Chcete si objednať donášku potravín? Urobili sme prehľad!

0
Chcete si objednať donášku potravín? Urobili sme prehľad!
Foto: pixabay.com

Ak ste chceli v posledných dňoch objednať donáškovú službu potravín, pravdepodobne ste zistili, že to nie je také jednoduché. Väčšina známych služieb, ktoré cez rok fungovali (snáď len tesne pred Vianocmi nie), majú v dnešných dňoch plné termíny aj na dva týždne dopredu.

Preto sme urobili prieskum týchto online služieb, aby ste si urobili prehľad o tom, čo môžete očakávať a ktorá spoločnosť je  schopná dodávku potravín zabezpečiť do niekoľkých dní.

iTesco – potraviny domov

Túto službu iTesco som často využívala pre široký výber potravín a dostupných variant tovaru. Táto asi najlepšie zásobená donáška má však všetky termíny plné a je ťažké vystriehnuť voľný termín. A to aj po obdobie niekoľkých týždňov.

Delia

V Delia.sk sa dalo objednať ešte pred cca 2 týždňami, ale dostupnosť potravín bola už obmedzená. Napríklad bol problém objednať ryžu, strukoviny, cestoviny či chlieb. Navyše, už je v rovnakej situácii ako iTesco, nie sú dostupné žiadne termíny.

Malina

V súčasnosti asi najlepšia alternatíva na trhu. Sieť potravín Malina sa rýchlo prispôsobila situácii s nedostatkom donášok a prešla na ponuku online donášky. Nájdete tam základné potraviny, pečivo, múku, mliečne výrobky, ovocie, zeleninu, sladkosti, aj niektoré produkty z drogérie. Dokonca aj droždie! Pri nákupe nad 50 EUR máte dopravu v rámci BA zadarmo. Tovar vám dovezú už v priebehu niekoľkých hodín od objednávky, najneskôr však do 24 hodín.

Polarfood

Ďalšou dobrou voľbou pre obyvateľov Bratislavy, Trenčína a Dubnice nad Váhom je Polarfood. Jedná sa o možnosť objednávky až k vašim dverám. Objednávky vybavujú v pracovné dni, zvyčajne do 48 hodín. Majú bohatú ponuku trvanlivých potravín, zeleniny, ovocia, mäsa…

Prečítajte si, ako sa menucka.sk rozhodli pomáhať reštauráciám. Ponúkajú donášky jedál!

DOPO

Po celom Slovensku doručuje potraviny DOPO. Môžete si zvoliť termín doručenia a čas tak, ako vám to vyhovuje. Za každú objednávku na Dopo vám prirátajú kredity – Dopáky. Dopáky potom môžete využiť ako zľavu pri nasledujúcich nákupoch podľa vlastného uváženia. Majú viac ako 5 000 produktov rôznych značiek. V súčasnosti sú všetky marcové a aprílové termíny doručenia obsadené.

FreshBox

Základné potraviny dostanete aj vo FreshBoxe. Cenovo sú síce drahšie a objednáva sa skôr vo väčších objemoch (napríklad mäso), ale ide o kvalitné potraviny. Ponúkajú aj rôzne hotové balíčky. Napríklad balíček Imunita za 50 eur obsahuje ovocie a zeleninu, alebo ponúkajú box s názvom Zostaň doma. Nájdete okrem základných potravín ako múka, mlieko, vajcia, aj fľašku kvalitného vína na dlhé večery. Takýto výber potravín stojí 100 eur. Nevýhoda je, že pri nákupe do 100 eur zaplatíte za doručenie až 20 eur. Pri stoeurovom nákupe máte dovoz zadarmo.

BoMo

Múku a bio potraviny dostane práve v tomto obchode. BoMo má tiež v ponuke rôzne džemy, cereálie a strukoviny. Nie je tu až taký veľký výber, ale dostanete kvalitné základné potraviny. A nájdete tu aj chovateľské potreby.

Malý raj

Potraviny Malý raj otvoril len nedávno a potraviny postupne dopĺňa. Zatiaľ majú okolo 500 položiek a tiež tam nájdete skoro všetko potrebné. Nájdete tak mliečne výrobky a vajcia, mrazené potraviny, trvanlivé potraviny, mäsové výrobky, pečivo, ovocie a zeleninu, a aj drogériu. Doprava stojí 5 eur.

Potraviny online

Potraviny online doručujú do viacerých slovenských miest v Trenčianskom kraji, Žiliny, Bytče, Kysuckého Nového Mesta, Topoľčian a Piešťan. Cena dopravy na nákup do 30 € je 7,90 €. Pri nákupe od 30 € do 80 € je poplatok za dopravu 4,90 €. Doprava na objednávky nad 80 EUR zdarma! Garancia dovozu najneskôr do 48 hodín.

FARMOVE

Farmove dováža prevažne farmárske produkty, Nájdete tam čerstvé mäso a bio produkty, mliečne výrobky, detské príkrmy, cereálie a čerstvé pečivo. A vybrať si môžete aj z hotových debničiek s pripraveným obsahom v cene od 18 do 35 eur.

Dovážajú do Bratislavy a okolia, Malaciek, Plaveckého štvrtka, Lozorna, Zohoru, Lábu, Kostolišťa, Trenčína, Žiliny, Trenčianskej Teplej, Novej Dubnice, Dubnice nad Váhom, Ilavy, Piešťan, Nového Mesto nad Váhom, Trnavy, Nitry, Novej Bani, Žiaru nad Hronom, Zvolena, Banskej Bystrice. Doprava je 4,98 eur. Pri nákupe nad 100 eur prepravu neplatíte.

iKlas

Iklas je donášková služba určená pre mesto Košice. Minimálna hodnota objednávky je 15 eur, doprava stojí 4,99 eur. Závisí to aj od času doručenia. Najbližšie termíny má však zaplnené.

Foto: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie