NAČÍTAVAM

Type to search

VZŤAHY

Ako zlepšiť svoj intímny život?

REDAKCIA
Share
intimita, intímny život, ako zlepšiť intímny život

Nielen vedecké výskumy a štúdie ukazujú, že nedostatok intimity v živote človeka škodí jeho zdravotnému stavu, a to po stránke fyzickej ako aj psychickej. Špecialisti a samotná realita ukazuje, že nedostatok sexu ovplyvňuje imunitný systém človeka a jeho normálne funkcie. Nie vždy je naň ale čas a chuť, ale dlhodobá abstinencia môže mať aj psychické následky.

Prinášame vám 5 riešení, ako si prežívanie intímnych chvíľ s partnerom zlepšiť a spríjemniť. Rýchlo zistíte, že to nie je nič náročné, čo by ste nezvládli.

Nerobte to, čo sa vám nepáči

Hranice v sexe sú dôležitou otázkou spokojnosti. Ak pri tejto činnosti necítite potešenie, prejaví sa to nielen v sexe, ale aj vo vašich vzťahoch s partnerom a dokonca aj v samotnom živote. Vynútený sex vytvára negatívne vnímanie intímnych vzťahov, ktorého sa je zbaviť pre ženu neskôr pomerne ťažké. Zapamätajte si, že vaše telo a túžby si zaslúžia rešpekt.

Niekedy nám jednoducho stačí užívať si. Naniesť si na pokožku príjemnú vôňu parfumu, alebo sa ponoriť do kúpeľa, prípadne si vychutnať pohodlie a jemnosť kvalitných posteľných obliečok, to všetko vás môže dostať do tej správnej nálady a rozpoloženia.

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na Slovenskupostel

foto: pixabay.com

Nebojte sa o tom hovoriť

Nie je pravdou, že skutočne dobrí partneri by mali navzájom medzi sebou a bez slov uhádnuť svoje túžby a pocity. Niekedy nás nakopne inšpirácia z dobrého sex shopu alebo pomôže jednoduchý dialóg, v ktorom si medzi sebou vydiskutujete svoje potreby a túžby.

Začnite s ním v príjemnej, dôveryhodnej atmosfére bez stresu alebo kritiky. Nie je potrebné okamžite vypisovať zoznam všetkých požiadaviek a prianí. Začnite pomaly, postupne si prejdite niektoré veci, z ktorých tie menej podstatné necháte na inú vhodnejšiu chvíľu. Dôležité je nájsť v takýchto spoločných rozhovoroch potenciál pre rozvoj sexuálneho života.

Prečítajte si aj článok o tom, ako naštartovať svoj mozog v priebehu niekoľkých sekúnd

Pokúste sa prijať vlastné nedostatky

Nespokojnosť s telom, pohybmi, hlasom a množstvom iných ďalších vecí, ktoré vás často zbytočne len dráždia, môže váš sex výrazne pokaziť. Po prvé, preto, lebo je ťažké sa tešiť a užívať si vzrušenie, keď sa práve sústreďujete na problémové partie. Po druhé, preto, lebo takýto postoj k sebe samému bráni tomu, aby ste sa úplne uvoľnili.

Používajte vhodné nástroje a pomôcky

Zabudnite na stereotyp a tabuizovanie tejto témy. Tak, ako v bežnom živote, niektoré moderné vychytávky, aj špeciálne erotické pomôcky, vám dokážu uľahčiť a spríjemniť život a prežívanie intímnych chvíľ. Niekoho ho môžu inšpirovať napríklad Venušine guličky, alebo prekvapte partnera inou pomôckou. Takéto a podobné erotické pomôcky vám pomôžu objaviť nové aspekty intímnych vzťahov.

Pochopte svoje telo a vyjadrite svoje túžby

Skryté fantázie vám môžu pomôcť lepšie pochopiť vaše telo a túžby, ktoré sa dajú potom s milovaným človekom jednoducho realizovať. Ak dôkladne preskúmate svoje telo a jeho reakcie, bude pre vás ľahšie vysvetliť a pochopiť, čo sa vám najviac páči a aké sexuálne praktiky vás priťahujú. Ak sa snažíte zlepšiť svoje intímne vzťahy, vybudujete si s partnerom dôverný vzťah a obaja budete spokojní.

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X