Ako si nájsť čas pre seba, keď sú deti doma? Nika, mama 8 detí, radí shareovať ich s kamarátkami

0
Ako si nájsť čas pre seba, keď sú deti doma? Nika, mama 8 detí, radí shareovať ich s kamarátkami
Nika pozná spôsob, ako si nájsť čas pre seba

Slovenské ženy sú multi a super ženy. Všetko zvládajú samé a často nepotrebujú ničiu pomoc, ale potrebujú si nájsť svoje miesto, trochu pohody a súkromia. Najmä v týchto dňoch, kedy sa starajú o domácnosť aj deti a popri tom mnohé pracujú z domu, je dôležité, aby si našli čas pre seba. Nika Macinská je mentorka a mama 8 detí, ktorá vníma potrebu mať svoje súkromie rovnako.

Mať doma všetkých členov rodiny celé dni je krásne, ale často aj náročné. Posledné týždne a mesiace nás presvedčili o tom, že keď sú deti v škôlke či v škole, bežný deň plynie jednoduchšie. Minimálne, kým sa zas všetko nevráti do podobných koľají ako pred pandémiou, potrebujeme si nájsť balans a čas pre seba. Ale ako?

Pozrite si: Ako mať aspoň 15 minút čas na seba a spraviť si rannú rutinu?

Najmä mamy by si možno aj vybehli len tak na prechádzku či do znovuotvorenej vinárne a našli si čas pre seba, ale nevedia, čo s deťmi. Nika Macinská ponúka zaujímavé a vskutku kreatívne riešenie na to, ako nájsť pomoc na tento problém:

„Pýtala som sa slovenský žien, čo im najviac prekáža v tom, aby požiadali o pomoc. Tvrdia, že nemajú koho. To je skutočne dôležitá úloha a je dôležité dať si ako jeden z cieľov, že sa poobzerám okolo seba. Koho môžem o takúto pomoc požiadať, ak nemám blízko rodičov, ak nemôžem mať aupairky? Fungujú kamarátky,“ radí skúsená mama a blogerka.

https://www.instagram.com/p/CALZXtpHG0i/

Tie môžu mať podobne staré deti a tak môže vzniknúť zaujímavá vzájomná dohoda: „Môžeme si tak deti shareovať. Je to jedna celkom dobrá vychytávka. Napríklad, dáme si jeden deň v týždni, kedy budem mať deti ja a na druhý ich bude mať kamoška. Ale, ak to má byť dobrá rada pre ženy, nevyužívajte takto získaný čas na upratovanie. Nie, tento čas má byť na to, aby sme nabrali sily a venovali sa samy sebe,“ hovorí Nika.

A čo môžeme v tomto čase robiť? „Môžeme skúšať činnosti, ktoré sme už dlho nerobili, možno sa vrátiť k starým záľubám. Možno nájdeme niečo nové, čo naštartuje novú pozitívnu vlnu. To najdôležitejšie pre celú rodinu, aby dobre fungovala, je to, aby mama bola spokojná. A to bude vtedy, keď sa bude venovať aj sama sebe,“ dodala Nika Macinská.

Prečítajte si aj: Podcast s Miriam Kalisovou

https://www.instagram.com/p/B_h3yN4JVhc/

žiadne príspevky na zobrazenie