Ako vybrať správnu náplň do tlačiarne?

0

Určite by sme aj dnes našli ľudí, ktorí nevlastnia tlačiareň, pretože ju nepotrebujú alebo si potrebné dokumenty môžu vytlačiť v práci.

Ale väčšina z nás tlačiareň má aj doma a stala sa pre nás bežnou záležitosťou. Či už ju používame každodenné alebo občasne, podľa potreby, tlačiareň nám vždy urobí dobrú službu, ak ju potrebujeme aj v nečakaných prípadoch.

Existuje viacero typov tlačiarní, takým základným delením je delenie na atramentové a laserové tlačiarne. V prípade atramentových tlačiarní hovoríme o farbe ako náplni, v druhom prípade meníme toner.

foto: shutterstock

Farba verzus toner

Už sme spomenuli, že náplň do atramentovej tlačiarne nazývame farba alebo cartridge a náplň do laserovej tlačiarne sa volá toner. Niekedy sa môže stať, že sa nám minie toner alebo farba do tlačiarne práve vtedy, keď to najmenej čakáme.

Nemusíme však hneď vešať hlavu, keďže dnes veľmi ľahko zoženieme náhradnú náplň podľa modelu tlačiarne a sériového čísla, ktoré má každá tlačiareň. Stačí si len zadať do vyhľadávača presný model a objednať si náplň, ktorá je kompatibilná s našou tlačiarňou. Navyše, ak si kúpime náplň cez internet, môžeme ušetriť aj niekoľko eur, ktoré by sme zaplatili v kamennom obchode.

Prečítajte si aj článok, ako si zariadiť home office, aby sme pracovali čo najefektívnejšie

Tlačiarne HP

Čo sa týka značiek tlačiarní, je ich na dnešnom trhu dostatočné množstvo na to, aby sme si mali z čoho vyberať. No niekedy väčší výber prináša aj väčšiu dilemu, keď sa nevieme rozhodnúť napr. medzi výberom tlačiarne – či investovať do atramentovej alebo laserovej.

Keď sa na to pozrieme očami laika, výhodou atramentovej tlačiarne sú pomerne nízke ceny za náplne – farby, ale majú kratšiu životnosť ako tonery do laserových tlačiarní, tie sú však drahšie. Rozhodujúcim faktorom je aj intenzita tlače. Ak tlačíme občasne, ideálnou voľbou môže byť pre nás atramentová tlačiareň HP deskjet 2630, ktorá je pomerne obľúbená u zákazníkov. V prípade kúpy novej náplne, je možné zakúpiť hp deskjet 2630 toner jednoducho v e-shope.

žiadne príspevky na zobrazenie