Adela Vinczeová: Nikdy som sa necítila byť svojou popularitou obmedzovaná. Žijem si normálny život

0
Adela Vinczeová: Nikdy som sa necítila byť svojou popularitou obmedzovaná. Žijem si normálny život

Adela Vinczeová, rod. Banášová je jedna z najznámejších slovenských televíznych a rozhlasových moderátoriek. Je obľúbená aj pre svoj špecifický humor, rýchly postreh a vtipné inteligentné reakcie. V rozhovore pre akčné ženy prezradila:

  • v čom je iná Adela Banášová od Adely Vinczeovej,
  • či mala niekedy naozajstnú trému v rozhovoroch,
  • ako vníma ženskú silu,
  • či jej prekáža popularita,
  • aká je jej obľúbená kniha, film a jedlo.

Ako sa pripravujete na rozhovory? Podľa čoho rozlišujete, ktorý si vyžaduje prípravu a ktorý zvládnete aj bez prípravy, „naostro“?

Pripravujem sa na všetky rozhovory. Akurát v talkshow so Sajfom ideme viac menej na voľnobeh, keďže máme istotu, že ten druhý to potiahne. Okrem toho je aj samotný formát nastavený v inom, voľnejšom naladení. Do Trochu inak aj do relácie Spojky si robím prípravu. Nie všetko znamená písať si otázky, skôr ide o “spoznanie“ toho respondenta čo najviac, aby som ho nemusela prvotne spoznávať v rozhovore.

Známe sú vaše trefné poznámky počas rozhovorov. Napadá vás to len tak spontánne?

Áno. Neviem, či som vždy trefná, ale inak ako spontánne to vzniknúť nemôže, keďže sa to udeje v nejakom prirodzenom a neplánovanom vývoji udalostí.

Kedy ste mali naozaj trému? S akým respondentom? Alebo vás tréma šťastne obchádza?

Rešpekt mám vždy. Na začiatku mávam tie potrebné chvíle naladenia sa na hosťa. Občas to môže mať prejavy ako tréma. Alebo skôr neistota. Najväčšiu trému som mala počas živých prenosov odovzdávania cien Český lev.

Existuje vo vašom živote aj iný Sajfa (dvojník)?

Dvojník vizuálny, alebo povahový? Lebo Sajfa je iná povaha ako ja, ale veľmi sa vieme na seba naladiť. Potom to mávam ešte s “dvojníkom“ Danom Danglom. A úplne inak dvojníčime s mojim Viktorom.

Prečítajte si aj rozhovor s herečkou Sarah Arato: Keď vystúpim na javisko, mám pocit, akoby som vystúpila zo seba

Ak by ste si mohli kohokoľvek vybrať, kto by bol vaším (top) respondentom?

Neviem. Lebo môžete mať o človeku nejakú predstavu, ale nemôžete tušiť, akým bude respondentom. Veľa ľudí nevie o svojej téme hovoriť záživne, mnohé známe tváre sú v rozhovoroch v strese. Takže naozaj neviem.

V čom je iná Adela Vinczeová od Adely Banášovej? Zmenila sa?

Neviem. Skôr sa jej zmenil život. Je pohodovejší. Úľavový. Spokojný.

Akú vlastnosť najviac neznášate na manželovi?:)

Nie je to vlastnosť, ale pri zvuku niťovania zubov odchádzam z kúpeľne .

Čo podľa vás najviac chýba slovenským ženám a v čom sú, naopak, výnimočné?

Neviem čo chýba slovenským ženám. Každá si tvorí svoj svet podľa toho svojho vnútorného. Takže sa to paušalizovať nedá. Nerada to robím.

Prečítajte si: Markéta Derdáková vlastní biofarmu a cestuje po svete. Z Grónska sa takmer nevrátila!

V čom spočíva ženská sila?

Podľa mňa sila každého človeka tkvie v jeho prijatí seba. Od toho bodu sa dá potom ďalej hýbať. Nerozlišujem v tom mužov a ženy.

Ak by ste nemohli robiť v živote moderátorku, čo by ste robili?

Predcvičovala by som nejaký absurdný nový typ športu, ktorý by som si vymyslela, urobila by som okolo neho veľkú kampaň a kým by mi na to došli, už by som bola so zmenenou identitou odcestovaná v ďalekom zahraničí. Alebo by som piekla nadrozmerné pagáče, v ktorých by na miesto oškvarkov boli celé prasiatka. Potom by som ich ale pustila na slobodu. Alebo by si ma najímali celebrity na písanie absurdných odpovedí na otázky v rozhovoroch. Prepáčte. Uletela som si (úsmev).

Mali ste niekedy pocit, že nechcete byť slávna a obdivovaná?

Mne verzia mojej popularity neprekáža. Necítila som sa ňou byť nikdy obmedzovaná. Ľudia tento moment trochu preceňujú a dramatizujú. Žijem si normálny život.

Zažili ste niekedy vyhorenie?

Myslím, že nie. To by som asi vedela. Ale stavy vyčerpania a únavy som už zažila určite. Snažím sa si byť vedomá zaťaženia, mať ho prijaté, nerobiť si vnútorný tlak a v prvom možnom momente dostatočne oddychovať.

Prezraďte nám: obľúbená kniha, film a jedlo.

Eckhard Tolle – Nová Zem. / The Octopus teacher / Kyslá šošovicová polievka.

Čo z toho, čo robíte, máte najradšej?

Asi talkshow so Sajfom. Je to bezstresová práca, relax a veľa sa pri tom nasmejeme. A ešte rada vymýšľam absurdné storky na instagrame.

Aké tri akčné ženy by ste odporučili na rozhovor ako inšpiráciu pre ženy a prečo?

Zuzku Smatanovú pre jej krásne vnútorné rozmery a všestranné talenty, Natáliu Pažickú pre jej osobný príbeh a nesmierny vklad v popularizovaní ekologických tém a Simonu Salátovú pre jej postoje, humor a netypickú zrelosť. Ale potom ešte X ďalších, ktoré by som len tak menovala. No tieto mi práve teraz napadli.

Ďakujem za rozhovor.

Foto: Daniela Matušková

Riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová: Našou snahou je pomáhať ľuďom tak, ako by sme pomáhali rodine

žiadne príspevky na zobrazenie