V hlavnej úlohe akčné ženy! Súťaž Superbloger 2019 ovládlo nežné pohlavie

0
V hlavnej úlohe akčné ženy! Súťaž Superbloger 2019 ovládlo nežné pohlavie
Odovzdávanie cien Superbloger 2019 sa niesl ov štýle Hollywood Glam Foto: Instagram/make_upveronikavargova, fashionspy.sk

V parlamentných voľbách kandiduje takmer o sto žien menej, ako tomu bolo pred štyrmi rokmi. Nechcú? Nedostanú priestor? Boja sa? Neveria si? Neviem odpoveď. Ale čo viem je, že vo štvrtok sa v Starej tržnici nikto na nedostatok žien sťažovať nemohol. Na odovzdávaní nultého ročníka súťaže Superbloger s rokom „výroby“ 2019 hrali talentované, múdre, rozhľadené, šikovné a v neposlednom rade krásne (nielen navonok) ženy prím. Snáď mi to ocenení páni odpustia, ale Superbloger v mojom zostrihu bude o super ženách.

A hneď by som začala tou najhlavnejšou. Bez Veroniky Svobodovej by som tu dnes asi žiadnu súťaž Superbloger nespomínala. @Specialeditionlife, ako ju nájdete na Instagrame, je blogerka, ktorá sa rozhodla vzdelávať aj iných blogerov, aby spoločne vytvárali kvalitnejší obsah a tiež, aby si vedeli správne vybrať, ako a s kým budú spolupracovať.

Asi mala popri tom všetkom veľa voľného času, lebo si ešte pridala na plecia zorganizovať súťaž pre slovenských blogerov, ktorá by nebola len zrkadlom sympatií ľudí, ale odborným ohodnotením tvorby jednotlivých účastníkov. Spolu s porotou vyberali a vybrali z viac ako dvesto uchádzačov, respektíve hlavne uchádzačiek, to najlepšie za ostatný rok.

https://www.instagram.com/p/B79gG0ZnAkO/

A teda nedá mi nespomenúť, že okrem výberu víťaziek (a víťazov) za zmienku stojí aj samotný galavečer, ktorý by pokojne mohol konkurovať nejednému slávnostnému prenosu v našich televíziách. (Ktovie, možno o rok, bude živý prenos v niektorej TV aj zo Superblogera.)

Nechýbal červený koberec, známe značky ako partneri, luxusné auto vedľa pódia (respektíve, ako sa neskôr ukázalo, autá tam boli nakoniec dve), krásne róby, elegantné obleky a originálne stvárnenia dress code-u v podobe „Hollywood Glam“. Verím, že Instagram je teraz plný príbehov (alias stories), ktoré vám štvrtkový večer priblížia oveľa lepšie ako moje postrehy (sama som na onú sociálnu sieť prispela svojou troškou).

Dominika alias Karimatka na červenom koberci
Dominika alias Karimatka na červenom koberci
Foto: Norbert Marci

Okrem iného tam blahoželám hneď niekoľkým víťazkám. Gratulujem napríklad Ivanke Petrušovej alias @Sweetladylollipop, ktora si odniesla domov zlatého jednorožca za absolútne víťazstvo v kategórii MÓDA. Kedysi, keď som prvýkrát zaregistrovala toto meno, prišlo mi príliš cukríkové a aj som mala obavy, na čo to vlastne idem kliknúť. Ale záplava nevkusnej ružovej ani povrchné názory na život sa nekonali. A inak tomu nie je ani dnes. Preto sa porote nečudujem, že ich vyber padol na túto sweet lady, ktorá je sweet nielen online, ale aj offline!

https://www.instagram.com/p/B78xNbDHM-Z/

V kategórii krása ma porotcovia prekvapili, keď ocenenie získala aj blogerka, ktorá si ani netrúfla prihlásiť sa! Chceli vyzdvihnúť jej kvalitný prínos do oblasti krásy a zdravia pleti a toho ďalšieho. Blogerka Martina alias @Smartbeauty.sk aj mňa vyviedla z viacerých kozmetických omylov a vďaka jej článkom si už nechránim pleť pred slnkom len na dovolenke pri mori.

Mne najbližšou bola ale samozrejme kategória MAMA. (Nielen preto, že sama som sa uchádzala o priazeň poroty.) Aj v tomto prípade sa môj osobný tip zhodoval s hodnotením poroty, ktorá soškou koňa s rohom ocenila Alexandru Mamovú alias @Doubletrouble.sk.

Asi aj porota uznala, že mama dvojičiek neprináša len tipy na módne vychytávky pre deti a baby friendly miesta na jedlo či ubytovanie, ale vďaka tomu, že je lekárka, tiež zbavuje sociálne siete a internet často až nebezpečných neprávd a dogiem. A ešte k tomu to vie robiť s humorom, čo obzvlášť oceňujem.

Odovzdávanie ocenení prebiehalo v skvelej nálade
Odovzdávanie ocenení prebiehalo v skvelej nálade
Foto: Dominika Svetlíková

Ale aby som tu nechválila len ženy, pochvalu si zaslúži aj moderátor večera Michal Sabo alias @Mxsabo, a to nielen za sympatický prejav, prekvapivý odev, ale aj za výber víťaza v špeciálnej kategórii Superosobnosť.

A tu už som späť pri akčných a silných ženách. Teda pri jednej konkrétnej. Michal si podľa mňa lepšie ako Eriku Mokrý známu pod pseudonymom @Tak_trocha_inak ani vybrať nemohol. Žena, ktorej pozitívny prístup k životu napriek onej diagnóze na R by sa mohol vyučovať…

Naučí vás to neriešiť prkotiny a vidieť lepšie to, na čom naozaj záleží. A ako bonus ešte pomáha ženám s rovnakým osudom tu na Slovensku aj zo vzdialenejšieho Francúzska.

Takže, možno je toho roku vo voľbách málo žien, ale netreba sa o naše pokolenie báť. Lebo kým sú tu takéto zaujímavé a inšpiratívne ženy, budú tu rásť aj sebavedomé dievčatá, ktoré raz na tej kandidátke zaujmú svoje miesto.

https://www.instagram.com/p/B7-mylfnBII/

https://www.instagram.com/p/B79YuzGFOlt/

https://www.instagram.com/p/B7-iGV6ndTD/

Za text a postrehy z udeľovania cien Superbloger 2019 ďakujeme blogerke Dominike Svetlíkovej alias Kari-matke. 

žiadne príspevky na zobrazenie