Ak bola cieľom virálna reklama, tak značka vyhrala na plnej čiare

1
Ak bola cieľom virálna reklama, tak značka vyhrala na plnej čiare
dermacol

Už dlho sme chceli načať na webe sekciu reklám. Včera sme mali možnosť prechádzať cez viacero silvestrovských TV programov, no v pamäti nám najviac po silvestrovskej noci nechtiac ostala TV reklama na Dermacol pre mužov.

Scéna kabaretu a „chytľavej“ pesničky nás nenechala chladnými. Už počas prvej dokrútky som ostala len v nemom úžase sedieť s otvorenými ústami. Groteska? Vtip? Alebo je to naozaj?

Ako efektívne a jasne odkomunikovať nový rad kozmetickej značky určený výhradne pre mužov? Ne-sexisticky a pritom účelne?

reklama na dermacol pre mužov
Reklama na Dermacol pre mužov

Značka Dermacol si s tým poradila po svojom. V hlavnej úlohe vystupuje populárna slovenská skupina No Name, ktorá boduje najmä v Čechách, speváčka Kristína Peláková a mladý český spevák David Gránský. Všetci spoločne veselo spievajú a tancujú v národných farbách na skladbu zloženú práve lídrom No name, Igorom Timkom.

Reklama je neuveriteľne dlhá, má až dve minúty, a v prvom momente pomedzi iné silvestrovské programy tipu „Repete“ možno nie každý pochopí, že o reklamu vôbec ide. Čerešničkou na torte je záber na holé dámske pozadie…

Odlíšiť sa, zabodovať, zavtipkovať, stať sa virálnou reklamou, ktorá sa bude šíriť sama? Čo bolo cieľom a ako to autori a zadávatelia  v skutočnosti s „posolstvom“ mysleli?

Jedno im ale vyšlo výborne. Stopercentný virálny zásah v dobrom, no najmä v zlom – na fórach, a teda i v médiách a pamäti ľudí. Otázkou zostáva, či si teraz tieto produkty aj niekto naozaj zakúpi. Reakcie typu: „reklama viac pobúrila ako zabavila“ na seba nenechali dlho čakať.

Čo na ňu poviete vy?

žiadne príspevky na zobrazenie

1 komentár

  1. Zvracat zvracat a zvracat.. interpretom sa cudujem ze ucinkovali. V dnesnej dobe ked sexizmus je tak prepierany.. na mna nezaposobila. A chlapi v domacnosti iba zdvihli obocie. Ziaden dermacol doma nepribudol. A uprimne.. u mna ucelovo ani nepribudne. Tak snad dostali svoju cielovku