5 záľub, ktoré pomôžu vašej kariére

0
5 záľub, ktoré pomôžu vašej kariére
Set of people performing free time activities and hobbies, flat cartoon vector illustration. People home different leisure and hobby banners collection.

Takmer každý človek má záľubu, pri ktorej si oddýchne, odbúra stres a zabudne na každodenné starosti. Koníčky však môžu mať aj iné výhody. Môžete vďaka nim spoznať nových ľudí alebo získať znalosti a zručnosti, ktoré využijete i v pracovnom živote. Prečítajte si, aké záľuby najviac pomôžu vašej kariére.

Učenie sa cudzích jazykov

Nie nadarmo sa hovorí, že: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“ Znalosť cudzieho jazyka otvára dvere k ľuďom aj do sveta. Počas dovolenky si bez problémov objednáte v reštaurácii, ubytujete sa v hoteli alebo sa porozprávate s miestnymi.

Vďaka cudzím jazykom môžete mať kamarátov z celého sveta, s ktorými budete zdokonaľovať svoje schopnosti. Navyše nemusíte ani nikam cestovať, stačí vám len počítač a rýchly internet na doma.

Učenie sa cudzej reči udrží váš mozog vo forme, zlepší pamäť a pozornosť. A dnes, keď je minimálne angličtina nevyhnutnosťou, prinesie výhody v zamestnaní. Napríklad povýšenie, služobné cesty alebo spoluprácu s tímom zo zahraničia.

Tri skvelé mobilné aplikácie, ktoré sme objavili počas koronakrízy

Cvičenie a šport

Pravidelný pohyb nevyhnutne potrebujete k tomu, aby ste boli zdraví a v dobrej fyzickej i psychickej kondícii. Či už bicyklujete, beháte alebo hráte volejbal, pri fyzickej aktivite sa vám do tela vyplavia hormóny šťastia. Tie vám pomôžu zbaviť sa stresu a dobijú energiu.

V práci potom budete produktívnejší a sústredenejší. Navyše, športovci sú u zamestnávateľov veľmi obľúbení vďaka tomu, že vedia poriadne zamakať, aby dosiahli svoj cieľ. Sú vytrvalí a majú dobre zvládnutú organizáciu času.

Tí, čo sa venujú kolektívnym športom, sú zase tímoví hráči. Učia sa spolupracovať a komunikovať v tíme, dôležitý je pre nich skôr výsledok tímu, než ich vlastný.

Zdroj: Unsplash

Dobrovoľníctvo

Venovať voľné chvíle pomoci iným je dnes populárne. Niekto chodí sadiť stromy či čistiť mesto od smetí, iný sa podieľa na organizovaní charitatívnych podujatí. Ktorýmkoľvek smerom sa vyberiete, vašou odmenou bude príjemný pocit, že ste pomohli dobrej veci.

Počas týchto aktivít stretnete mnoho zaujímavých ľudí s inšpiratívnymi príbehmi. Zažijete, a možno aj sami budete riešiť nečakané situácie, čo vám isto pomôže v profesnom živote.

Ak sa rozhodnete robiť dobrovoľníka v odbore, v ktorom pracujete, alebo by ste chceli pracovať, okrem dobrého pocitu získate tiež potrebnú prax. Takisto aj svojim zamestnávateľom ukážete, že finančný zisk pre vás nie je prioritou.

Čítanie

Je asi najdostupnejšia a najlacnejšia forma vzdelania, zábavy a úniku od reality. Stačí zablúdiť na internet, do kníhkupectva alebo do knižnice a poznanie máte na dosah ruky. Čokoľvek sa rozhodnete čítať – básne, detektívky, vedecké články – vám rozšíri obzory. Stanete sa odborníkom vo vlastnom odbore a objavíte ďalšie.

Vylepšíte si aj jazykové schopnosti, gramatiku a získate kreatívnu inšpiráciu, z ktorej môžete ťažiť i v zamestnaní. Takisto ukážete, že robíte všetko preto, aby ste sa dozvedeli viac a rástli aj v rámci spoločnosti.

Zdroj: Unplash

Cestovanie

Nemyslíme tým teraz to, že si každý rok zaplatíte v cestovnej kancelárii pobyt, aby ste hore bruchom plávali v hotelovom bazéne. Máme na mysli cestovanie na vlastnú päsť, mimo vychodených cestičiek.

Vďaka tomu prídete k zážitkom, na ktoré budete spomínať do dôchodku a rozšíria sa vám obzory. Spoznáte, ako sa žije na druhom konci zemegule a aj sami seba.

Stane sa z vás rozhľadený a tolerantný človek, čo uvítajú aj v zamestnaní. Navyše, ak si výlety sami plánujete, vycibríte si svoje organizačné schopnosti a naučíte sa riešiť nečakané problémy. Aj zamestnávateľovi to prezradí, že nestratíte v žiadnej situácii.

Zdroj: Unplash

Zdroj foto: Bigstock

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu