Ako predísť nechceným darčekom? Ktoré darčeky podľa prieskumu najviac potešia?

0
Ako predísť nechceným darčekom? Ktoré darčeky podľa prieskumu najviac potešia?
pexels.com

S Vianocami za dverami sa začínajú preteky v hľadaní dokonalých darčekov pre vašich blízkych! Kúpa darčeka však nie je najťažšia časť, skutočné ťažkosti spočívajú v rozhodovaní, aký darček by mal za následok najväčší úsmev osoby, ktorá ho dostane.

Z tohto dôvodu uskutočnil online trh OnBuy.com štúdiu 2 538 ľudí vo vzťahoch. Účelom štúdie bolo zistiť, aké darčeky nás najviac vzrušujú!

Tu sú niektoré zo zistení:

Dary, ktoré najviac zvýšili srdcový tep žien, boli:

  • šperky (nárast o 65%),
  • technika (nárast o 63%) a
  • parfémy (nárast o 54%).

Dary, ktoré najviac zvýšili srdcový tep mužov, boli:

  • technika (nárast o 63%),
  • počítačové hry (nárast o 59%) a
  • športové vybavenie (nárast o 52%).

Sexuálne hračky mali rovnaký účinok na mužov a ženy, ktorí pri ich užívaní zaznamenali rovnaké zvýšenie srdcovej frekvencie (119 BPM). Podobne príjem kníh zvýšil srdcovú frekvenciu mužov a žien na 124 BPM.

Foto: pixabay.com

Ako predísť nechceným darčekom?

Dávať znamená prijímať. Jedinou horšou vecou, ​​ako nedostať darček, je dostať taký, ktorý nechcete. Nedávny prieskum, ktorý uskutočnil Pureprofile, sa zameral na 2 000 dospelých Američanov a zistil, že priemerný človek dostal počas sviatočného obdobia najmenej jeden nechcený darček – každý darček stál približne 49,95 dolárov.
 
Celkovou suma zbytočne vynaložených peňazí za nechcené darčeky je teda až 16 miliárd dolárov!

Kniha ako vhodný darček – aké sú naše akčné tipy?

Ktoré sú najnepopulárnejšie darčeky?

Zo všetkých poskytnutých zlých darčekov 46 percent ľudí uviedlo, že medzi neobľúbené dary patrilo oblečenie a doplnky, za ktorými nasledovali predmety do domácnosti a kozmetika a vône.
 
Prekvapivo sa zdá, že hudba je jedným z najbezpečnejších darčekov, do tejto kategórie spadajú iba 3 percentá ľudí, ktorí uviedli, že sa im hudobné darčeky nepáčili.
 
Ak sa tento rok stanete obeťou klubu nechcených darčekov, alebo ak si chcete byť istí, že nie ste ten, kto rozdáva odpadky, máte štyri spôsoby, ako môžete recyklovať svoje nevyžiadané darčeky a uistiť sa, že niečím podobným neobdarujete ostatných.
  • Darujte darčekové karty. Nielenže si ich môžete kúpiť do poslednej chvíle, ale ľudia si môžu kúpiť darčekové poukazy tým, čo skutočne chcú, alebo ich môžu jednoducho vrátiť niekomu inému.
  • Vytvorte zoznam želaní. Ak sa niekoho opýtate, čo chce na sviatky, môže to byť z výmeny darčekov prekvapením – ale vytvorenie zoznamu môže tiež vyradiť tipovaciu hru z nakupovania a zaistiť, aby ste niekoho dostali presne to, čo chce.
  • Profitujte z nich. Namiesto vyhodenia darčekov, ktoré nechcete alebo nemôžete použiť, zvážte ich predaj na Craigslist alebo Ebay. Môžete skúsiť zarobiť pár eur z každej položky a svoje zárobky minúť na darček pre seba!
  • Dajte ho niekomu inému. Dať darček niekomu inému je vhodné len vtedy, ak nejaká iná osoba potrebuje niečo, čo máte, alebo viete, že sa jej to bude páčiť, inak to nemá zmysel.
vianočné darčeky
Foto: pixabay.com

Kto dáva najhoršie darčeky?

Priatelia zostávajú najväčšími vinníkmi nechcených darčekov. Približne 23% dospelých Američanov uvádza, že ich priatelia im dávajú najhoršie darčeky.
 
Na druhom mieste v darovaní najhorších darčekov sú svokrovci, čo udáva 14% respondentov. Prekvapivo naše matky a otcovia nie sú najlepší v obdarúvaní, keďže 10% ľudí uviedlo, že ich rodičia im dávajú najhoršie darčeky.
 
Nasledujú partneri (7%) a synovia a dcéry (6%).

Ženy sa tento rok dostali do čela najnáročnejších

Pokiaľ ide o to, kto dostane tieto nechcené darčeky, pohlavie sa tento rok nerozdeľuje rovnomerne: 54% žien tvrdí, že počas sviatkov dostane aspoň jeden nechcený darček, zatiaľ čo to isté tvrdí len 46% mužov.

Generácia X sa naozaj nepoteší vašim darčekom

Generácia X, teda ľudia narodení medzi rokmi 1965 a 1980, dostáva zďaleka viac nechcených darčekov ako ktorákoľvek iná generácia, pričom 44% uviedlo, že dostali darček, ktorý nechceli.
 
Za nimi nasledujú populačné ročníky – baby boomers (31% – narodení medzi 1946 and 1964) a mileniáli (26% – narodení v rokoch 1981 až 1996).
 
Generácia X pritom dostáva najdrahšie darčeky – priemerne do darčeka investujú 121,90 dolárov. To je takmer dvakrát viac ako to, čo sa utratí za darček pre populačné ročníky (priemerná suma za darček je 66,98 dolárov), ale iba o 23,05 dolárov viac ako to, čo sa utratí za mileniálov (darček za 98,85 dolárov).
 
Zdroj: nypost.com, onBuy.com, pexels.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu