Alexandra Sidor: Držíme sa hesla „Radšej menej hračiek, ale o to kvalitnejších a zmysluplnejších“

0
Alexandra Sidor: Držíme sa hesla „Radšej menej hračiek, ale o to kvalitnejších a zmysluplnejších“

Nejedno dieťa by zaplesalo, keby jeho mamina pracovala pre hračkárstvo. Alexandre Sidor možno závidia aj mnohí dospelí, ktorí si radi plnia detské sny. Aká je skutočne práca sales directora obľúbenej značky Toyeto? 

V rozhovore nám prezradila:

  • aké hračky sú najobľúbenejšie
  • čo je pridaná hodnota vnímavych hračiek
  • aké hračky nájdeme u nich doma
  • aké sú najnovšie trendy v hračkách
  • ako zvláda zosúladiť rolu mamy a obchodníčky
  • ako sa jej darí pracovať počas koronavírusu z domu

Alexandra, ste obchodná riaditeľka obľúbenej značky TOYETO. Aký vzťah máte k hračkám? Hráte sa aj teraz ako dospelá?

Veľmi pozitívny (úsmev). Moja práca ma veľmi obohatila o skúsenosť ako správne vybrať hračku, ktorá deti neprestane baviť po 5 minútach, ktorá má svoj príbeh, hodnotu a rozvíja dieťa. Pri väčšine vnímavých hračiek je skvelé to, že rodič sa aktívne zúčastňuje na hraní s dieťaťom a tým sa prehlbuje aj vzťah rodič a dieťa, nehovoriac o príjemne strávenom čase s našimi deťmi. Toto je pre mňa obrovským benefitom a samozrejme vždy, keď je možnosť, rada sa zahrám aj ja doma s deťmi. Som veľkým fanúšikom spoločenských hier a stavebníc.

Zapojte sa do skvelej súťaže o spoločenskú hru Aquarellum Vesmír od Toyeto. Zapojiť sa je jednoduché. 

ZAPOJIŤ SA DO SÚŤAŽE o Aquarellum Vesmír

Máte dve deti. S čím sa hrajú najradšej? Aké sú ich obľúbené hry?

Moje deti majú rady kreatívne hračky akéhokoľvek druhu, hračky, ktoré ich vedia zabaviť na niekoľko hodín opakovane.
Dcéra Adele má 5 rokov a obľubuje sady na maľovanie, vyrábanie a hračky vhodné na rolové hry. Syn Alexander má 7 rokov a preferuje stavebnice a skladačky akéhokoľvek druhu, rôzne magnetické stavebnice, guličkové dráhy aj puzzle.
Vzhľadom na to, že je už školák, nenápadne mu podsúvam rôzne vzdelávacie hry a hrou sa spoločne učíme. Obidvaja zbožňujú spoločenské hry, v tom budú asi po mne.

Keď mama pracuje pre sieť hračkárstiev, to musí byť raj pre deti. “Testujete” na nich aj novinky vo vašom sortimente?

Áno, to si myslí väčšina ľudí, že máme doma kopy hračiek. Avšak nie je to tak. Ak porovnám stav pred tým, ako som začala pracovať v Toyeto a aktuálny počet hračiek, je ich oveľa menej. Držíme sa hesla Radšej menej hračiek, ale o to kvalitnejších a zmysluplnejších. Čo sa týka noviniek v našom sortimente, máte pravdu, tie radi s deťmi testujeme, niet nad osobnú skúsenosť. Pre mňa je to obrovská pomoc pochopiť daný produkt, vidieť ako sa používa a ako naň reagujú deti. Na základe vlastnej skúsenosti sa produkty oveľa ľahšie prezentujú predajnému tímu a zákazníkom.

V Toyeto ste od jeho vzniku. Viete porovnať spotrebiteľské správanie napríklad pred dvoma rokmi a teraz? Zmenili sa nejako preferencie?

Ako aj v iných oblastiach, aj trendy v segmente hračiek sa rýchlo menia. Preto všetko pozorne sledujeme a našu ponuku trendom sčasti prispôsobujeme. My ako Toyeto sme na trhu stále nový brand a je ťažko vyhodnocovať ako sa čo zmenilo
v zákazníckych preferenciách. Čo viem ale s istou povedať je to, že sa veľmi tešíme stále väčšej a väčšej obľube u zákazníkov. Zákaznícka základňa sa neustále rozširuje, sme ako brand viac a viac vnímaní a zákazníci chápu filozofiu našej spoločnosti.

Aktuálnymi hitmi sú ekologické hračky ako napríklad hračky z japonskej ryže, cukrovej trstiny, korku, kaučuku, z už recyklovaných a recyklovateľných materiálov. Na popredných miestach v predaji sa stále držia drevené hračky, aj napriek ich „klasike“. Zákazníci ale dôraznejšie dbajú na kvalitné opracovanie, farebnosť produktov a ich bezpečnosť.

Prečítajte si aj rozhovor s Miriam Kalisovou

Aktuálna situácia je náročná pre všetkých, nech už ide o zamestnancov, rodičov, podnikateľov. Darí sa vám pracovať aj z domu online?

Áno, momentálne pracujem z domu, osobné stretnutia a rokovania sa presunuli do online priestoru. Popri deťoch je to celkom zábavné, prvé dva týždne sme si nastavovali nový režim, teraz sme si už našli systém a dá sa to zvládnuť.

Deň sa kompletne zmenil. Čas počas dňa sa snažím rozdeliť medzi prácu, synovu školu, domáce povinnosti, šport a zábavu s rodinou. Práve pri poslednom nám veľmi pomáhajú vnímavé hračky.

Už z nášho prvého rozhovoru mi bolo hneď jasné, že robíte prácu, ktorú milujete. Počas bežného režimu každý týždeň pravidelne cestujete. Ako sa vám darilo skĺbiť všetky povinnosti?

Je to pravda. Hračky sú moja srdcovka. Moja práca obnáša aj pravidelné cestovanie po Slovensku a do zahraničia. Nie je to jednoduché popri rodine, všetko má svoje pre a proti. Ak sa to správne nastaví, dá sa to zvládnuť. Mám veľkú podporu v manželovi, aj vďaka nemu môžem robiť to, čo ma baví. Veľkou mierou nám pomáhajú aj starí rodičia. Občas bolo zložité plánovanie logistiky okolo detí – škola, škôlka, tréningy a krúžky, inokedy zas dobiehanie zameškaných povinností v domácnosti. Ale v konečnom dôsledku by som nemenila. 

Ako vyzerá váš bežný pracovný týždeň pred koronavírusovou pandémiou?

Môj pracovný týždeň bol väčšinou vopred vždy dôsledne naplánovaný aj čo sa týka práce, ciest a rodiny. Každé ráno, ak som nebola odcestovaná, odvážala som deti do škôlky, školy a presunula sa do práce. V závislosti od pracovných povinností a dohodnutých pracovných stretnutí som bola v office alebo v „teréne“. Každý deň v práci je iný a to sa mi páči najviac. Žiaden stereotyp. Po práci som sa venovala predovšetkým rodine, školským povinnostiam so synom, málokedy bol čas na niečo iné. Ak sa našla voľná chvíľka, využila som ju prioritne na šport, ktorému sa venujem odjakživa, najmä behanie a v zime lyžovanie.

Toyeto sú vnímavé hračky pre deti, ale aj dospelých. Kde sa vám darí získavať nový sortiment?

V našom portfóliu máme viacero rôznych svetových značiek a pravidelne nadväzujeme spoluprácu aj s novými. Tieto spolupráce často vznikajú na svetových veľtrhoch hračiek, kde sa stretávame s výrobcami z celého sveta. Spolupracujeme len so značkami, ktoré vyznávajú rovnaké hodnoty ako my, k výrobe pristupujú ekologicky a ponúkajú hračky, ktoré deťom pomôžu rozvíjať sa. Pred začiatkom spolupráce často navštívime výrobcov v ich domácom prostredí i na miestach, kde sa hračky vyrábajú, aby sme všetky procesy mohli vidieť na vlastné oči.

Pri výbere konkrétnych hračiek od našich dodávateľov sa sústredíme na to, aby sme na náš trh mohli priniesť niečo inovatívne, kvalitné a s pridanou hodnotou pre deti. Nechávame sa inšpirovať zahraničným trhom, no berieme do úvahy aj konkrétne požiadavky a dopyt našich zákazníkov.

 

 

Sieť hračkárstiev je aktuálne zavretá. Nakupujú rodičia aj online?

Zdá sa, že toto obdobie naučilo ľudí nakupovať vo väčšej miere online a hračky nie sú výnimkou. Pre mnohých našich zákazníkov je nákup hračiek elektronicky novinkou, no snažíme sa im tento proces čo najviac uľahčiť a spríjemniť:
predstavujeme im rôzne druhy hračiek, ktoré na predajniach možno ani nezaregistrovali, naša zákaznícka podpora je vždy pripravená pomôcť a hračky sa snažíme expedovať v čo najkratšom možnom čase, aby ich po objednaní mali čo
najskôr doma.

Od 24.4. sme však otvorili dve menšie kamenné predajne, na Karadžičovej ulici v Bratislave a v Rovinke. Okrem toho, že zákazníci tam budú môcť nakúpiť a hračky vidieť aj na vlastné oči, umožnili sme aj možnosť vyzdvihnutia si tovaru priamo na týchto dvoch predajniach. Zvyšných 8 predajní ostáva zatvorených, keďže sa nachádzajú v nákupných centrách.

Je to tak – často si hračky potrebujeme chytiť do ruky a vyskúšať…

Áno. Už dlhodobo sa prostredníctvom nášho blogu či sociálnych sietí snažíme rodičov edukovať a vysvetľovať im, aký prínos majú pre deti jednotlivé hračky. Mnoho rodičov má v tomto období o niečo viac času zamyslieť sa nad tým, čo
nakupuje a často sa pri výbere hračiek vracajú k našim starším článkom, kde nájdu stručne vysvetlené benefity.
Samozrejme, neustále sme tu pre nich aj prostredníctvom našej zákazníckej podpory, kde odpovedáme na všetky otázky, ktoré im pomôžu vybrať si tú správnu hračku.

Pre rodičov ste vymysleli iniciatívu – pomáhame vzdelávať. O čo ide a kde ju nájdeme?

Iniciatíva Pomáhame vzdelávať vznikla v období, kedy sa mnoho rodičov ocitlo zavretých doma s deťmi. Aby deťom nevypĺňalo voľný čas iba sedenie pri obrazovke počítača či televízora, rozhodli sme sa ponúknuť im alternatívu. Každý deň im ponúkame tipy na niekoľko tematických aktivít, ktoré môžu s deťmi doma robiť: tvorenie, zábavné projekty či hry, ktoré ich dokážu niečo naučiť.

Každý deň pre nich máme nachystanú tému, ktorú im vysvetlíme detsky prijateľnou formou, ktorú dopĺňajú otázky na zopakovanie. Spomínané aktivity aj hravé pracovné listy môžu rodičia deťom jednoducho vytlačiť. Takýmto spôsobom sme deťom spracovali už vyše 20 rôznych tém od dinosaurov, cez prírodu a zvieratá až po finančnú gramotnosť či obliekanie. Všetky témy nájdete na našich sociálnych sieťach, našom
e-shope i na webe www.pomahamevzdelavat.sk.

Ďakujeme pekne za rozhovor.

Zapojte sa do skvelej súťaže o spoločenskú hru Aquarellum Vesmír od Toyeto. Zapojiť sa je jednoduché. 

ZAPOJIŤ SA DO SÚŤAŽE o Aquarellum Vesmír

žiadne príspevky na zobrazenie