Akčné ženy budú na HANDMADE KONFERENCII v Bratislave aj Košiciach

0
Akčné ženy budú na HANDMADE KONFERENCII v Bratislave aj Košiciach

Už 27. októbra sa v Bratislave a 17. novembra v Košiciach uskutočnia ďalšie handmade konferencie, ktoré organizuje akčná žena: Veronika Bošková. Tešiť sa môžete na prednášky a workshopy od týchto skvelých dám: Andrea Hinková Tarová, Kristína Tormová, Martina Novotná, Zuzana Palková, Iveta Budayová, Judit Pukkai, Nika Macinská, Stanislava Liptáková, Gabriela Teplická, Michaela Kalaninová, Terezka Rothová a, samozrejme, Veronika Bošková.

Ak vás zaujíma, aká bola prvá Handmade konferencia, ktorá sa konala na jar v Bratislave, máme pre vás jednoznačnú odpoveď – skvelá!

Toto slovo najlepšie vystihuje atmosféru celého výnimočného podujatia, ktoré sa Veronike podarilo úspešne zorganizovať 26. mája. V Satori Stage sa stretlo množstvo kreatívnych tvorcov, aby prostredníctvom zaujímavých a inšpirujúcich prednášok a workshopov ďalej rozvíjali svoj talent.

Handmade konferencia v Bratislave
Handmade konferencia v Bratislave

Po úvodnom privítaní od organizátorky, prehovorila prvá spíkerka v poradí, Soňa Adamčík Borušovičová z Literárneho domu. Vedeli ste, že do copywritingu treba vniesť vôňu a pocity, aby sa stal pútavejším pre vašich zákazníkov? Po vypočutí si tejto interaktívnej prednášky bude pre mnohých tvorcov napísanie trefného a zaujímavého popisu určite jednoduchšie. Soňa odporúča dať ho pred zverejnením niekomu prečítať.

K výbornému popisu treba však pútavú fotku vášho produktu či služby. Preto ako druhá v poradí vystúpila talentovaná fotografka Gabriela Teplická. Dozvedeli sme sa, že emócia vo fotke je pridaná esencia, ktorá predáva. Dôležitosť difúzneho svetla s názornými ukážkami produktovej fotografie ukázali všetkým v sále, aký je rozdiel medzi profesionálnou a amatérskou fotografiou.

Po bohatom občerstvení v podobe kávy, chlebíčkov a zdravých nátierok bolo dosť času aj na networking. Všade postávali malé či väčšie skupinky žien, ktoré sa delili o svoje nápady a skúsenosti.

Druhú časť programu otvorila Veronika Bošková s najhorúcejšou témou, či a ako sa dá uživiť handmade podnikaním. Odpoveď znie: ÁNO. Treba si však spraviť biznis plán, nastaviť cenotvorbu, zadefinovať cieľovú skupinu a tiež byť ambasádorom svojej značky. Handmade podnikanie je podnikanie ako každé iné, a tak treba nastaviť nielen kvalitu výrobkov, ale sledovať aj konkurenciu a efektívne využívať čas.

Veronika Bošková
Veronika Bošková

Niekedy nás však povinnosti zavalia do takej miery, že nám čas na tvorenie nezostane. Vtedy sa treba odbremeniť od administratívy a využiť služby virtuálnej asistentky. Tie prišla predstaviť Bohumila Ďurišová, ktorá túto prácu robí pod hlavičkou projektu Nomad Assistant Guru. Veľkou výhodou tzv. virtuálky je, že vám vyúčtuje len reálne odvedenú prácu. No nie je skvelé, že na ňu viete delegovať vaše najväčšie časožrúty ako nahadzovanie príspevkov na Facebook, či Instagram, komunikáciu so zákazníkmi alebo pridávanie článkov na web?

Tami Gončárová a Bohumila Ďurišová
Tami Gončárová a Bohumila Ďurišová

Po druhom coffee breaku sme si zacvičili tvárovú jogu pod vedením Zuzany Ondrisovej. Bolo to veľmi príjemné spestrenie pred treťou časťou programu, kedy sa na pódiu predstavila Tamara Gončárová, ktorá sa zaoberá marketingom na Instagrame. Ak ste ešte nezaregistrovali jej projekt Instaraňajky, tak ho doporučujem všetkými desiatimi. Množstvo ľudí, ktorí majú na Instagrame svoje účty, sa vie prostredníctvom správnej stratégie premeniť na vašich zákazníkov. Jedna myšlienka mi z jej profesionálne vedenej prednášky rezonovala dlho v hlave. Bola o slove ZADARMO, ktoré by nemalo patriť do portfólia nikoho, kto sa handmade chce živiť.

Tamara Gončárová
Tamara Gončárová

Tí, čo sa však handmade živia, potrebujú správne nastaviť aj účtovníctvo. Či je lepšie založiť si živnosť, s.r.o. alebo podnikať ako slobodný umelec nám prezradila posledná spíkerka večera, Lýdia Novotná. Desať rokov sa venuje účtovníctvu vo vlastnej účtovnej firme. Podelila sa s nami o praktické a prehľadné informácie o tom, ktorý spôsob je z hľadiska odvodov a zdaňovania najvýhodnejší. Šiesta prednáška zakončila hlavnú časť programu informačne vyváženej a novými poznatkami nabitej Handmade konferencie.   

Po obednej pauze nasledovali jednotlivé workshopy, na ktoré ste sa vopred mohli prihlásiť. Všetky boli plné. Okrem šiestich spíkeriek svoj workshop robila aj koučka Zuzana Palková. Téma bola: Ako si vytvoriť nástenku snov. Tento workshop som absolvovala aj ja a naštartoval ma neuveriteľným spôsobom.

Zuzana Palková
Zuzana Palková

Záverečná tombola so zaujímavými a hodnotným cenami zakončila oficiálny program.

„Splnil sa mi sen,” toto boli úvodné slová Veroniky Boškovej pri zahájení konferencie.Tie záverečné boli sprevádzané slzami šťastia a potvrdzovali to, že jej rozhodnutie o zrealizovaní prvej handmade konferencii na Slovensku bolo správne.

Pri odchode mi povedala: Moje očakávania sa splnili na 200% a reakcie ľudí sú úžasné! Mojím cieľom bolo, aby sa ľudia spoznali, zabavili sa a aby sa vytvorila tvorivá komunita. Tiež, aby videli, že si netreba konkurovať, ale treba sa spájať a učiť sa jeden od druhého. Rovnako som chcela ukázať, že sa handmade tvorbou živiť dá!“

Handmade konferencia
Handmade konferencia

Veronike držím palce a už teraz som presvedčená, že aj jej ďalšie handmade konferencie budú skvelé!

 

žiadne príspevky na zobrazenie