Zmeň svoj život TERAZ a NAVŽDY

0
Zmeň svoj život TERAZ a NAVŽDY

Do rúk sa mi dostala úžasná kniha Girl, wash your face od Rachel Hollis (v preklade Vzchop sa, dievča), ktorú som zhltla na jeden šup. Je to literatúra na osobný rozvoj a myslím, že splnila svoj cieľ. Pomohla mi zmeniť svoj život a konečne sa pokúsiť byť šťastná a spokojná sama so sebou. Nie je to zo dňa na deň, je to proces, ale snažím sa a ide to.

“Za to, kým sa staneš a či si šťastná, si zodpovedná len a len ty“

Rachel Hollis

Veríš na osud? Ja nie som extra veriaci typ, ale vždy som verila, že veci sa dejú pre niečo. Táto kniha ma mala konečne nakopnúť a nájsť lepšiu verziu seba samej. Verím, že sa tak aj stane, skôr či neskôr, s pádmi aj vzostupmi. Asi tu zohralo úlohu viacero faktov, ale ku každému sa postupne dostaneme. Ako napríklad návšteva psychologičky, uvedomenie si, že chcem na sebe pracovať, vyrovnanie sa s tatinovou smrťou atď. 

Chcela by som v týchto zápiskoch resp. blogu opísať, ako si v tomto momente uvedomujem svoje chyby, zlyhania, svoje smutné a depresívne dni, kedy som sa neznášala a zajedala som svoj smútok. Dni, kedy som aj bola nakopnutá na nejaký čas, a v určitom momente som si opäť povedala, že na to nemám. A spadla som zase do toho istého kolotoča: depky, úzkosť, smútok.

Chcela by som sa podeliť o svoje pocity a trápenia, aby si vedela, že nie si sama, ale sme prinajmenšom dve.

Možno nakoniec budem sama, čo sa takto cíti a vylievam sa tu zbytočne. Ale už je mi to jedno, chcem to hlavne napísať. Nezáleží mi na tom, či si myslíte, že je to trápne, absurdné alebo detinské. Lebo mne pomáha o tom písať. Učím sa neriešiť názor iných, lebo sa nikdy nepohnem z miesta a budem robiť stále len to, čo si myslia iní. Alebo to čo si myslím, že by sa malo robiť, aby ma iní neodsudzovali.

O čom budem písať?

Chcela by som napísať o tom ako som navštívila psychiatra, lebo som si myslela, že mi na depresiu nepomôže nič iné, len lieky.

Chcela by som napísať o tom, že navštevujem psychologičku, aby som sa vyrovnala s vecami, ktoré ma trápia. A to, že som ju prvýkrát navštívila s vetou: „Dobrý deň, nie som šťastná a neviem, čo mám robiť, pomôžete mi?“

Chcela by som napísať o tom, ako som si vždy vyberala nesprávnych mužov, pretože som si nikdy neverila a neakceptovala som samú seba.

Chcela by som písať o svojich krokoch k lepšiemu ja a prečo ich robím. Od koho si beriem inšpiráciu, čo ma motivuje a tak ďalej.

Chcela by som písať o neistotách, o strachu so zmeny a možno aj prostredníctvom inej motivačnej literatúry nás posúvať vpred. A pomaličky robiť ZMENU, práve preto som nazvala tento kanál GO FOR CHANGE.

zena a more
Foto: pixabay.com

Urobme zmenu tu a teraz!

Zaujalo vás to? Super, tak sa poďme sa spolu posúvať vpred a spravme zmenu tu a teraz.

Radi by ste chceli vedieť viac? Čítajte príbeh stále menej a menej zakomplexovanej tridsiatničky, ktorá sa rozhodla popasovať so svojim ja a ide urobiť zo seba lepšieho človeka a tým inšpirovať aj iné ženy, aby na sebe pracovali a nebáli sa vykročiť z komfortnej zóny. 

Môžete sa vydať cestou so mnou, alebo ste možno už touto cestou prešli a budete mi podávať užitočné tipy, ako sa vyrovnať s pocitmi a myšlienkami, ktoré ma brzdia pri rozvoji. Za každú radu budem veľmi vďačná, a každá ďalšia osôbka, ktorá chce zmeniť svoj život, je vítaná v našom “klube“.

Ak by ste mali záujem o moje články, nájdete ich vždy tu, na akcnezeny.sk. Poprípade ma môžete lajknúť na Facebooku alebo Instagrame, kde budem dávať aj iné zaujímavosti.

Teším sa na spoločnú cestu!

Vaša Naty

žiadne príspevky na zobrazenie