15 najlepších aplikácií pre organizovanejší život

0
15 najlepších aplikácií pre organizovanejší život
unsplash.com

Premeňte svoj mobilný telefón na zefektívňujúci prístroj! Ako si lepšie zorganizujete svoj život vďaka niekoľkým šikovným aplikáciám v mobile?

Podľa správy Národnej asociácie profesionálnych organizátorov strávime v priemere jeden rok svojho života hľadaním stratených vecí – či už fyzických (peňaženka, kľúče, dôležitý dokument), alebo digitálnych (e-maily, fotografie, tá skladba, ktorá uviazne v hlave). Jeden rok! Čo by ste mohli urobiť s rokom navyše?

Našťastie je dnes organizovanie života – od zásuviek na stole až po e-mailovú schránku – takmer jednoduché. Ako sa hovorí, existuje na to aplikácia – alebo skôr, existuje nespočetné množstvo aplikácií, ktoré sú všetky navrhnuté tak, aby upratali konkrétne časti vášho života. Dajte ich dokopy a vo vrecku nájdete zariadenie určené na zefektívnenie každej časti vášho života. Stačí klepnúť na tlačidlo sťahovania a tieto aplikácie na organizovanie života sa dostanú priamo do prevádzky – nie je potrebný žiadny osobný asistent.

1. IFTTT

IFTTT, čo znamená „Ak toto, potom tamto“ – If this then that, je užitočná aplikácia nad rámec vašich najdivokejších snov. Ak ste často zahltení množstvom aplikácií a ich rôznymi funkciami, IFTTT je tu, aby vám zjednodušil digitálny život. Aplikácia vám ponúka množstvo spôsobov, ako prepojiť všetky vaše služby, nazývané „aplety“. Tieto aplety v podstate automatizujú váš každodenný pracovný postup, či už používate webové stránky alebo aplikácie.

Môžete si napríklad zvoliť, aby IFTTT automaticky posielal e-maily používateľom, keď komentujú váš blog na WordPresse. Alebo si dokonca môžete nainštalovať aplet, ktorý rozsvieti svetlá vo vašej domácnosti hneď, ako zaparkujete auto v garáži. A to sú len špičky ľadovca.

2. TripIt

Namiesto toho, aby ste si len tak odskočili na ďalšiu cestu, možno by ste mali skúsiť nahrať svoje plány do jednej z najlepších aplikácií na organizovanie na trhu, TripIt. Ak chcete použiť Tripit, jednoducho prepošlite e-maily s potvrdením letu, hotela alebo prenájmu auta do aplikácie, ktorá potom vytvorí zoznam úloh pre vaše cestovné plány.

Ešte lepšie je, že tieto cestovné plány sú vždy k dispozícii – dokonca aj vtedy, keď uviaznete vo vlaku bez pripojenia. Ak často cestujete, môže byť dobré investovať do Trip It Pro, kde dostanete okamžité upozornenia, ak váš let mešká alebo je zrušený. A ak bol váš let zrušený, aplikácia vám okamžite nájde iný. Konečne budete mať viac času na skutočnú dovolenku na vašej dovolenke.

3. 24me

24me je na tie dni, keď potrebujete ďalšie tri páry rúk, aby vám pomohli dokončiť zoznam úloh. Táto aplikácia na organizovanie života vám umožňuje generovať digitálne aj fyzické úlohy (napríklad inštaláciu internetu alebo vymaľovanie bytu), ktoré môžu byť prepojené s inými aplikáciami, ako je Facebook, TaskRabbit a služba osobných financií PageOne, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Aplikácia vám pripomenie, aby ste si odškrtli úlohy, a pomôže vám ju dokončiť jednoduchým spôsobom. Napríklad, ak potrebujete zaplatiť účet, 24me vám poskytne odkaz na jeho zaplatenie.

4. Unroll.Me

Príliš dlho trpíme hnevom pri pohľade do preplnenej schránky. Aby ste sa zbavili každého nechceného odberu (mala som ich 35, ak ste zvedaví), Unroll.Me prehľadá vašu doručenú poštu, aby vám poskytol úplný zoznam vašich odberov. Potom si z tohto zoznamu môžete vybrať, či chcete odber zrušiť, ponechať si ho alebo ho pridať do súhrnu – súhrnu všetkých odberov, ktoré sa rozhodnete spojiť a ktoré potom budete dostávať ako jeden samostatný e-mail raz týždenne. Váš Inbox čaká na túto aplikáciou na organizovanie mailov.

5. LastPass

Pravdepodobne vám nemusíme hovoriť o všetkých tých nespočetných spôsoboch, akými sa vystavujete riziku používaním rovnakého hesla na všetko. Ak chcete získať viac variácií hesiel s vyššou bezpečnosťou, možno je čas využiť zručnosti správcu hesiel LastPass. Hoci táto aplikácia nie je zadarmo, mesačný poplatok 2 až 4 $, v závislosti od vašich potrieb, vám ponúka miesto na ukladanie, vytváranie a zapamätanie si hesiel. Táto aplikácia je skvelá aj pre malé podniky, keďže prístup k určitým heslám môže zdieľať viacero používateľov.

6. Pocket

Aplikácia Pocket vám poskytuje priestor na uloženie každého článku, videa a obrázka, ktorý nájdete na webe alebo v sociálnych médiách. V podstate namiesto toho, aby ste si všetko ukladali do záložiek na svojom internetovom prehliadači, môžete to poslať do aplikácie, kde sa to uloží. Ešte lepšie je, že máte možnosť zdieľať akékoľvek uložené médiá s komunitou The Pocket alebo na akýchkoľvek platformách sociálnych sietí.

7. Todoist

Táto aplikácia je aplikácia pre zoznam úloh pre ľudí, ktorí pohŕdajú tvorbou zoznamov úloh. V aplikácii Todoist môžete vytvárať, ukladať a spravovať úlohy v super užívateľsky prívetivom rozhraní. Nielen to, ale môžete tiež zoskupovať úlohy a spravovať projekty na základe ich rôznych kategórií, ako sú „osobné“, „nakupovanie“, „práca“ a „pochôdzky“. Všetky tieto úlohy sa zobrazia vo vašej schránku úloh, odkiaľ ich budete môcť uprednostniť. Navyše, zoznamy môžete synchronizovať medzi počítačom, telefónom a tabletom. Konečne je to zoznam úloh, ktorý vám nespôsobí úzkosť.

Prečítajte si: Najlepšie aplikácie na cestovanie

8. RescueTime

Ak ste typ, ktorý denne trávi hodiny na telefóne (údaje naznačujú, že áno), RescueTime je aplikácia pre vás. RescueTime, ktorá sa ukázala ako jedna z najlepších aplikácií na organizovanie na trhu, je užitočná najmä pre tých z vás, ktorí chcú plne optimalizovať svoj čas – alebo možno aj pre tých, ktorí sa chcú odpojiť. RescueTime zobrazuje váš čas strávený na každej aplikácii a webovej stránke vo veľmi jednoduchom grafe. Pre tých, ktorí chcú skrátiť svoj čas strávený bezcieľnym surfovaním po aplikáciách, si môžete nastaviť ciele, ktoré potom môžete sledovať v aplikácii.

9. Mindnode

Mindnode je na rýchly brainstorming počas ranného dochádzania do práce alebo sa dá využiť príbeh, ktorý ste chceli napísať, ale neviete spojiť všetky kúsky skladačky. Nakoniec si vyjasnite svoj príbeh pomocou tejto ľahko použiteľnej aplikácie. Ak chcete začať proces brainstormingu, vytvorte hlavný „uzol“ s ďalšími poduzlami vychádzajúcimi vo farebných líniách z originálu. Takže zahoďte denník snov a stiahnite si Mindnode, aby ste mali všetky svoje sny na jednom bezpečnom mieste.

Aplikácia Ako fungovať bez papiera? Využite online poznámkový blok

10. Dropbox

Aj keď je pravda, že Dropbox je jednou z najlepších aplikácií na organizovanie na nahrávanie, ukladanie a odosielanie súborov, existuje niekoľko dôležitých organizačných výhod, ktoré možno ešte nevyužívate. Dropbox môžete napríklad použiť aj na synchronizáciu hudobnej knižnice medzi počítačmi a cloudom, takže je rovnaká na každej platforme. Ale možno najlepšou stratégiou šetrenia času, ktorú aplikácia používa, je schopnosť používateľov automatizovať súbory vo vnútri. Pomocou Dropbox Automator môžete previesť obrázok jednoduchým vložením alebo nahrať svoje obrázky priamo na Facebook.

11. HomeZada

HomeZada: veď kto si na konci dlhého pracovného týždňa spomenie na opravu deravého kohútika v kúpeľni na poschodí? Tak teraz si spomeniete vďaka tejto prispôsobenej aplikácie na správu digitálnej domácnosti. Ak chcete z aplikácie vyťažiť maximum, nezabudnite si zakúpiť prémiovú verziu (59 USD, účtovaná ročne), ktorá vám umožní vytvárať úlohy, vykonávať odporúčané úlohy (napríklad opraviť ten deravý kohútik) a sledovať svoje výdavky počas akéhokoľvek zlepšovania domácich projektov.

Tri najlepšie aplikácie, ktoré sme objavili počas homeofficu

12. Neat

Všetci máme aspoň jedného priateľa, ktorý to počas daňovej sezóny nikdy nedá dokopy. Tento rok buďte dobrým priateľom a odporučte mu Neat, aby si usporiadal všetky svoje dôležité formuláre na jednom mieste. Jednoducho naskenuje dokumenty do aplikácie life organizer odkiaľkoľvek a usporiada si ich spôsobom, ktorý mu vyhovuje.

Najúžasnejším prvkom tejto aplikácie je možnosť odfotografovať si svoje účtenky a zaznamenať svoje zvyky v súvislosti s výdavkami na akomkoľvek zariadení – alebo pre vášho priateľa s daňovými problémami možnosť zaznamenať všetky potrebné úrovne daní z predaja a príjmu na maximalizáciu odpočtov za prichádzajú daňové obdobie. Existuje viacero cenových úrovní, ale osobné služby sú najlepšou voľbou pre jednotlivcov (6,67 USD mesačne).

13. HootSuite

Táto aplikácia umožňuje používateľom spravovať svoje rôzne platformy sociálnych sietí (bez Instagramu), a to všetko na jednom užívateľsky príjemnom dashboarde. Bez námahy sledujte, ako sa darí vašim príspevkom a aké publikum na vaše príspevky odpovedá najlepšie, čo vašej rastúcej platforme umožní zacieliť na novú klientelu. HootSuite je tiež skvelý pre používateľov s nabitým zoznamom úloh, pretože vám umožňuje naplánovať príspevky týždne alebo mesiace vopred, všetko dostupné v praktickom kalendári v aplikácii. HootSuite opäť robí zo sociálnych médií zábavu.

14. Asana

Táto aplikácia na organizovanie života sa zameriava na umenie spolupráce, čo znamená, že je to skvelá (a bezplatná) investícia pre každú spoločnosť. Asana udržuje celý tím na rovnakej stránke pomocou jednoduchého rozhrania. Umožňuje všetkým zúčastneným koordinovať pracovné plány a rozhovory, prideľovať a prijímať úlohy a navrhovať nápady, a to všetko so zámerom čo najefektívnejšie komunikácie.

15. Cozi

Teraz k ďalšej jednotke, ktorá potrebuje nejakú organizáciu – k rodine. Keď si celá rodina stiahne aplikáciu Cozi, má zdieľaný prístup k poznámkam a kalendáru, ktorý môže upravovať ktorýkoľvek člen. Je to jednoduchý spôsob, ako naplánovať rodinné jedlá alebo pripomenúť dcére blížiace sa stretnutie s zubárom (možno si budete musieť nastaviť aj niekoľko pripomienok).

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie