NAČÍTAVAM

Type to search

AKČNÉ TIPY AKČNÉ ŽENY Eventy INŠPIRÁCIE MAGAZÍN

Chceš sa stať blogerkou alebo napísať knihu? Povieme ti ako na to!

REDAKCIA
Share

Pre veľký úspech sme pripravili ďalšiu zo série novoročných inšpirácií na písanie! Písanie ako sebarealizácia a zárobok je motivačné podujatie pre všetky ženy, ktoré by chceli písať, alebo už píšu a chcú sa posunúť ďalej.

Tešia sa na vás päť inšpiratívnych hostiek a každá vám o písaní povie zo svojho uhla pohľadu. Dozviete sa veľa zákulisných informácií či už o tom, ako vydať knihu, koľko to stojí, ako sa dostať do povedomia, ako sa nakopnúť, písať pravidelne, ako na dobrý obsah, či ako vzniká mediálny portál. Budeme spolu diskutovať a veľa sa pýtať.

Event sa koná už v utorok 11. februára o 17:00 v kaviarni The Nook.

Ivana Petrušová alias Sweet Lady Lollipop

Ivana Petrušová má 24 rokov a pochádza zo Svitu. Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. V online priestore sa pohybuje od roku 2010, kedy vznikol blog Sweet Lady Lollipop. Od toho času na blogu a na sociálnych sieťach bloguje o každodennom oblečení, pocitoch, zážitkoch a ľuďoch, ktorí ju obklopujú. Popri škole pracovala v redakcii časopisu La Femme vo vydavateľstve STAR Production a ako copywriter pre slovenské sociálne siete švédskej značky H&M. Pôsobí ako freelancer, spolupracuje s rôznymi značkami a vytvára obsah v podobe fotografií a textov pre seba či klientov.

Veronika Svobodová a jej Superblogeri

Veronika Svobodová absolvovala ruské a východoeurópske štúdia a časť svojho života prežila v Rusku, Švajčiarsku či ČR. Ako marketérka začínala v spoločnosti F&F pod agentúrou Best One a neskôr sa stala freelancerkou v oblasti PR a organizovaní eventov. Sama píše blog Special Edition Life, ktorý sa momentálne zameriava na lifestylové témy. V súčasnosti stále pôsobí na voľnej nohe a okrem toho, že sama spolupracuje s firmami, spája ich aj s ďalšími blogermi.

Stojí tiež za projektom @superblogeri, ktorý sa venuje vzdelávaniu a spájaniu slovenských blogerov a upútala aj nedávnou súťažou Superbloger 2019. Na evente Akčných žien odkryje viac práve o tom, ako vznikajú spolupráce s blogermi, aké chyby robia obe strany pri vzájomnej komunikácii a ako dosiahnuť to, aby boli v závere spolupráce všetci spokojní.

Martina Kavuliaková Stríbrnská: Zázraky na počkanie sa dejú stále

Martina Kavuliaková

Martina Kavuliaková

“Niekto vraví, že si ich do života privolávame. Myslím si, že to ony do života volajú nás. Do života v plnosti, sláve a v obohacovaní sa navzájom.”

Martina Kavuliaková Stríbrnská minulý rok vydala úspešnú prvotinu Kniha zázrakov. Niektorí čitatelia ju poznajú aj pod prezývkou “Vyškerená”, podľa jej blogu: “Denník vyškerenej”. Okrem iného je tiež dvornou recenzentkou v projekte Čo dokáže mama – skupina. Píše, spieva a žije zázraky. Miluje jazz a horúcu čokoládu. Je hrdá mama dvoch malých zázrakov: štvorročnej Jasmínky a dvojročného Sebastiánka.

Kristína Puškelová: Čo je to content marketing a čo je v skutočnosti natívny článok?

Všade sa spomína “content marketing”. Čo je to v skutočnosti a prečo je najväčším trendom pre rok 2020? Dozviete sa základ o obsahovom marketingu a o tom, ako urobiť z reklamného posolstva kvalitný a prínosný článok, podľa čoho vyberať témy. Ako by mal vyzerať pútavý titulok a čo by mal obsahovať (aj s prihliadnutím na SEO)?

Kristínka Puškelová vyštudovala Katedru žurnalistiky v Bratislave na Univerzite Komenského. Svoje skúsenosti v žurnalistike získavala vo viacerých lifestylových redakciách, ako aj v spravodajstve RTVS, kde pôsobila ako redaktor denného spravodajstva. Posledné tri roky pôsobí ako PR manažér a Content Marketing Specialist so zameraním na tvorbu obsahu aj na sociálnych sieťach a v online prostredí. Blízke sú jej najmä zdravotnícke a lifestylové témy, ako aj stavebníctvo a development.

Oli Džupinková: Ako vzniká šťavnatá kuchárska kniha?

Oli Džupinková pracuje v najpočúvanejšom rádiu na Slovensku Radio Expres ako moderátorka spravodajstva v rannej šou Hemendex. Je autorkou relácie Slováci v zahraničí. Oli sa roky zapája do rôznych mediálnych a sociálnych projektov, podporuje dobré nápady a realizuje vlastné. Je spoluautorkou unikátnej knihy v troch jazykoch Mamina rusínska kuchyňa

Oli sa nepovažuje za spisovateľku, ale za človeka, ktorý spojil profesionálov a spoločne vytvorili jedinečnú knihu, ktorá zachováva tradície jej rusínskej rodiny a okolia. Po veľmi úspešnej crowdfundingovej kampani ku knihe a vypredaní prvého nákladu, prišli minulý rok s dotlačou knihy aj s jej limitovanou zlatou edíciou.

Lístky na event si môžete kúpiť tu.

Tagy
REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

You Might also Like

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X