7 tipov ako nájsť prácu po materskej

0
7 tipov ako nájsť prácu po materskej
pixabay.com

Ste mamou na materskej alebo rodičovskej, ktorá sa vracia do práce? Dni, ktoré trávite doma s dieťaťom sú pravdepodobne naplnené a obohacujúce. Pre zamestnávateľov však tento čas mimo pracoviska vyzerá ako medzera vo vašom životopise.

Ako teda môžu mamy predviesť svoj talent, dostať sa späť do kurzu a nechať sa pozývať na pohovory? Prečítajte si rady, ktoré vám pomôžu vrátiť sa späť do hry pri hľadaní zamestnania.

1. Pripravte si podklady

Koľko času prešlo, čo ste naposledy rozposielali životopisy a motivačné listy a absolvovali ste pracovný pohovor? Aj keď ste pravdepodobne už niekedy prešli procesom hľadania práce, stále má zmysel tráviť čas kontrolou všetkých podkladov, ktoré použijete pri uchádzaní sa o zamestnanie.

Životopis: Spolu s motivačným listom je váš životopis najdôležitejším dokumentom, ktorý musíte vytvoriť pri hľadaní zamestnania. Obnovte si ten svoj pomocou tohto sprievodcu písania životopisu.

LinkedIn a ďalšie stránky na sietiach: V dnešnej dobe je pre väčšinu uchádzačov o zamestnanie nevyhnutné mať profil na LinkedIn.

Aktualizácia sprievodného listu: Viete, ako napísať motivačný list, ktorý upúta pozornosť náborových pracovníkov? Pozrite si tohto sprievodcu ako napísať sprievodný list, kde nájdete tipy na napísanie žiadosti o pohovor, alebo si pozrite aj článok ako napísať skvelé motivačné listy, kde zdôraznite vašu kvalifikáciu.

Osobný web: V závislosti od vášho odboru môže byť užitočné vytvoriť si osobný web, ktorý predstaví vaše písanie, dizajn alebo iné aktíva v portfóliu práce online. Pozrite si, ako si vytvoriť osobný web.

2. Pripravte si elevator pitch

Vypracujte si informácie o svojej kariére v skratke a o tom, čo by ste chceli v práci ďalej vykonávať. Aj keď sa váš každodenný deň skladá z domácich prác, šoférovania a hádania sa s deťmi o domácich úlohách, nemusíte to každému hovoriť.

Môžete napísať napríklad:

Som bývalá investičná bankárka. V posledných rokoch som sa zamerala na rodičovstvo, ale snažím sa vrátiť späť do sveta financií. Teraz, keď sú moje deti na základnej škole, hľadám uplatnenie v oblasti marketingu. Pred materskou dovolenkou som pracovala pre spoločnosť ABC a držím krok s touto oblasťou prostredníctvom svojej dobrovoľníckej práce pre nadáciu XYZ.

Je dobré dať ľuďom vedieť, že hľadáte prácu – v skutočnosti sa to odporúča! Nikdy neviete, kedy stretnete niekoho, kto má priateľa, ktorý chce obsadiť miesto.

pocitac
pixabay.,com

3. Tri C: classes, conferences, certificate

Lekcie, konferencie a certifikáty sú dobrým spôsobom, ako sa znova zapojiť do svojej kariéry a žargónu, ktorý ju pravdepodobne sprevádza. Len pár hodín v triede vám môže pripomenúť, ako sa vám „RFP“, „SEO“ alebo iný pracovný žargón a akronymy ľahko odvalili z jazyka. Okrem toho, že vám tieto typy skupinových situácií pomôžu znova sa zapojiť, sú skvelou príležitosťou na vytváranie sietí.

4. Zvážte dobrovoľníctvo

Dobrovoľníctvo je ďalší dobrý spôsob vytvárania spojení. Aj keď je akýkoľvek typ dobrovoľníckej práce nápomocný pri stretávaní sa s ľuďmi, snažte sa vykonávať dobrovoľnícku prácu, ktorá je relevantná pre vašu zvolenú oblasť (alebo pre organizáciu, ktorá má spojenie s vašim odborom). Môžete napríklad vykonávať dizajnérske práce pre svoje jedlo alebo škôlku, osviežiť svoje portfólio alebo písať pre miestne spravodajstvo, aby malo aktuálne klipy.

5. Uľahčite si návrat k hľadaniu zamestnania

Namiesto toho, aby ste sa zamerali na prácu na plný úväzok, vyhľadajte zmluvu alebo prácu na čiastočný úväzok. Mnohým zamestnávateľom tieto typy pozícií slúžia ako testovacie jazdy – predstavujú nízkonákladový spôsob, ako zistiť, či je potrebné, aby bola rola obsadená na plný úväzok, a zistiť, či je potenciálny zamestnanec vhodný.

Keďže riziko pre spoločnosť je nízke (dočasní zamestnanci spravidla nie sú zahrnutí do počtu zamestnancov a nedostávajú žiadne výhody), prácu na týchto pozíciách často získate oveľa jednoduchšie. Ďalšou stratégiou, ako si uľahčiť hľadanie práce, je dohodnúť si schôdzky s náborovými pracovníkmi a personálnymi agentúrami. Tieto organizácie vás nielenže potenciálne spoja s prácou, ale aj pohovory s nimi sú dobrým spôsobom, ako si obnoviť svoje schopnosti na pohovore a precvičiť si zodpovedanie bežných otázok na pohovore.

pohovor
Foto: pixabay.com

6. Networking

Je to klišé, ktoré je však pravdivé: niekedy je to viac o tom, koho poznáte, než o tom, čo poznáte. Networking môže znieť falošne a vynútene, ale správne, je to len o vytváraní spojení. Hľadajte príležitosti na zoznámenie sa s novými ľuďmi vo svojom obore, ale môžete sa tiež stretnúť so starými priateľmi a kolegami. Dohodnite si jednu kávu týždenne. Rozviňte rozhovor pri výťahu, a pýtajte sa všetkých, ktorých poznáte – kolegov, rodičov, učiteľov a podobne – či vás môžu zoznámiť s niekým vo vašom odbore.

Vyrovnajte svoj čas medzi obnovením spojení s existujúcou sieťou a vytváraním nových spojení.

Nezabudnite osloviť bývalých zamestnávateľov. Ak máte dobrý vzťah, tieto spoločnosti a manažéri sa môžu tešiť na vaše opätovné zamestnanie.

7. Vysvetlenie medzery v životopise

Možno chcete zdôrazniť svoju dobrovoľnícku prácu. Alebo to môžete povedať jednoducho: „Pracoval som niekoľko rokov ako rodič doma.“ Vedzte, že anketári budú chcieť vedieť, o čo vám ide, a práca, ktorá sa datuje pred piatimi rokmi, sa nemusí zdať relevantná.

www.thebalancecareers.com, pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie