Dvojnásobná mama pečie kompletne vybavené perníkové chalúpky

0
Dvojnásobná mama pečie kompletne vybavené perníkové chalúpky

Vianočné sviatky sú už dávno za nami, no vďaka jej unikátnym dielam prebýva kúsok rozprávkovej sviatočnej atmosféry v domácnostiach naďalej. Chloe Oehler totiž pečie šikovné perníkové chalúpky, ktoré sa dajú využiť ako celosezónna bytová dekorácia.

Aj keď voňavé perníkové chalúpky od Chloe Oehler lákajú k zahryznutiu, okúsiť chuť týchto sladkých cukroviniek by bolo na škodu. Každý z domčekov, ktoré táto kreatívna dvojnásobná mama pečie, je totiž vrcholovým umeleckým dielkom. Nie náhodou si v amerických bytoch a domoch nachádzajú miesto ako originálne bytové dekorácie aj mimo vianočného obdobia.

Foto: www.pixabay.com

Kto je Chloe Oehler a ako sa dostala k svojmu hobby?

34-ročná rodáčka zo San Diega nie je profesionálnou umelkyňou. Podobne ako iné ženy, aj ona chodí do práce, stará sa o 2 deti a popritom sa venuje svojmu milovanému koníčku. Tým je práve pečenie, ktorému sa venovala ešte pred založením rodiny a presťahovaním do Utahu. Život v útulnom rustikálnom dome situovanom v podhorskom prostredí Rocky Mountains ju ale inšpiroval dať svojej voľnočasovej aktivite celkom nový rozmer. Pri pečení sa tak začala zameriavať na malé perníkové domčeky. Spočiatku išlo o jednoduché cukrovinky, no časom v sebe objavila talent na navrhovanie miniatúrnych príbytkov s riadne zariadenými interiérmi.

Od domčekov pre bábiky až k perníkovým chalúpkam

Chloe rozvíja svoj talent na výrobu perníkových domčekov už viac ako 10 rokov. Po rokoch skúšania rôznych techník a možností, ako do nich zakomponovať vybrané interiérové prvky, sa jej podarilo nájsť efektívnu výrobnú metódu. Jej výsledkom bol prvý kompletne vybavený domček, ktorý autorka predstavila v roku 2017. Jednalo sa o malý miniatúrny príbytok, ktorý pripomínal typický domček pre bábiky. Pri tomto druhu návrhov však Chloe dlho nevydržala. Vzhľadom na atmosféru horského prostredia, ktoré ju v Rocky Mountains všade obklopovalo, presedlala na rozprávkové perníkové chalúpky zariadené v duchu Vianoc a zimnej idylky.

Chalúpky disponujú kompletne vybaveným interiérom

Už prvé vytvorené chalúpky otvárali dvere priamo do ich interiéru. Okrem okien a dverí ich zdobili aj schodiská a podlahy. Chloe sa postupne podarilo prísť aj s ďalšími doplnkami ako lampy, hodiny či iné bežné bytové vybavenie. Posledné domčeky vyrobené pred Vianocami v roku 2020 boli dokonca vybavené aj pecou, poličkami a kuchynskými nádobami. Nechýbala ani vianočná výzdoba a zvyšky snehu či cencúľov na streche a verande domu. Tvorba nových detailov však predĺžila „výstavbu“, ktorá sa pri chalúpkach z vyše 40 až 50 kusov natiahla na 3 týždne.

Ako prebieha proces „výstavby“ perníkového domčeka?

– Chloe si najprv načrtne skicu s požadovanou podobou domu

– podľa načrtnutej skice si pomocou lepenky vytvorí 3D model

– lepenkové kúsky sú šablónou pre vznik perníkových dielov

– podľa šablón vymodeluje upečené perníky do svojej podoby

– jednotlivé perníkové diely následne pospája sladkou polevou

– poleva potom poslúži aj na výzdobu celej perníkovej chalúpky

Pri tvorbe návrhu a následnej „výstavbe“ asistujú aj deti

Hlavná „architektka“ nepracuje na výrobe perníkových chalúpok sama. Pri ich „výstavbe“ jej pomáhajú aj deti, ktoré sa podľa jej vlastných slov pre tento koníček hneď nadchli. Pravidelne prispievajú nápadmi, ako interiéry domov zlepšiť a prepracovať. Takisto asistujú pri bežných prácach, napríklad pri príprave sladkej polevy. Čo je pre Chloe najdôležitejšie, svoj milovaný koníček dokázala prepojiť s časom venovaným deťom, pri ktorom sa spolu zabavia a zároveň aj niečo naučia.

Niekoľkoročná tradícia bude v rodine pokračovať ďalej. Chloe oznámila, že má kopu nápadov na ďalšie originálne diela. Jej odberatelia jej píšu, že chalúpky si nechali ako dekoráciu aj po skončení vianočných sviatkov. To je ďalším dôvodom, prečo sa Chloe môže pustiť do výroby chalúpok kedykoľvek počas roka a spraviť z nich šikovnú bytovú dekoráciu vhodnú aj mimo zimnej sezóny.

Prečítajte si aj: Ako sa z materskej stať freelancerom alebo existujú náhody?

Zdroj foto na titulke: www.pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie