Ak sa chystáte na prvé rande, túto farbu si určite neoblečte

0
Ak sa chystáte na prvé rande, túto farbu si určite neoblečte
pexels.com

Výskum ukazuje, že nosením tejto farby budete okamžite menej príťažliví. Keď sa nabudúce pristihnete, že sa chystáte si obliecť na prvé rande túto farbu, zastavte sa.

Kto sa pristihol pred prvým rande pred skriňou v úplnom zúfalstve a presvedčený, že nemá nič vhodné na seba? Táto nervozita pred stretnutím je úplne normálna a, samozrejme, snažíme sa nájsť niečo pekné a pohodlné.

Ale pravdou je, že veci okolo obliekania sú prekvapivo malou vedou. A to vám môže pomôcť pri výbere oblečenia na ďalšie rande. Ukázalo sa, že by ste mali zvážiť, či si oblečiete horčicovú farbu. Podľa výskumov vás nosenie žltej farby môže okamžite urobiť menej atraktívnym pre potenciálneho nápadníka.

Prečítajte si: Myslíte si, že atraktívni ľudia sú úspešnejší? Volá sa to haló efekt

pixabay.com

Prieskum zisťoval vhodné oblečenie

Prieskum z roku 2013 od vouchercodespro.co.uk, na ktorom sa zúčastnilo 1 128 žien a 1 232 dospelých mužov z celého Spojeného kráľovstva, sa snažil určiť najlepší výber oblečenia na prvé rande. Zistili, že muži aj ženy považujú žltú za jednu z najmenej atraktívnych farebných variantov: 39 percent mužov a 31 percent žien uviedlo, že ide o nepekné oblečenie, uviedol The Daily Mail.

Aj keď sa myšlienka okamžitého posudzovania niekoho na základe výberu oblečenia môže zdať povrchná, množstvo výskumov skúmalo, aký vplyv môže mať farba nášho oblečenia na to, ako nás ostatní vnímajú. Štúdia z roku 2010 publikovaná v časopise Evolutionary Psychology zistila, že muži aj ženy hodnotili opačné pohlavie ako najmenej atraktívne, keď si obliekali žlté mikiny.

Prieskum uskutočnený odevnou spoločnosťou Buyshirtsonline so sídlom v Spojenom kráľovstve navyše zistil, že žltá sa opäť umiestnila v spodnej časti vedľa hnedej a oranžovej ako farba, ktorá najmenej vzbudzovala dôveru. Okrem toho to bola jedna z farieb, ktorá „vyžaruje aroganciu“, popri oranžovej a červenej.

Odmietnutie rande na základe zlého oblečenia

Ale ako dôležité je na prvý dojem oblečenie, ktoré si oblečieme na rande? No, keď sa prieskum vouchercodespro.co.uk z roku 2013 pýtal, či by niekomu na odmietnutie druhého rande stačil zlý outfit alebo nie, 38 percent žien a 27 percent mužov odpovedalo áno.

„Aj keď sa môže považovať za nestále zakladať šance na druhé rande s niekým na farbe, ktorú si vyberie na prvom stretnutí, faktom je, že naše primárne hodnotenia potenciálnych partnerov robíme extrémne rýchlo,“ povedal George Charles z vouchercodespro.co.uk pre The Daily Mail. „Je ľudskou prirodzenosťou chcieť nájsť chyby a nedokonalosti v týchto jednotlivcoch, aby sme sa neskôr chránili pred zranením.“

Prečítajte si: Je váš partner úzkostlivý alebo nezávislý? 5 spôsobov ako riešiť rôzne druhy vzťahov

pexels.com

Ktorá farba víťazí?

Výskum odhalil, že ženy považujú mužov za atraktívnejších, keď majú na sebe červenú farbu. Ďalšia štúdia zistila, že červená farba zvyšuje fyzickú príťažlivosť žien.

Čím to však je, že táto farba je pre ostatných taká atraktívna? Keď ju ženy nosia, je to spojené s láskou a vášňou. Aj keď chýbajú iné zmyselné znaky, považujeme červené šaty, rúž a lak na nechty za sexuálne nabitejšie ako iné farby.

Keď muži nosia červenú, odkaz je stále zamilovaný, ale o niečo komplikovanejší. Je to spojené s „mocou, silou a konkurenčnou dominanciou“ – to všetko súvisí s vyššou úrovňou príťažlivosti mužov.

Zdroj: bestlifeonline.com, pexels.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu