Akčné ženy na Burzoblšáku

0
Akčné ženy na Burzoblšáku

Radi by sme sa ešte na skok vrátili k nášmu víkendu a povedali vám o ňom čosi viac. Ako aktívnu psychohygienu sme si dopriali burzu a blšák dokopy. Ocinovia si vzali deti na starosť a akčné ženy sa stretávali, rozprávali, predávali, nakupovali, kávičkovali a veľa sa dozvedeli.

Komunitné podujatia sú skvelým miestom na networking a ja osobne milujem burzy a blšáky. Burzoblšák je v Bratislave už tradičným podujatím, ktoré sa koná každú prvú sobotu v mesiaci. Okrem toho, že sa na ňom viete zbaviť zbytočností, dokážete podporiť aj dobrú vec – oblečenie a obuv možete darovať tým, ktorí to potrebujú. Okrem toho tu nájdete mladé značky, milých ľudí, dobrú kávu a výbornú atmosféru.

My sme sa ho zúčastnili po prvýkrát. Stretli sme na ňom veľa akčných žien a mám, ktoré chcú začať s vlastným projektom, len buď hľadajú štipku odvahy, alebo už vlastnú značku majú a prezentujú ju aj tu.

zdroj: Burzoblšák

O Burzoblšáku sme sa porozprávali priamo s organizačným tímom, Kikou a Peťom. Pravdaže, za vznikom stoja ženy – mama a dcéra.

Kedy ste sa rozhodli, že vznikne Burzoblšák? 

Zhruba pred štyrmi rokmi skrsla prvá myšlienka v hlave Kiky a jej mamy. Všetci si isto pamätáme z detstva burzy a napriek tomu, že v Bratislave nejaké sú, chceli sme možno niečo iné, kde sa stretneme s priateľmi a známymi, a zároveň si vymeníme pekné veci, ktoré už nepotrebujeme. Na oplátku tiež nakúpime nové pekné kúsky, ktoré zas prirodzene potrebujeme :) Vtedy to však ešte nemalo nijakú štruktúru. Potom sme sa dali dokopy s Peťom a povedali sme si, že to rozbehneme. Že to bude dobré. Odvtedy sme to rozbiehali a rozbiehali a už sme tretiu sezónu na ceste :)

Spĺňa jeho doterajší „život“ vaše predstavy či plány? 

V podstate áno, pretože sme to chceli urobiť inak. Chceli sme otvoriť tento typ podujatia aj ľuďom, ktorí by inak na blšák ani neprišli. Od začiatku sme chceli, aby mal Burzoblšák svoju značku a kultúru, ktorú možno na iných podujatiach tohto typu nenájdeme vždy. Každý predajca má mať svoj stolík a štender, aby to aj pekne vyzeralo. Chceli sme vybudovať značku a to sa nám myslím podarilo. Každý mesiac sa však ocitáme v situácii, kedy si kladieme otázku, kam by sme akciu ešte mohli posunúť. V tejto sezóne chystáme ešte jedno prekvapenie čo sa týka programu, tak veríme že nám to vyjde :)

„Skromným“ plánom do budúcna je samozrejme byť najväčším a najznámejším podujatím tohto typu v Bratislave.

Ako Burzoblšák prebieha? A aké podmienky musia záujemcovia splniť? 

Predajachtiví ľudia vyplnia formulár alebo nám napíšu, a my na základe ich prihlášky a naplnenosti miest zasielame predajcom inštrukcie. Dávame šancu úplne každému, ale ku koncu, keď už je miest menej, snažíme sa vyberať aj tie najviac lákavé vecičky, ktoré prilákajú na Burzoblšák viac návštevníkov.

Čo ste sa za ten čas, čo organizujete Burzoblšák, naučili?

Naučili sme sa, že sa to veľmi nedá skĺbiť s predajom – čo je veľká škoda. Žiaľ, počas akcie by sme sa len málokedy stíhali venovať niečomu inému. Obaja máme obchodného ducha, tak ktovie, možno niekedy v budúcnosti, keď nás bude v tíme viac, ktorí budú akcii pomáhať rásť, nájdeme si chvíľku na relax a predaj svojich vecí aj my :) Musím ale prezradiť, že ja si vždy niečo kúpim, aj keď nepredám.

Máte plány na zmenu či posun v rámci organizácie akcie?

Máme plány, ale zatiaľ nebudeme nič prezrádzať :) Dúfame, že ľudia budú Burzoblšák navštevovať aj naďalej, a bude to čoraz väčšia a krajšia akcia. Je to hlavne o tom stretávaní sa ľudí a komunity. Poznáme takých, ktorí chodia od začiatku a nevynechajú ani jeden. Vždy nám poďakujú a tešia sa z príjemne stráveného dňa. Toto je pre nás dôležité a potom sme spokojní aj my.

Ďakujeme pekne za rozhovor!

 

žiadne príspevky na zobrazenie