Vyhnite sa míňaniu peňazí na tieto 4 veci

0
Vyhnite sa míňaniu peňazí na tieto 4 veci
pixabay.com

Odborníci varujú, že toto sú štyri najhoršie veci, na ktoré môžete minúť peniaze. Odloženie nákupu týchto produktov vám môže ušetriť veľké peniaze.

Aj keď sa už čísla zlepšili, existuje veľa spôsobov, ako COVID stále ničí svet. A jednou z týchto obetí je aj ekonomika. „Maloobchodníci často absorbovali náklady, keď dodávatelia zvýšili ceny tovaru, pretože silná konkurencia prinútila maloobchodníkov udržiavať stabilné ceny,“ informoval nedávno The New York Times.

Ale pandémia to zmenila. S destabilizovanými globálnymi trhmi lodnej dopravy národ zaznamenal nedostatok a náhlu cenovú infláciu. To znamená, že v dnešnej dobe pravdepodobne míňate viac peňazí. Nie všetky produkty však vidia infláciu pri rovnakých sadzbách – niektoré položky vás pravdepodobne šokujú viac ako iné. Čítajte ďalej a dozviete sa, do ktorých produktov sa premietla najväčšia inflácia, aby ste sa dozvedeli, na čo teraz radšej nemíňať svoje peniaze. 

Projekty renovácie domov

Po roku, ktorý ste strávili najmä doma, ste si pravdepodobne dobre vedomí všetkých kútov vášho domu, ktoré je potrebné renovovať. Odborníci však tvrdia, že ceny surovín, ako sú farby a rezivo, sú v súčasnosti zvýšené kvôli vysokému dopytu po týchto výrobkoch.

CNBC uvádza, že z tohto dôvodu takmer polovica všetkých staviteľov tvrdí, že do svojich zmlúv nedávno pridala doložky o eskalácii. Tým si zaisťuje zodpovednosť majiteľov domov za neočakávané zvýšenie nákladov na materiál. Odborníci odhadujú, že náklady na opravy domov a obytné budovy sú v súčasnosti vyššie ako 12 percent v porovnaní s obdobím pred rokom.

Nábytok

Keď sme počas pandémie zostávali doma, mnohí z nás našli útechu v zariaďovaní si svojho hniezdočka. Pohodlie a funkčnosť sa v našom byte dostali do centra pozornosti. Z kedysi neobývaných priestorov sme vytvorili provizórne kancelárie a vylepšili sme naše obývacie izby útulnejšími pohovkami. Výsledok? Štvorpercentná miera rastu predaja nábytku v roku 2021.

byt byvanie
pixabay.com

„Čokoľvek v kategórii domácich potrieb stále zaznamenáva vysoký dopyt a často vyššie ceny – najmä po tovaroch, ktoré sa vypredávajú alebo je ich ťažko zohnať.“ Uviedla pre Reader’s Digest Kimberly Palmer, expertka na osobné financie. Predseda predstavenstva Nebraska Furniture Mart povedal, že cena jedného prepravného kontajnera za posledných šesť mesiacov prudko vzrástla – z 3 500 na 10 000 dolárov. Medzinárodní dodávatelia zastavili výrobu, a preto sú ceny práve teraz také vysoké.

Autá

Trh s automobilmi sa v prvých mesiacoch pandémie najskôr zrútil, zatiaľčo väčšina z nás zostala doma. Potom však cena vzrástla, keď ľudia začali považovať automobily za bezpečnejšiu alternatívu ako verejnú dopravu. Tento zvýšený dopyt v kombinácii s nedostatkom mikročipov používaných v mnohých dnešných automobiloch v posledných mesiacoch zvýšil ceny.

„Nové vozidlá – najmä nové nákladné vozidlá a SUV – sú v podstate ekvivalentom toaletného papiera a dezinfekčného prostriedku na ruky pred rokom,“ uviedla Jessica Caldwell, výkonná riaditeľka spoločnosti Edmunds pre štatistiku. „Predajcovia a automobilky práve teraz dosahujú dobré zisky, pretože sa zdá, že zákazníci sú za posledný rok trochu zvyknutí platiť viac za tovar, a výnimkou nie sú ani nové vozidlá.“

 

pixabay.com

Cestovanie

Ak ste si namiesto toho, aby ste vyrazili na výlet v rámci svojej krajiny, chceli zarezervovať let, možno budete chcieť  o tom znova popremýšľať – ale nie z bezpečnostných dôvodov. Za váš únik po pandémii môžete zaplatiť skutočne vysokú cenu. Domáce ceny leteniek sa od 1. apríla údajne zvýšili o deväť percent, zatiaľ čo ceny za medzinárodné lety sa zvýšili o 17 percent, uvádza CNBC. Ceny hotelov sa tiež v posledných mesiacoch zvýšili, čo znemožňuje dovolenky mnohým cestovaniachtivým.

Zdroj: bestlifeonline.com

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu