Aj nákupy so stylistkou môžu byť v zmysle slow fashion

2
Aj nákupy so stylistkou môžu byť v zmysle slow fashion
HM styling vrabelova novotna

Súčasťou mojej práce stylistky je chodievať s klientkami na spoločné nákupy. S čisto praktického hľadiska väčšinou zamierime do niektorého z obchodných centier, pretože tam na jednom mieste nájdeme či už základné kúsky oblečenia, ale aj doplnky ako topánky, kabelky a bižutériu. Centrá však bývajú akýmsi synonymom fast fashion.

Našťastie, nemusí to byť pravidlom. Dôkazom sú značky, ktorým záleží na ekológii a trvalej udržateľnosti. Svetové značky totiž čoraz viac prehodnocujú, ako ponúkať zákazníkom eticky vyrábané produkty. Svetlým príkladom je spoločnosť H&M.

HM kolekcia
Nákupy so stylistkou v H&M

H&M sa snaží dokázať svoju angažovanosť v oblasti životného prostredia aj prostredníctvom novej jarnej kolekcie Conscious Exclusive a Conscious Spring. Táto švédska značka sa inšpirovala tým, čo ponúka naša zem, a používa nové, udržateľné materiály.

Kolekciu definujú pojmy ako jemnosť, ženskosť a romantika. Prevládajú v nej teplé farby, ktoré pristanú najmä dámam jesenného typu s teplejším odtieňom pokožky. Presne takou bola aj akčná žena, ktorú som mala stajlovať, zakladateľka rovnomenného portálu, Martina Novotná.

Oblečenie z novej kolekcie je výborne kombinovateľné – topy môžete ladiť so sukňami alebo ležérnymi nohavicami z rovnakého materiálu, ale aj inými kúskami z tejto kolekcie. Ak siahnete po univerzálnom bielom tope, dá sa k nemu krásne doštylizovať takmer akýkoľvek spodný diel.

Prečítajte si aj článok o tom, ako si vytvoriť kapsulový šatník

Na prvý outfit som si vybrala bielu blúzku z ľahkého materiálu a dlhé pohodlné žakárové nohavice. Blúzku sme uviazali vpredu na uzol. Šatka v hnedých tónoch pekne vynikla vo vlasoch a ďalším doplnkom boli zlaté kruhové náušnice.

Kolekcia Conscious Spring 2019
Kolekcia Conscious Spring 2019, foto: František Bodnár

Na vytvorenie druhého outfitu som zvolila hnedý top a dlhú sukňu s volánmi z rovnakého čipkového materiálu. Outfit dopĺňali výrazné visiace náušnice so strapcami a lodičky s leoparďou potlačou.

Kolekcia CONSCIOUS SPRING 2019
Kolekcia Conscious Spring 2019, foto: František Bodnár

Na poslednú, tretiu kreáciu som zvolila romantické dlhé šaty s riasením v páse, v ktorých Martina vyzerala priam étericky. Outfit dopĺňala slamená kabelka a lodičky svetlobéžovej farby.

Kolekcia Conscious Spring 2019
Kolekcia Conscious Spring 2019, Foto: František Bodnár

Do predajní H&M sa budem s klientkami určite pravidelne vracať, pretože tam nájdem nielen aktuálne módne trendy, ale aj materiály, ktoré sú udržateľné.

Modely: kolekcia H&M Conscious Spring 2019

Foto: František Bodnár

Styling: Alexandra Vrábelová

Modelka: Martina Novotná

žiadne príspevky na zobrazenie