Ako sa akčným ženám pracuje v coworkingu Cvernovka?

0
Ako sa akčným ženám pracuje v coworkingu Cvernovka?

Minulý týždeň si Akčné ženy vyskúšali prácu z nového coworkingového centra v Cvernovke. Na oficiálne otvorenie sme prišli spoločne s deťmi, pretože v Cvernovke čaká na akčné mamy detský kútik, v ktorom sa o ich deti postará profi personál s Montessori prístupom.

Zaujímalo nás, ako vznikol tento geniálny nápad, preto sme sa porozprávali priamo s jednou zo zakladateliek coworkingového centra v Cvernovke. Úžasné je, že za nápadom stoja 4 akčné mamy. 

Ako vznikol nápad založiť coworking?

Nápad založiť coworking vznikol z potreby sebarealizovať sa popri deťoch. Pri prvom synovi som mala veľké šťastie, že som mala po ruke babku, ktorá sa v danom čase chystala do dôchodku, a tak mi bola veľkou pomocou. Zároveň som však vedela, že nie každá mama má rovnaké šťastie na pomocnú ruku a tiež som vedela, že to nechcem nechať len na babku. Po čase sa mi narodil druhý syn a opäť som riešila situáciu, že ho nechcem dávať do nejakých škôlok mimo mňa alebo na veľmi dlhé obdobie. Mala som potrebu mať ho pri sebe blízko, kedykoľvek ho môcť dojčiť, či sa s ním len trochu pohrať a zároveň sa môcť hneď vrátiť k práci. Nepotrebujem pracovať 8 hodín, stačí mi pracovať 3 – 4 hodiny denne. Pre mamy je to skvelá psychohygiena. Spravím niečo pre seba, sebarealizujem sa, porozprávam sa s kolegami pri káve a spokojná sa zas vraciam domov s deťmi.

Prečítajte si aj o tom, ako nestratiť svojich zákazníkov.

Detský kútik v coworkingu Cvernovka. Zdroj: Cvernovka

Aká bola teda predstava?

Chceli sme vytvoriť komunitu a podporiť možnosť sebarealizácie pre matky s deťmi, keďže aj my, zakladateľky, sme 4 mamy a máme dokopy 7 detí :) Už teraz tu máme aj deti z ateliérov a učiteľky, ktoré majú dostatočnú kvalifikáciu a skúsenosti z Montessori a lesnej škôlky.

Ako funguje coworkingový priestor?

Návštevníka privíta vzdušný open space a príjemný bar. Otváracie hodiny sú flexibilné od 8:00 do 20:00, pretože každý rád pracuje v inom čase. Máme pripravenú aj malú a veľkú zasadačku a školiacu miestnosť. Priestory sú zariadené kombináciou nového nábytku a dušu im dodávajú funkcionalistické kúsky či zachovalá čierna tabuľa v malej zasadačke. K dispozícii máme ešte tri samostatné kancelárie pre menšie tímy, ktoré, pravdaže, môžu rovnako využívať celý priestor. Okrem interných coworkerov ponúkame priestory zasadačiek aj externe na rôzne školenia či workshopy. Za veľkou zasadačkou sa nachádza detský kútik pre deti do troch rokov, ktoré k nám budú chodiť pravidelne. Pri kútiku sme sa inšpirovali montessori prístupom. Na konci priestoru sa nachádza komunitná kuchyňa, ktorá bude rovnako čoskoro otvorená a k dispozícii všetkým z Cvernovky. Na druhej strane sme vytvorili zdieľanú kanceláriu. Rozdiel medzi open space a zdieľanou kanceláriou je v tom, že v kancelárii bude mať človek svoju skrinku a svoj fixný stôl, kde si môže nechať osobné veci, monitory a bude mať od priestoru kľúče. Priestory sú z každej strany lemované veľkými balkónmi. Celková kapacita priestoru je 35 – 40 ľudí.

Máte už aj prvých coworkerov?

Áno, sídlia u nás bratia architekti a sestry PR-istky.

Ako sa váš priestor odlišuje od iných coworkingov?

V prvom rade je to detským kútikom s montessori prístupom a kompetenými učiteľmi. Celkový priesor je veľmi inšpiratívny, keďže v Cvernovke sídlia štyri poschodia kreatívcov a ateliérov. Naši coworkeri budú prichádzať do styku v spoločných priestoroch s ďalšími kreatívnymi ľuďmi. Či už to bude v Bistre, komunitnej kuchyni alebo v záhrade. Veľkou výhodou je rovnako parkovanie zdarma, ktoré je priamo za budovou. Ďalšie veľké betónové plochy sú k dispozícii pri internáte a rovnako na predmestí.

Aké sú najbližšie plány?

V súvislosti so škôlkou plánujeme už v októbri otvárať pre deti záhradu a v novembri máme sľúbený výťah. Keďže sme zakladateľky 4 mamy, plánujeme robiť aj akcie, rôzne eventy a podporné komunity pre mamy. Prvá je v pláne už  dnes.

Za rozhovor ďakujeme Miške Hrnčiarovej. 

Prajeme veľa spokojných coworkerov a detí :)

Akčné mamy v Cvernovke. Zdroj: Akčné ženy

 

žiadne príspevky na zobrazenie