10 tipov, ako si zlepšiť život svojím postojom a nastavením mysle

0
10 tipov, ako si zlepšiť život svojím postojom a nastavením mysle
pixabay.com

Ako byť k sebe láskavý a zjednodušiť si život správnym nastavením? Pozrite si našich 10 tipov ako budete nielen spokojnejší, ale aj šťastnejší.

1. Prijmite svoj život taký, aký je

Jedna z vecí, ktorá udržuje naše životy neuspokojivé a zároveň hektické, je neustála túžba získať viac. Chceme viac peňazí, väčší dom a lepšiu prácu, a to všetko bez toho, aby sme si uvedomovali daň, ktorú si neustála túžba môže vybrať.

Príliš často trávime čas tým, že si želáme, aby boli naše životy iné. Aby sme dosiahli viac, mali viac peňazí alebo napísali knihu. Sústredenie sa na ‘čo keby’ nám bráni prijať svoj život a seba takých, akí sme. Namiesto toho prijmite pravdu o tom, kde ste teraz, aby ste mohli sústrediť svoju energiu na liečenie toho, čo je potrebné vyliečiť, konfrontovať sa s tým, čomu je potrebné čeliť, a urobiť potrebné zmeny na dosiahnutie svojich cieľov.

2. Uprednostňujte rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom

Pracovný týždeň sa predlžuje a len málo ľudí vstane a odíde po 40 hodinách za týždeň. Ak však chcete, aby bol váš život jednoduchší a lepšie zvládnuteľný, je najvyšší čas, aby ste sa zaoberali otázkami rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom.

Ak povedať áno ďalšiemu projektu bude nevyhnutne znamenať, že si nebudete môcť upratať svoj dom, nakúpiť potraviny alebo sa zúčastniť tréningu, na ktorý by ste chceli ísť, nestojí to za to. Predtým, ako budete môcť zefektívniť zvyšok svojho života, musíte prevziať kontrolu nad vzácnym časom, ktorý máte, aj keď to znamená robiť počas toho nejaké nepríjemné rozhodnutia.

3. Naučte sa povedať nie

Hovoríte áno práci, udalostiam a dokonca aj ľuďom, s ktorými nechcete tráviť čas. Konečný výsledok? Nabitý program a veľká psychická záťaž. Cítite sa úplne vyčerpaní a nemáte čas pre seba. Keď ste pripravení zjednodušiť svoj život, precvičte si hovoriť „nie“: budete prekvapení, o koľko ľahšie je urobiť to, čo ste si predsavzali, a zároveň si nájsť čas aj pre seba.

Povedať nie niečomu, čo nechcete, ale cítite sa zaviazaní urobiť, nie je len posilňujúce, ale je to aj akt starostlivosti o seba.

Foto: pixabay.com

4. Doprajte si čas na rozmyslenie

Ak vezmeme do úvahy mentálnu gymnastiku, ktorá si vyžaduje rozvrhnutie nášho uponáhľaného života, je prekvapujúce, ako málo času nám zostáva na premýšľanie. Keď si naozaj chcete veci zjednodušiť, určite si vyhraďte nejaký čas na zhromaždenie myšlienok, premýšľanie o svojom dni a plánovanie zajtrajška.

5. Identifikujte svoje ciele

Ak ste niekedy mali pocit, že trávite čas prácou na veciach, o ktorých si ani nie ste istí, či naozaj chcete, nie ste sami. Keď si chcete užiť jednoduchší život, začnite tým, že si zapíšete svoje ciele. Keď si uvedomíte, aké sú, možno zistíte, že ste strácali veľa času nesprávnymi vecami.

6. Opýtajte sa sami seba, čo potrebujete

Vždy riešite potreby iných, ale čo vy? Psychoterapeutka Michelle Croyle z Pennsylvánie
hovorí, že položiť si otázku, čo potrebujete, je dobrý spôsob, ako byť k sebe milší, ale konečne získať v živote to, čo si zaslúžite.

Croyle navrhuje myslieť na skratku “H.A.L.T.” ako pripomienku, aby ste sa sami seba spýtali, či ste hladný (hungry), nahnevaný (angry), osamelý (lonely) alebo unavený (tired). „Ak prehliadame fyzické a emocionálne potreby, môžu nás negatívne ovplyvniť,“ hovorí. „Keď si nájdete čas na to, aby ste sa naladili na to, čo potrebujete alebo cítite, môžete si lepšie vybrať, ako sa o seba starať.“

dievca sama sedi
Foto: pixabay.com

7. Prestaňte byť posadnutí svojou minulosťou

Takmer každý ľutuje svoju minulosť, ale prečo sa stále zaoberať niečím, čo sa nedá zmeniť? Skoncujte s tým čo-keby a začnite byť k sebe o niečo milší. Život v prítomnom okamihu je oveľa lepším miestom, kde sa môžete vžiť do seba.

8. Dovoľte si byť zraniteľným

Udržiavať svoje pocity zamknuté vo vnútri je recept na nešťastie. Nebojte sa dovoliť si otvoriť sa a byť zraniteľní v tom, na čom vám záleží. Súčasťou láskavého zaobchádzania je uistiť sa, že dokážete povedať svoju pravdu, aj keď ide o niečo, čo sa zdá byť hlúpe alebo bezvýznamné.

9. Vylúčte zo svojho života negatívnych ľudí

Či už ide o člena rodiny, priateľa alebo romantický vzťah, každý, kto vám spôsobuje bolesť, nemá vo vašom živote miesto. Koniec koncov, súčasťou toho, aby ste boli k sebe milí, je zabezpečiť, aby sa s vami zaobchádzalo tak, ako si zaslúžite, hovorí Tristan Gutner, životný a obchodný tréner v Santa Monice v Kalifornii.

„Trávite čas len s ľuďmi, ktorí môžu podporiť váš rast,“ hovorí. „Pre mnohých je to náročné, pretože to často znamená nechať odísť ľudí, s ktorými sme sa cítili pohodlne, ale možno nemajú schopnosť nás skutočne podporovať.“

10. Požiadajte o pomoc, keď ju potrebujete

Ten ohromujúci pocit, ktorý máte, tak skoro nezmizne, ak si budete na plecia pridávať stále viac a viac bez toho, aby ste dostali pomoc od svojho okolia. Ak máte problémy, nebojte sa ozvať. Vo vašom živote je veľa ľudí, ktorí by vás radi zbavili niektorých tých stresov, ale to sa nestane, kým o to nepožiadate.

Zdroj: bestlifeonline.com, pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie