomôcť. Vždy sme sa bavili o svojich potrebách tvoriť a pracovať, a o spôsoboch, ako to spraviť. Nikdy si nedávame rady, ak nás niektorá o to nepožiada. Vymieňame si tam na seba kontakty.

Vďaka networkingu vznikli prepojené projekty, kedy sa dievčatá dohodli na prieskume trhu v krajine XY pre rozšírenie podnikania či marketingovej podpory. Našli sa tam autori kníh s ilustrátorkami. Právničky a účtovníčky s mamami rozbiehajúcimi firmy. Blogerky so správkyňami sociálnych sietí… Doteraz sa odporúčajú, podporujú a fandia si. Takých ľudí si neviete kúpiť!

Zdroj: Unsplash

Ženské či mamičkovské komunity a networking si vytvárame často online. Nestretávame sa už toľko naživo.

Tami: Je pravda, že komunikujeme prevažne v online svete, ale prvotný, živý kontakt, nikdy nestratí hodnotu. Energiu, ktorú pri brunchoch odovzdávam, nemôžem poslať emailom. Veľmi sa teším na pokračovanie brunchov hneď, ako vyjde prvé jarné slnko a môžeme byť s deťmi vonku na dekách pri zmysluplných debatách. Vďaka brunchom sa poznám s polovicou materskej Bratislavy a som za to veľmi vďačná! Keďže mi v tomto zimnom období živé stretnutia na deke chýbajú, tak mám aspoň pravidelné online live vysielanie na mojom Facebooku každú stredu o 9:00. Môžete sa pridať. A prednedávnom som sa téme vážnosti a potrebnosti networkingu venovala aj tu:

 

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu