Aj pleť potrebuje svoj rituál pred spaním. Máte ten svoj?

0
Aj pleť potrebuje svoj rituál pred spaním. Máte ten svoj?

Našli sme spôsob, akým sa aj z rutinného odličovania môže stať voňavý wellness rituál. Odličovací balzam od POETIKA s marhuľovým olejom, rakytníkom a arnikou je naša nová voňavá závislosť. Obsahuje squalane, čo je druh suchého rastlinného oleja, ktorý v pleti uzamyká vlhkosť a chráni ju pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Pri kontakte s teplom pokožky sa balzam nádherne rozpúšťa ako med a po dlhom dni mení odličovanie na príjemnú ukľudňujúcu masáž. Vďaka svojej konzistencii pleť dokonale vyčistí bez toho, aby pokožku príliš vysušoval. Unikátna prírodná receptúra snúbi dary prírody a ľudovú múdrosť s modernými vedeckými poznatkami a technológiami. K tomu úžasne intenzívne vonia, a tak sa odteraz z odličovania namiesto povinnej jazdy stáva aromaterapeutický balzam na dušu.

VÁŠ ODLIČOVACÍ WELLNESS

V POETIKO sme presvedčené, že je dôležité spomaliť a nájsť si čas – čas pre seba, na výber kvalitných produktov, na starostlivosť o pleť, ako aj na každodenné rituály. Veríme, že keď si ženy v dnešnom hektickom svete nájdu dostatok času na vedomú starostlivosť o pleť a telo, prejaví sa to nielen navonok ale aj vo vnútri. Rovnako každodenná starostlivosť o pleť nemusí byť nutnou rutinou, ale aj také večerné odlíčenie pleti dokážeme premeniť na voňavý ukľudnujúci rituál.

Účinnou alternatívou k odstráneniu nečistôt a mastnoty je práve balzam, nakoľko pleť dôkladne vyčistí bez toho, aby pokožku príliš vysušoval.

1. Čistými a suchými rukami naberte malé množstvo balzamu a zahrejte ho medzi končekmi prstov. Teplom vašej pokožky sa balzam začne nádherne rozpúšťať na svoju medovú konzistenciu a môžete ho začať nanášať na pleť.

2. Priložte všetky prsty do oblasti nad obočím a jemne postupujte krúživými pohybmi od stredu tváre von ku korienkom vlasov. Využite tento moment na spomalenie utíchajúceho dňa, vychutnajte si chvíľu venovanú len sebe a naplno sa ponorte do upokojujúcej vône.

3. Masírujte po dobu 30 sekúnd až dvoch minút. Ak máte očný make-up, zľahka masírujte oblasť očí, až kým sa líčenie nezačne rozpadať.

4. Navlhčite čistú mušelínovú handričku/ flanel/ nebielený tampónik alebo odličovací uterák teplou vodou a zvyšok vyžmýkajte. Ak používate flanel, zakryte si tvár a nechajte chvíľu pôsobiť, aby vám para otvorila póry. Doprajte si nádych a hlboký výdych, s ktorým sa necháte touto parou naplno uvoľniť a rozmaznať vôňou čistiaceho balzamu.

5. Balzam jemne odstráňte. Vaša pleť zostane čistá a nádherne jemná.

TAJOMSTVO PODMANIVEJ VỘNE ODLIČOVACIEHO BALZAMU 

Pri tvorbe prípravkov, v ktorých tak dôležitú úlohu zohráva vôňa, vyberá naša parfumérka jednotlivé esencie na základe ich pôsobenia na pleť, na psychickú pohodu, s prihliadnutím na dobu predpokladaného použitia, ako aj na vek nositeľa. Dôležité je taktiež sledovať, aký súzvuk vytvárajú spolu jednotlivé zložky, ako sa rozvíjajú v zmesi a ako sa eventuelne vzájomne podporujú v účinku.

„Baví ma zapájať do tvorby princípy syntézie, a teda združenia dvoch alebo viacerých zmyslových vnemov. Ako napríklad pri tvorbe vône pre náš odličovací balzam,“ vysvetľuje dvorná parfumérka pre POETIKO, Kateřina Nováková. „Medová farba, bohaté zloženie a zmyselná rozpúšťajúca sa textúra si prirodzene žiada aj zodpovedajúcu vôňu. Zaujímavosťou je použitie esenciálneho oleja z paliny bledej (alebo davany), ktorá vonia ako sušené figy naložené v alkohole, a takzvaného labdána, vynikajúceho esenciálneho oleja z kríku cista ladanového, prezývaného ,skalná ruža´. Ten bol v stredoveku jeden z najcennejších olejov stredomorskej oblasti, napr. civilizácie starej Kréty, ktorý sa získaval špecifickým spôsobom – vyčesávaním zo srsti kôz, pasúcich sa medzi cistovými kríkmi na skalnatých neprístupných pahorkoch.“

Našťastie v dnešnej dobe už poznáme iné metódy získavania tohto esenciálneho oleja, a to extrakciou alebo destiláciou živice. Vyniká okrem iného hojivým a ošetrujúcim účinkom a mimoriadne svedčí práve zrelej pleti, zároveň hydrolát z neho dobre znášajú aj malé deti. „Dúfam, že nielen vďaka tejto jedinečnej esencii sa stane náš odličovací balzam ikonickým produktom“, dodáva Katka.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu