Predsavzatie prináša novú energiu

0
Predsavzatie prináša novú energiu
pixabay.com

Každý z nás to pozná. Koncom decembra bilancujeme, čo nám uplynulý rok dal, čo nám vzal… Zároveň nás opantá nutkavá potreba vkročiť do novej etapy rázne a správnou nohou. To nám umožnia práve predsavzatia do nového roku, ktoré nám môžu pomôcť urobiť náš budúci rok krajší, spokojnejší a úspešnejší.

Málokto vie, že tento zaujímavý zvyk máme v sebe zakorenený ešte z čias rímskeho staroveku, keď ľudia uctievali boha dvoch tvárí menom Januarius. Jedna jeho tvár pozerala do minulosti, druhá do budúcnosti. Bol teda bohom starých koncov a nových začiatkov.

Novoročné predsavzatia

A ako sme na tom dnes? Aj dnes sa samozrejme chceme zbaviť zlozvykov a chýb minulosti a s odvahou a odhodlaním vykročiť do budúcnosti. Preto sú  novoročné predsavzatia opodstatnenou súčasťou nášho života a majú pre nás veľký motivačný a aktivizačný význam. Môžu nás posunúť tým správnym smerom a pomôcť nám vytýčiť si nové osobné či kariérne ciele. A či ich naplníme, záleží len na našom odhodlaní a sebadisciplíne. Jedinou cestou k lepšiemu „JA“ je cesta postupných krokov pozostávajúcich z drobných zmien v myslení a postojoch. Postupujeme od myšlienky k slovu a napokon k činu. A v tom spočíva význam a sila predsavzatia.

Motivačné myšlienky

Pripravila som pre vás niekoľko motivačných myšlienok, ktoré vás môžu osloviť a inšpirovať. Stačí si z nich vybrať  Každá z nich predstavuje energiu, s ktorou začneme robiť veci inak, ľahšie, zmysluplnejšie a lepšie.
Moja rada na záver: ak si z nich vyberiete tie „svoje“, alebo už máte v hlave tie vlastné, napíšte si ich a umiestnite na viditeľnom mieste. Iba tak si ich zvnútorníte a prenesiete do každodenného života.

Prečítajte si aj článok o brandingu

obloha
Foto: pixabay.com
  • Pred sviatkami som si upratala v dome, teraz si musím upratať v hlave. Vyhodiť z nej všetko, čo ma zaťažuje  a vytvoriť si čistú, voľnú myseľ na všetko, čo je pre mňa dôležité!
  • V tomto roku sa nebudem zaoberať tým, či som dosť dobrá pre ostatných, ale či sú ostatní dosť dobrí pre mňa!
  • Keď zbadám na niekom niečo pekné, poviem mu to. Mne to zaberie pár sekúnd a jemu to zostane v mysli celý život!
  • Postupne cielene  odstránim zo svojho najbližšieho okolia negatívnych ľudí, aby som mala pozitívny život!
  • Spomeniem si na všetky  tie veci, ktoré som vždy túžila urobiť. V tomto roku pôjdem a urobím ich!
  • Čo najskôr poviem všetkým dôležitým ľuďom v mojom živote, ako mi na nich záleží. Nie preto, že tu jedného dňa nebudú, ale preto, že sú tu pre mňa teraz!
  • Počas celého budúceho roka si KAŽDÝ DEŇ vyhradím ČAS NA SEBA a budem robiť to, čo ma napĺňa šťastím.
  • Odpustím každému, kto ma sklamal, kto mi zlomil srdce, kto ma rozplakal. Urobím to pre seba, pre svoj vnútorný pokoj.
  • Keď začnem o sebe pochybovať, spomeniem si, ako ďaleko som sa už dostala, čomu všetkému som čelila, na všetky boje, ktoré som vyhrala a na všetky strachy, ktoré som prekonala.   
  • V tomto roku sa nebudem naháňať za nesprávnymi vecami, aby mali tie správne veci možnosť dobehnúť ma.

Držím vám palce, dámy!

                     Renata Taligová, lektorka a motivátorka

 

žiadne príspevky na zobrazenie