Ak chcete vo svojom živote dosiahnuť spokojnosť, musíte zistiť, kedy máte dosť

0
Ak chcete vo svojom živote dosiahnuť spokojnosť, musíte zistiť, kedy máte dosť
pixabay.com

Ak chcete vo svojom živote skutočne dosiahnuť mier, musíte sa rozhodnúť, čo je pre vás „dosť“. Musíte sa rozhodnúť, kedy je dosť. Musíte sa rozhodnúť, čo je dosť pekné, čo je dostatočný úspech, čoho je dostatočne veľa, čo je dosť dobré.

Vo svojom živote nikdy nebudete mať pokoj, pokiaľ sa nerozhodnete, čo je dosť.

Tak to urobte. V piesku nakreslite čiaru.

Rozhodnite sa, čo je dobrý outfit, rozhodnete sa, vďaka čomu vyzeráte najlepšie, rozhodnete sa, čo znamená mať dobrý deň v práci, rozhodnete sa, čo je zdravý deň stravovania, a rozhodnete sa, ako vyzerá úspešný týždeň, mesiac a rok, rozhodnite sa, čo predstavuje zdravý vzťah, rozhodnite sa, aký účes je pre vás vhodný, rozhodnite sa.

Keď sa rozhodnete, čo vám stačí na prežitie spokojného života, bude to znamenať to, že už nebudete v nekonečnom, bezodnom a začarovanom kruhu neustáleho snaženia sa zlepšovať.

pixabay.com

Ak sa nerozhodnete, kedy máte dosť

Keď sa nerozhodnete, čo vám stačí, necháte okolitý svet, aby diktoval, čo mu stačí. A nemôžete potešiť všetkých.

Ak sa nerozhodnete, čo vám stačí, stane sa vám, že nikdy nedorazíte do cieľa.

Nič neuspokojí vašu potrebu cítiť sa „lepšie“, pretože vaša prázdnota je otvorená a nejde zaplniť. Je to studňa bez dna.

Je zvláštne, že pri rozhodovaní o tom, čo je pre vás „dosť“, zistíte, že vaše stanovenie hraníc sa vo vás bije s  perfekcionizmom. Ak je niekto príliš náročný, príliš perfekcionistický, ťažko si stanovuje konečné ciele a niečo ho stále núti ísť dopredu a dosahovať viac a viac. Chcieť viac je v poriadku. Ale nie donekonečna. Potom len ťažko môžete zažiť pocit uspokojenia.

Prečítajte si článok: 12 vecí, ktoré vás preukázateľne robia šťastnejšími

 

Čo nás robí šťastnými?

Otázka znie: „Čo by som mala najskôr pochopiť?“. Aká je tá podstatná otázka, ktorú by som si mala položiť? A odpoveď je: „To, čo skutočne potrebujem na prežitie, čo skutočne potrebujem, aby som bola v spokojná a v poriadku, čo ma skutočne robí šťastnou?“

Keď uvažujete o tom, aký by bol váš vysnívaný život, vždy zlyháte. Toto v skutočnosti nie je základ, na ktorom môžete budovať šťastnú a pokojnú existenciu.

Namiesto toho sa musíte rozhodnúť, čo stačí na to, aby ste sa cítili v poriadku.

Rozhodnite sa a zistíte, že nakoniec potrebujete len málo

Rozhodnite sa, aký domov vám stačí na bývanie, aké oblečenie, aká práca. Keď to urobíte, začnete si uvedomovať, ako veľmi málo potrebujete.

Už sa nesnažíte vyhovieť očakávaniam všetkých. Už sa nesnažíte upraviť seba do nejakej verzie toho, kým sa jedného dňa môžete stať. Keď sa rozhodnete, čo vám stačí, stane sa niečo čarovné. Všetko okolo vás začne byť dosť.

Keď sme si konečne vedomí toho, čo skutočne potrebujeme, nastavili sme dolnú hranicu toho, čo je potrebné na dosiahnutie tohto cieľa. Keď to robíme, cítime sa viac úspešní, naplnení a zdraví.

Konečne si môžeme slobodne užívať svoj život, pretože sa ho stále nesnažíme napraviť a vylepšiť.

stastie
pixabay.com,

Viete, čo sa stane, keď sa začneme správať ako ľudia, ktorí si vážia samých seba a cítia sa dôstojní, potvrdení a úspešní? Začíname vytvárať hodnotu, potvrdenie a úspech tak, ako nikdy predtým.

Prečítajte si: Viete, že sebavedomiu sa viete naučiť? Prezradíme vám 6 trikov!

 

Ak sme stále hladní po úspechu

Trik spočíva v tom, že keď sa vyhýbame určeniu toho, čo je pre nás „dosť“, sme stále hladní po zmenách a hneváme sa na seba, keď niečo nedosiahneme.

Takto to nejde.

Namiesto toho sme ochrnutí a neistí, zasekneme sa a máme pocit, že nemôžeme vykročiť vpred. Odtiaľto prijímame najhoršie rozhodnutia. Nemôžete byť človekom, ktorý sa nenávidí, a očakávať, že si vybudujete láskyplný a zdravý život.

Keď sa rozhodnete, čo vám stačí, stanete sa sebaprijímajúcou osobou. Potom sa začnete správať ako sebaprijímajúci človek. Viete, čo sa stane, keď to robíte dlhodobo? Budujete život, ktorý by žil niekto, kto miluje seba samého.

Musíte to urobiť hneď.

Ak peniaze, ktoré teraz máte, nebudú stačiť, nikdy ich nebudú dosť, bez ohľadu na to, koľko zarobíte. Ak nie ste spokojní s tým, kým ste teraz, nikdy nebudete šťastní, bez ohľadu na to, ako veľmi sa zmeníte. Ak si teraz nevážite svoje vzťahy, nebudete ich oceňovať bez ohľadu na to, koľko ich máte.

Ste svoj vlastný základ.

K svojmu životu musíte pristupovať z miesta, v ktorom máte pocit, akoby ste neustále nesiahali po niečom nedosiahnuteľnom.

A to nijako nenarúša vaše ambície.

Zdroj: thoughtcatalog.com, pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie