20 nápadov do domácnosti, ktoré vám uľahčia život – organizovanejší domov za pár sekúnd

1
20 nápadov do domácnosti, ktoré vám uľahčia život – organizovanejší domov za pár sekúnd

Niekedy sa vám môže zdať, že strávite zvyšok života upratovaním a usporiadávaním domácnosti a nikdy vám neubudne ani jedna položka zo zoznamu úloh. To, že máte málo času, však neznamená, že musíte ignorovať projekty, ktoré by ste chceli dokončiť. Či už chcete svoj dom zanechať bez jedinej špinky, alebo chcete iba dodať svojmu priestoru estetický vzhľad, existuje jednoduchý spôsob, ako zvládnuť všetky tieto úlohy, a zároveň ušetriť čas.

S pomocou odborníkov sme zhromaždili 20 úžasných domácich tipov, ktoré vám veľmi rýchlo zlepšia život.

1. Upchatý odtok uvoľníte s kávou

Či už váš kuchynský drez zadržiava vodu alebo vaša vaňa po ďalšom domácom strihaní vlasov nechce vypustiť vodu, existuje jednoduché riešenie, ktoré zvládnete sami.
Stačí ak zmiešate kávu, ktorá vám zostala na dne pohára – kávovú usadeninu. Odborníci odporúčajú zmiešať kávovú usadeninu s čistiacim prostriedkom na riad a pridať zmes do odtoku. Potom ju zalejete vriacou vodou a s touto kombináciou zničíte všetko, čo zanáša vaše potrubie.

2. Použite kávovú usadeninu ako odmasťovač

Kávovú usadeninu môžete použiť na odmastenie fľakov okolo vane. Potrite mastnotu alebo zvyšky mydla kávovou usadeninou, ktorá jemne očistí všetky zvyšky mastnosty. Potom zmes opláchnite teplou vodou a nech sa páči! Bezchybne čistá vaňa.

3. Na leštenie nábytku použite éterické oleje

Nemáte po ruke leštidlo na nábytok? Žiaden problém!
Podľa odborníkov sú éterické oleje skvelé na oživenie dreveného nábytku. Môžete použiť citrónový éterický olej na rýchle vyleštenie každého tmavého dreva a na efektívne vyčistenie škvŕn a nedokonalostí. Taktiež olej z čajovníka je ďalším efektívnym leštidlom nábytku a jeho ďalšou výhodou je, že odpudzuje hmyz. Dávajte si však pozor pred použitím tohto triku na povrchoch, kde pripravujete jedlo, pretože veľa éterických olejov nie je bezpečných na konzumáciu.

4. Odstráňte malé škrabance na nábytku zubnou pastou

Všetci z času na čas skončíme s malými škrabancami na povrchových úpravách nášho nábytku. Predtým, ako utratíte stovky eur za renováciu svojho gauča, skúste použiť zubnú pastu na odstránenie malých nedokonalostí. Pomocou gélovej zubnej pasty veľkosti hrášku potierajte škrabanec krúživými pohybmi, kým sa nevyplní, a potom zvyšok očistite vlhkým uterákom.

Pozrite si ďalšie triky, ktoré dokážete so zubnou pastou

5. Stopy po pastelkách zlikvidujete zo stien pomocou fénu

Ak vaše deti radi používajú vaše biele steny ako svoje osobné pastelkové plátno, nestrácajte nádej. Jednoducho zahrejte problematickú časť steny sušičom na vlasy na niekoľko sekúnd, aby ste zvláčnili vosk pastelky, a potom prípadné stopy zotrite mäkkou handričkou.

6. Pomocou kuchynského oleja sa zbavte zvyškov lepkavého štítku

Každý, kto sa niekedy pokúšal z novej nádoby odlepil štítok, vie, aké frustrujúce to môže byť, keď škvrna zostane lepkavá. Našťastie olej na varenie umožňuje, aby ste sa ľahko zbavili tohto zvyšku. Pomocou vatového tampónu a trochu kuchynského oleja potrite lepkavé miesto a nechajte ho niekoľko minút postáť. Akonáhle štítok nasiakne olejom, ľahko sa zotrie.

7. Použite ocot, aby ste dosiahli povrch bez šmúh

Urobte z fľakatých zrkadiel a okien čistú plochu pomocou bieleho octu namiesto klasického čistiaceho prostriedku. Pripravte si rýchle riešenie zo studenej vody a bieleho octu, nastriekajte ho na dané miesto a utrite ho čistou handričkou z mikrovlákna. Pozrite si aj ďalšie triky s octom.

8. Obmedzte množstvo vody, ktoré vaša toaleta minie

Je váš účet za vodu nehorázne vysoký? Problém môže byť v príliš plnej toaletnej nádrži. Aby ste znížili náklady, vložte do nádrže tehlu alebo iný ťažký predmet. Takto vytlačíte najmenej pár šálok vody, čo vám pomôže znížiť množstvo, ktoré používate pri každom spláchnutí.

9. Vyčistite svoju záchodovú misu ústnou vodou

Ak vaša záchodová misa nevyhnutne potrebuje dobré čistenie, postačí vám ústna voda, namiesto ďalšieho predraženého čistiaceho prostriedku. Jednoducho nalejte ústnu vodu do svojej záchodovej misy a nechajte ju pol hodiny odstáť. Potom môžete mise urobiť píling, keďže akákoľvek špina sa vďaka tomuto triku ľahko odlepí.

10. Vyhnite sa položeniu zubnej kefky na špinavý povrch pomocou štipca na bielizeň

Vaša kúpeľňová doska je plná choroboplodných zárodkov, takže je to posledné miesto, kde chcete mať položenú svoju zubnú kefku. A ak nechcete utrácať peniaze za celý rad nových kúpeľňových doplnkov, štipec na bielizeň je rovnako účinný pri udržiavaní zubnej kefky ďaleko od všetkých týchto baktérií.

11. Omotajte gumičku okolo hrdla dávkovača mydla, aby ste zabránili nadmernému používaniu

Ak máte malé deti, ktoré si myslia, že každé umývanie rúk si zaslúži veľkú dávku mydla, tento trik vám môže ušetriť peniaze. Omotaním gumičky okolo hrdla dávkovača mydla spomalíte jeho tok, čo znamená, že každou pumpou získate primerané množstvo mydla a každý týždeň nespotrebujete celú fľašu.

12. Vyčistite špinavú keramickú varnú dosku pomocou drsnej špongie

Keramické varné dosky sa môžu javiť ako pohodlná alternatíva k plynovým sporákom, ich čistenie však nie je vždy jednoduchšie. Našťastie vám môže prísť na pomoc drsná špongia, ktorá dokáže odstrániť tieto zaschnuté nečistoty iba niekoľkými pohybmi prstom bez poškodenia povrchu varnej dosky.

13. Na osvetlenie tmavých skriniek použite nalepovacie LED svetlá

Ak máte v kuchyni väčšiu tmu ako by bolo ideálne, môžete na oživenie použiť LED svetlá. Namiesto inštalácie drahého osvetlenia pod skrinkou môže niekoľko nalepovacích LED diód pomôcť osvetliť vašu pracovnú dosku a skrinky prakticky bez akýchkoľvek veľkých nákladov.

14. Na spodok vreca na odpadky pridajte trochu papiera, aby z neho neunikali tekutiny

Predtým, ako hodíte do vreca na odpadky ďalší tekutý neporiadok, najskôr na dno koša pridajte nejaké staré noviny. Pridaním tejto vrstvy môžete zachytiť a absorbovať rôzne tekutiny predtým, ako vám v koši vytvoria mláčku.

15. Chlpy z nábytku odstránite stierkou.

Možno milujete svojich domácich miláčikov, ale nie ste nadšení z toho, že ste pokrytí chlpmi vždy, keď sa posadíte na kus čalúneného nábytku. Namiesto toho, aby ste míňali nekonečné peniaze za valčeky na prach, ktoré aj tak ťažko niečo zachytia, použite stierku, aby ste sa zbavili všetkých prebytočných chlpov – ľahko sa odlepia!

16. Chráňte nábytok pred pazúrmi mačky alobalom

Existuje nejaká konkrétna časť vášho gauča, ktorú mačka neprestajne škrabe? Ak je to tak, zakryte túto oblasť hliníkovou fóliou. Nepríjemný pocit fólie na jej pazúroch by mal byť dostatočne nepríjemný, aby toto miesto už v budúcnosti neškrabala.

17. Osviežte svoj domov príjemnou vôňou ohriatím vanilkového lusku vo vode na sporáku

Osviežovače vzduchu môžu voňať vynikajúco, ale to, čo robia s vašimi pľúcami, už až také úžasné nie je: Sú spojované s mnohými chorobami dýchacích ciest, ako aj s podráždením očí. Našťastie existuje jednoduchá alternatíva: Ohriatím vanilkového struku v dvoch šálkach vody na sporáku (a pridaním trochy škorice, ak chcete pikantnejšiu vôňu) môžete prevoňať vzduch vo vašom dome bez ohrozenia zdravia.

18. Urobte svoje koberce protišmykové pridaním tmelu na spodok

Chcete zvýšiť bezpečnosť svojich kobercov bez toho, aby ste investovali do drahých podložiek? Jednoducho pridajte niekoľko línií tmelu na spodnú stranu koberca, aby ste zabránili jeho posunutiu z miesta, a zabránili tak akýmkoľvek nežiadúcim pošmyknutiam.

19. Udržujte svoju záhradu zelenú pomocou starej fľaše s vodou

Postrekovače a ďalšie ozdobné záhradné pomôcky môžu stáť pekný obnos peňazí. Prázdne fľaše naopak nájdete v akomkoľvek recyklačnom koši pre domácnosť a dajú sa ľahko zmeniť na plne funkčné postrekovače. Všetko, čo musíte urobiť, je vyrezať do fľaše otvory a pevne ju prilepiť na hadicu. Získate tým skvelý postrekovač.

20. Vyfarbite si svoje kľúče, aby ste si ich už nikdy nezmýlili

Ako máte odlíšiť kľúče od domu, kľúče od kancelárie, kľúče od auta a kľúče od poštovej schránky, keď všetky vyzerajú prakticky rovnako? Skúste to s farbou! Pokiaľ si určíte farebne odlíšený systém, vymaľovaním každého z vašich kľúčov odlišnou farbou si zaistíte, že už nikdy nebudete strácať čas skúšaním každého z nich zakaždým, keď potrebujete odomknúť svoje vchodové dvere.

Zdroj: bestlifeonline.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu