Ako dešifrovať „tajuplné“ signály tela

Stomach pain

Ako duša sme dostali akýsi obal – TELO, s ktorým sa hýbeme životom. Čo keď, ale tento obal začne neposlúchať, omínať alebo sa kaziť? Vtedy to berieme, ako nepriazeň osudu, strpčuje nám to život a sme smutní, že sa kvôli tomu nevieme realizovať a žiť život naplno.

To je všetko na mieste a je to úplne v poriadku mať takéto pocity…Napokon byť zdravý a fit je pre kvalitu života veľmi dôležité.

Fyzické telo ako obal, ktorý dostala naša duša na pohyb životom nosíme stále so sebou a predsa je to pre nás stále taká záhada. Telo ti dáva rôzne signály, ktorými sa na seba snaží upozorniť a niečo ti nimi odkomunikovať. Ale si dobrý poslucháč? Vieš načúvať jeho reči?

Telo v každom momente dáva rôzne signály

Tie signály sa ty rozhoduješ buď vnímať alebo potláčať. Robíme to všetci aj podvedome. Každý z nás vie presne, kedy niečo nie je s telom v poriadku, ale nemáme práve na to čas, alebo si povieme, že veď to zachvíľu prejde. Poznáme aj vety: „Nevadí, dám si tabletku“ alebo „Návšteva maséra ešte počká“, či „Bolesti prejdú, akonáhle si trochu cez víkend oddýchnem“.

Medzi takéto tajuplné signály tela vieme zahrnúť bolesti rôzneho charakteru alebo dlhodobé a chronické symptómy. Duša je pomerne vytrvalá a môžeš si byť istý tým, že ak si máš niečo na tvojom tele všimnúť, bude sa to s tebou ťahať dlhší čas alebo sa to bude vracať a upozorňovať na seba.

Sme experti v potláčaní a odsúvaní signálov tela

No čo ak nadišiel čas sa na to pozrieť novou optikou? Čo takto pozrieť sa na tieto signály tela z pohľadu duše? Čo tak pochopiť ten odkaz, ktorý sa mi snaží duša poslať cez moje neustále migrény? Čo mám pochopiť tým, že trpím nespavosťou alebo mám chronické bolesti kĺbov? Čo ak som skúsila už všetky možné prístupy k môjmu problému no tie nikdy nevyriešili príčinu. Kde ju teda môžem hľadať?

Dobrá správa je, že netreba chodiť ďaleko! Každý sme totižto najväčším a najlepším expertom na seba a príčinu svojho problému na tele môžeš nájsť vo svojom vnútri. Stať sa vnímavejší na signály tela sa dá vytrénovať a chce to iba trpezlivosť, čas a záujem o seba. A môžeš začať okamžite napríklad aj týmto jednoduchým cvičením.

Existuje niečo ako tzv. okamžité signály tela. Tie si môžeš na sebe všimnúť ako priamu reakciu na tvoju akciu, rozhodnutie, správanie alebo dokonca akúsi myšlienku. Poznáš tie bolesti, ktoré sa objavia z ničoho nič a paralyzujú ťa? Spojil/a si si to niekedy s prítomným okamihom? S tým čo sa aktuálne deje v tvojom živote a tvoje telo ti na to dáva odozvu?

Čo sa mi snaží moja duša povedať?

Keď budeš mať najbližšie takúto skúsenosť skús sa sama seba opýtať, čo sa mi to snaží moja duša povedať? S čím v mojom aktuálnom dianí v živote sa to môže spájať? Táto zdanlivo jednoduchá otázka dokáže odhaliť veľmi zaujímavé súvislosti medzi tvojím problémom a tým, kde sa v živote aktuálne nachádzaš.

Toto je presne oblasť, na ktorej zastal aj môj záujem a už nejakú dobu študujem, čo sa snaží ľuďom povedať ich duša prostredníctvom nepohody, problému alebo symptómu na ich tele. Robím tlmočníka medzi úrovňou duše a človekom, ktorý by rád nabral väčšie pochopenie v oblasti významu týchto odkazov. Študujem teda rôzne signály tela, ktorými sa duša snaží dohovoriť s ich majiteľom. Ako to môžeš vedieť robiť aj ty ti prezradím na webinári ZDARMA „Signály tela z pohľadu duše“ , ktorý sa koná 12. mája.

Ak ťa táto téma zaujala určite sa zastav a nahliadni do zákulisia práce tlmočníka medzi úrovňou duše a tela:) Dám ti tipy na to ako v tejto oblasti získaš väčšie porozumenie a prax aj ty sám/sama.

Spojiť sa so svojou dušou prostredníctvom tela vôbec nie je žiadna záhada. Je to bežná a prirodzená súčasť nášho života, od ktorej sme sa možno iba trošku vzdialili dobou, v ktorej žijeme. Nikdy nie je neskoro na vylepšenie tohto vzťahu a nabratie sebadôvery v seba, svoje telo a jeho fyzickú pohodu.

Ako môžu vyzerať signály tela v praxi?

Telo je niekedy mega rýchle v signáloch, ktoré sa nám ukazuje. Kedysi, keď som ešte nerobila to, čomu sa venujem dnes som chodila po zamestnaniach, kde som nikde nebola spokojná a vždy som hľadala ďalšieho a ďalšieho zamestnávateľa dúfajúc, že tam sa práve nájdem. Že tam pocítim, moje naplnenie a spokojnosť. Moje zamestnanecké pokusy však vždy sprevádzali akútne zápaly močových ciest, ktoré sa vždy záhadne objavili cca prvý týždeň  v novej práci. Náhoda? Nemyslím…:) Za signál tela som považovala aj moju alergiu, ktorá ma sprevádzala roky a podarilo sa mi jej úspešne zbaviť v momente keď som prezrela jej odkaz a príčinu, prečo ma také dlhé roky trápila. Chcelo to zmenu správania a zmýšľania a alergia vymizla:)

Takéto príbehy nemám iba ja. Sledujem ich u mojich klientov a všade naokolo. Človek pripravený zobrať svoje zdravie do vlastných rúk je schopný ozaj veľkých vecí. Stačí mať iba záujem a zopár predpokladov, ktorými sa k tomu dopracuješ. Aj o tom sa budeme baviť na webinári 12. mája.

Čo sú predpoklady pre správne dešifrovanie signálov tela?

Krok 1 je absolútny základ a to, vedieť si signály tela navnímať. Vedieť si ich všimnúť. Vedieť lokalizovať kde sa nachádzajú a kedy sa objavujú.

Krok 2 v tomto celom procese je vedieť si tieto signály tela pripustiť. Čo to presne znamená? Vedieť si pripustiť signál tela znamená, vedieť si aj pripustiť, že niečo v živote možno nerobím dobre, alebo sa nachádzam na nesprávnom mieste. Tu by som rada uviedla príklad z vracajúcimi sa zápalom močových ciest v zamestnaní. Na tomto príklade je viac ako evidentné , že si môžeme všimnúť to, že telo sa mi opakovane snažilo odkomunikovať, že sa v živote veru nenachádzam správne …

Samozrejme, tieto veci sa nedajú generalizovať a hrá tam rolu viacero faktorov naraz akými sú napríklad – aktuálne rozpoloženie, strava, genetické predispozície, nábehy na choroby atď…. preto sa na každý signál tela či už ide o bolesť, symptóm, problém alebo čokoľvek treba pozerať individuálne.

Krok 3 je vedieť s tým signálom niečo urobiť. A teraz nie v zmysle jeho odstránenia teda – leukoplastu ale pozretia sa na príčinu vzniku  signálu a jeho nápravu pochopením alebo uvedomením.

Veď napokon sme tu všetci na to aby sme sa niečo o sebe naučili, rástli a napredovali. Naša duša s nami počas celého života komunikuje napríklad aj prostredníctvom tela a jeho rôznych signálov, bolestí alebo chorôb. Ak sa naučíš tejto komunikácii viac porozumieť pochopíš aj smer, ktorým ťa naviguje tvoja duša v živote.

Prečítajte si aj článok: 12 vecí, ktoré nás preukázateľne robia šťastnejšími